Genişleme Paketi: EU4 - Cradle of Civilization
o688Lq.png

Cradle of Civilization, Nil ve İndus nehirleri arasında kalan Müslüman İmparatorluklara yeni mekanikler ve özellikler ekliyor. Yeni hükümet güçleriyle bölgedeki büyük güçlerle oynadığınız oyunlar artık birbirinden çok daha farklı bir oyun deneyimi edinmenizi sağlayacak.

Cradle of Civilization İçeriği
  • Memlük Yönetim Biçimi: Farklı birçok etnik grubun bulunduğu bu imparatorlukta artık köleler başa geçmiş durumda ve yeni Sultan bu ülkeyi yönetebilmek için kültürel gücünü kullanmaya muhtaç.
  • İran Teokrasisi: Fars ülkeleri artık hükümetlerini güçlendirmek için inanç gücünü kullanabiliyor.
  • Aşiret Federasyonu: Akkoyunlu ve Karakoyunlu devletleri yerel boylardan oluşan yapılarını artık oyuna yansıtabiliyor.
  • Ordu Profesyonelliği: Barış zamanında yeni generaller alıp ordularınızı talim ettirdikçe paralı askerlerin devri yerini yavaş yavaş kalıcı profesyonel ordulara bırakıyor.
  • İkta Vergisi: Müslüman devletler 20 yılda bir özel bonuslar sağlayan bir vergi çıkartabiliyor.
  • Ticaret Politikaları: Tüccarlarınıza ticaret bölgelerinde ticaret gücünüzü veya askeri avantajınızı arttırmalarına yönelik emirler verebiliyorsunuz.
  • Fıkıh Mezhepleri: Sunni ve Şii fıkıh mezhepleri sağladıkları özel bonuslarla oyundaki ortadoğu oynanışını şekillendiriyor.
  • ve daha fazlası.
Cradle of Civilization beraberinde 1.23 yamasıyla birlikte çıkacak, bu yama çok sayıda harita değişikliği ve yeni ülke içeriyor.

Cradle of Civilization Geliştirici Günlükleri Ekran Görüntüleri
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel

İlişkili Konular
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bol miktarda resim paylaşılmış eklentinin Steam sayfasında, bu resimlerin neredeyse tamamını ilk mesaja ekledim.
Steam sayfası için: http://store.steampowered.com/app/721340...ilization/

Şimdi bu resimleri inceleyip bu zamana kadar bahsedilmemiş/gösterilmemiş neler var diye bakalım.
  1. Son geliştirici günlüğünde yeniçerilerden bahsedildi ancak resimle gösterilmemişti bu görselde gösterilmiş.
  2. Timur ile alakalı hükümet tipi özellikleri mevcut, bahsedildiğini hatırlamıyorum bu görselde gösterilmiş.
  3. Oyuna danışman yetenek seviyesi arttırmak geliyor, bu görsel.
  4. Oyuna bölgenin development değerini düşürüp anlık kazanç sağlamak geliyor, bu görsel.
  5. Şablonlarla ilgili bir geliştirme mevcut, bu görsel.
Göstermedikleri gösterdiklerinden daha çok ilgimi çekti.Bakalım yeni günlüklerde belki başka şeyler de görürüz.
Ara
Baya ilginç şeyler var.

DEV düşürme olayı mplerde çok suistimal edilebilir gibi. Mesela İngiltere oynasam Normandiya kıyılarını 1-1-1 olana dek gömerim. Fransa gitsin küllerin imparatoru olsun. Yine Memlük, Fas vs çok devlette kullanılabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Şu danışmanların solundaki kültür simgesi ne işe yarıyor onu anlamadım, aydınlatacak olan var mı? Teşekkürler.
Ara
Şimdi gördüm ben de, aynı zamanda resimde +5 MIL veren aylık 60 altın harcayan advisor var.
Evet o danışmanı bende fark ettim, açıkçası çokta beğendim bayağı faydalı olacak bu yenilik acaba max 5'e mi yükseliyor yoksa fazlası var mıdır bir an önce gelse şu yama :D
Ara
Bu arada eklentinin fiyatının 19.99$/£ olmasından eklenti 70 lira olacak diye düşünmeyin, direkt kur üzerinden hesaplanmıyor.

Eklenti olağanüstü bir durum olmazsa 31 lira olacak, tıpkı Mandate of Heaven gibi.
Çıkış tarihi için tahmin var mı?
Ara
Uzun zamandır bir eklentiyi bu kadar merak ederek beklememiştim. Oyuna epey canlılık katacak gibi ama Yeniçeriler ile ilgili daha düzgün ve zengin bir gelişme beklemiştim. Aldığı bonusa değecek gibi durmuyor.
Ara
Dev nasıl düşücek
Ara
5 dakikalık bir video geliştirici günlüğü paylaşılmış, Türkçe altyazı ekleyip yüklüyorum birazdan.
Selamlar. Yeni katıldım aranıza. Aslında oyunun eski oyuncusuyum ama foruma katılamak bugüne nasip oldu.

Oyun bu güncelleme ile baya farklı bir oyuna bürünecekmiş gibi geliyor bana. 

Tahmini çıkış fiyatı ne olur acaba? Steam' da gözükmüyor çünkü.
Ara
(11-11-2017, 13:40)Jenizaros : Selamlar. Yeni katıldım aranıza. Aslında oyunun eski oyuncusuyum ama foruma katılamak bugüne nasip oldu.

16 kasım hocam, dlc değil oyunun sayfasından baktınız sanırım.

abea170db665e23c35f13dce6bc6a1e1.png
Ara
(11-11-2017, 13:43)Voidian :
(11-11-2017, 13:40)Jenizaros : Selamlar. Yeni katıldım aranıza. Aslında oyunun eski oyuncusuyum ama foruma katılamak bugüne nasip oldu.

Çıkış değil, çıkış fiyatını sormuştum.  :gri:
Ara
(11-11-2017, 13:53)Jenizaros :
(11-11-2017, 13:43)Voidian :

Çıkış değil, çıkış fiyatını sormuştum.  :gri:

Bi ara göz doktoruna gideyim ben :/

Fiyat %99 diğer 19.99$ lık dlcler gibi 31 tl olur.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam 6da dlc bazı yayıncılara erken erişime açılacak. Sanıyorum Türkiye'den bi ben varım. Twitch.tv/nasuhdede adresinden ilgilenenler görebilir.
[+] 3 üye nasuhdede nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-10-2017, 14:36)Duman : Bu arada eklentinin fiyatının 19.99$/£ olmasından eklenti 70 lira olacak diye düşünmeyin, direkt kur üzerinden hesaplanmıyor.

Eklenti olağanüstü bir durum olmazsa 31 lira olacak, tıpkı Mandate of Heaven gibi.

Fiyatıyla ilgili biraz yukarıda şöyle bir yorumum mevcut.
(11-11-2017, 14:15)nasuhdede : Bu akşam 6da dlc bazı yayıncılara erken erişime açılacak. Sanıyorum Türkiye'den bi ben varım. Twitch.tv/nasuhdede adresinden ilgilenenler görebilir.

Dede YouTubeda videonu gördüm paylaşmaya gelmiştim benden önce davranmışsın :P
Ara
Yeni ticari ürünleri görmek, Osmanlı’ yı yönetme zorluğu beni bu oyuna daha da çok bağlıyor. Bakalım camın pazarı nasıl olacak İstanbul’da? :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.