gemiye nasıl ordu bindiririm
arkadaşlar gemiyle nasıl birim bindiriyoruz. m.ö. 500 tarihindeyim corsairs gemiye sahibim yeterince ordum var ama karşı kıtaya geçemiyorum. ne yapmam gerekiyor.
Ara
Gemiye ordu bindirilmez Civ 5 de . Caravel gemisini açan teknolojiyi keşfetme n gerekiyor . Sonrasında Birimler denize inip karşıya gecebilir

az önce telefondan yazdım cevabı. daha derinlemesine anlatayım..

civilization 5 de öncelikle birimlerin denize inebilmeleri için optics teknolojisini keşfetmeniz gerekir. bu teknoloji ile beraber birimleriniz denize inebilir ve kıyılarda dolaşabilir. okyanusa açılamazlar.
sonrasında ise astronomy  teknolojisini keşfetmelisiniz. bu teknoloji ile artık birimler okyanuslara da açılabilir hale gelecektir.

birinleri denize indirdiğinizde otomatikman transport hale geçip denizde ilerleyebilir. extradan bir gemiye ihtiyaçları yoktur. fakat yine de denizdeki gemilerle beraber birimlerinizi koruyabilirsiniz. bir deniz birimi ile bir kara birimi aynı anda tek tilede durabilir. fakat iki kara birimi veya 2 deniz birimi duramaz.kara ve deniz birimleri bir arada olduğunda olası saldırıdan öncelikle deniz birimi etkilenecek , deniz birimi batmadıkça kara birimine zarar gelmeyecektir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-01-2017, 14:17)jax61 : Gemiye ordu bindirilmez Civ 5 de . Caravel gemisini açan teknolojiyi keşfetme n gerekiyor . Sonrasında Birimler denize inip karşıya gecebilir

+1 birimleri kıyıya götür sonra denize gemi olarak iniyorlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.