Anket Başlığı: Yatkın olduğunuz zafer tipi?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Askeri Zafer

5 20.00%
Kültürel Zafer

2 8.00%
Bilimsel Zafer

7 28.00%
Diplomatik Zafer

3 12.00%
Skor Zaferi

2 8.00%
Ben hiç kazanamadım :(

6 24.00%
Katılımcı sayısı: 25 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  Favori Zafer Tipiniz?
Malum Civilization V  Paradox oyunları gibi sandbox bir yapıya sahip değil.Yeni bir oyuna başladığınızda illa kazanmak için oynuyorsunuz. Tabi oynadığınız harita,medeniyetinizin neye yatkın olduğu,zorluk seviyesi,rakip uygarlıkların nasıl oynadığı gibi bir sürü etken istediğiniz zafer tipinden sizi alıkoyabiliyor. Ama illa herkesin gönlünden geçen bir zafer tipi vardır.Peki sizinki ne?
Ara
5 zaferimin 3 ü olan diplomatik zafer .
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bilimi severim .arada kültürel veya diplomatik. nadiren askeri(bugüne kadar 1 kere yaptım )
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok oynadım ama hiç zafere ulaşamadım çünkü bıraktım.
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kültürel zafer,Civilization oyunlarının savaş mekaniklerini sevmediğimden Askeri zafer aldığım yoktur pek. Ayrıca alınması en zevkli zafer çeşidi Diplomatik Zafer bana göre.
[+] 1 üye Belendithas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-09-2017, 01:00)PashaZade : Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?

Peki en uygun devlet hangisi olur :)

İlk ve tek zaferim kültürel :( (Gelen 7 devletin 4'ü savaş devletiydi)
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Zaferleeinizi yazarken hangi zorlukta ve kiminle oynadiginizi yazarsanız biz yeni baslayanlar bilgilenmis oluruz . Ben prensten fazla zorlukta sürekli saldiriya ugrayip daha 60  _ 80 turda sehir kaybediyorum  Bu sebeple prens modda zaferlerim oluyor . Diplomatik. Zafer ve kültür zaferim en sevdigim. Uzay gemisini ucuracak kadar zaferim olmadi. Uçurmaya firsat kalmadan kültürle kazaniyorum. Oynadigim lider bayan olduğumdan gidip gidip bayanlari. Secmek oluyor :) isabella en sevdigim. Elizabet ingiltere de sevdigim. Birazda meslegimden dolayi sanırım yakin hissettim. Erkeklerden sezar iskender bismark en sevdigim. Savasi sevmiyirum. Savas yaparsam da nukleer bomba atip her tarafı yakiyorum. Para coksa zaten asker basmak kolay oluyor. Bunu yapmak yerine sehir devletine para yedirip diplomatik zafer alıyorum.

(27-09-2017, 15:32)murathan3459 :
(09-09-2017, 01:00)PashaZade : Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?

Peki en uygun devlet hangisi olur :)

İlk ve tek zaferim kültürel :( (Gelen 7 devletin 4'ü savaş devletiydi)

Kavga savas seviyorsanız turklerle oynayin. Cengiz han  kanuni sultan, japonya, askia, kizlardan irlandali buikamiydi,, kisa. Sacli surekli tehdit savuran var, cinli kiz var yesil bayrakli. Bunlara denk geldim surekli savas aciyorlar. Mogollar taciz atar gider yapmaktan sinir ediyor .zaten aciklamalarinda savas bonusu ile baslayan lider kim varsa avantajli oluyorsun. Irukular cok saldirdi ama bana hiç satasmadilar. Sozunun de eri biri bence. Doneklik etmiyor baskasiyla savasirken bir olup sana saldırmıyor . Savas gucu de guzel sanırım onunla hic oynamadım. 
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.