Gamepass oyunun açılmama sorunu
Arkadaşlar iki gündür arıyorum ama henüz bir çözüme ulaşamadım. Xbox gamepass üzerinden ck3 oynamaya çalışıyorum fakat launcher dan oyna dedikten sonra oyun açılmıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. Daha önce gamepass üzerinden oynamıştım sorun yaşamamıştım. Halihazırda gamepass üzerinden başka oyunlar da oynuyorum yani sorun oyunun kendisinde fakat tam ne olduğunu çözemedim. Eğer bu sorunu yaşayıp çözen birisi varsa yardımınızı bekliyorum.
Ara
(08-04-2021, 12:48)Skyquakes8 : Arkadaşlar iki gündür arıyorum ama henüz bir çözüme ulaşamadım. Xbox gamepass üzerinden ck3 oynamaya çalışıyorum fakat launcher dan oyna dedikten sonra oyun açılmıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. Daha önce gamepass üzerinden oynamıştım sorun yaşamamıştım. Halihazırda gamepass üzerinden başka oyunlar da oynuyorum yani sorun oyunun kendisinde fakat tam ne olduğunu çözemedim. Eğer bu sorunu yaşayıp çözen birisi varsa yardımınızı bekliyorum.

Launcher açılıyor fakat oyun açılmıyor doğru anladım değil mi?

Bu durumda yapacağınız en iyi şey launcher'ı silmek olacaktır. Gamepass üzerinden açmaya çalışınca tekrardan launcher'ı kurdurur büyük ihtimalle.
Ara
(08-04-2021, 14:58)elefsar :
(08-04-2021, 12:48)Skyquakes8 : Arkadaşlar iki gündür arıyorum ama henüz bir çözüme ulaşamadım. Xbox gamepass üzerinden ck3 oynamaya çalışıyorum fakat launcher dan oyna dedikten sonra oyun açılmıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. Daha önce gamepass üzerinden oynamıştım sorun yaşamamıştım. Halihazırda gamepass üzerinden başka oyunlar da oynuyorum yani sorun oyunun kendisinde fakat tam ne olduğunu çözemedim. Eğer bu sorunu yaşayıp çözen birisi varsa yardımınızı bekliyorum.

Launcher açılıyor fakat oyun açılmıyor doğru anladım değil mi?

Bu durumda yapacağınız en iyi şey launcher'ı silmek olacaktır. Gamepass üzerinden açmaya çalışınca tekrardan launcher'ı kurdurur büyük ihtimalle.

Gamepass üzerinden kurulduğu için oyun dosyaları nerede bilmiyorum dolayısıyla launcher nasıl silinir bir fikrim yok. Onun dışında sorunu doğru anladınız fakat şöyle oyun açılmış gözüküyor ama hiçbir şekilde ekrana gelmiyor.
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-laun...led-hatasi

şunları bir dene belki çözülür. 2. yöntemde benim savelerim gitmişti ben de steamden almıştım oyunu.
Ara
Oyunun tamamen kapalı olduğundan emin ol. Sonra da şu klasörleri bulup sil.
C:\Users\ kullanıcı adı \AppData\Local
C:\Users\ kullanıcı adı \AppData\Roaming\Paradox Interactive
C:\Users\ kullanıcı adı \AppData\Roaming\paradox-launcher
C:\Users\ kullanıcı adı \AppData\Roaming\paradox-launcher-v2
Belgelerim> Paradox Interactive > Crusader Kings III (kayıtlı oyun varsa save games klasörünün kopyasını al)
Ara
Cevaplar için teşekkürler fakat ikisi de çözüm olmadı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.