Önemli: Teknoloji Gündemi
v5jjo8.gif
Ara
Google, Huawei'nin Google hizmetlerine olan erişimini askıya almış. Bundan sonra yeni çıkacak Huawei cihazlar Google hizmetlerini kullanamayacaklar. Daha da kötüsü, Intel ve Qualcomm'da çip satışlarını kesecek gibi.

https://www.theverge.com/2019/5/19/18632...ers-report
Ara
Huawei'nin kendi işletim sistemini kurma meselesinin altından nasıl kalkacağı ilgi çekici bir konu. Diğer firmalara örnek olan bir çözüm bulabilirler.
Ara
Google akıllı telefonu Pixel’in üretimini, yüksek fiyatlar ve ticaret savaşının neden olduğu tarifelerden dolayı Çin’den Vietnam’a taşımaya karar verdi.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından Google, henüz 6 yaşında olan Chromecast platformuna olan desteği geri çekmeye karar verdi. Şirket, artık bu platform için güncelleme çıkarmayacak.
Ara
Google güvenlik uzmanları Apple'da iPhone'lar için ciddi güvenlik açığından söz etmişti. Apple'ın iPhone marka akıllı telefonlarının en az iki yıl boyunca hacklenmeye çalışıldığına dair kanıtlar olduğunu ortaya çıkardı. Bunun üzerine Apple da çok geçmeden ilgili güvenlik açığını kapattı.

http://www.milliyet.com.tr/galeri/google...ti-6025965
Ara
vatan bilgisayar 29 ekimde indirime girermi
Ara
Şimdilik bişey söylemedilerse sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Deneme yanılma yöntemi ile öğrenebilen yapay zeka sistemini bir oyun motorunda basit bir saklambaç oyunu yaparak denemişler.

[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu OpenAI Dota 2'de denenmişti ve bayağı iyi sonuçlar alınmıştı. En iyi oyunculara karşı bile neredeyse anında yeni stratejiler geliştirip uyguluyordu. Yapayzekanın geleceği parlak.
WhaW8Am.gif
Ara
Yapay zeka artık tehlikeli boyutlara geliyor bence. Pek ılımlı bakmıyor ve yapay zeka geliştirmelerini etik bulmuyorum.
giphy.gif
Ara
Bill Gates, Microsoft'un yönetiminden ayrılmış.

https://www.cnbc.com/2020/03/13/bill-gat...Pasteboard
tTRiYax.png
Ara
BTKakademi devlet desteği ile ülke çapında başlatılan yazılımcı girişiminin başvuru sitesi. İlgilenenler için iyi bir fırsat olabilir.
Ara
Kursların kalitesi ne durumda kontrol edebilecek yetkinlikte olup bakabilen oldu mu?
Ara
(28-04-2020, 16:21)elefsar : BTKakademi devlet desteği ile ülke çapında başlatılan yazılımcı girişiminin başvuru sitesi. İlgilenenler için iyi bir fırsat olabilir.

Videoları görüntülemek için giriş yapmak mı gerekiyor?
IbnE9P2.gif
Ara
Sanırım önce başvuru yapmak gerekiyor, cv falan giriyormuşsun. Sonra seçilenler eğitim alabilecek gibi duruyor.
Ara
Avustralya'da internet hız rekoru kırıldı. 75 km uzunluktaki optik fiber kablo üzerinden 44.2 Tbps hıza ulaşılmış. Bu hızın dengi şöyle; saniyede 90'dan fazla GTA V ya da saniyede 50'den fazla UHD BluRay filmi indirebiliyorsun. İşin güzel yanı ise bu sistem için kurulan altyapı çok da zor değilmiş. 
Tabi Avustralya için geçerlidir muhtemelen. Evet biz de saniyede 2 mb indirebiliyoruz diye seviniyoruz...
[+] 4 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Kesinlikle siyasetten bağımsız bir şekilde izlemenizi tavsiye ediyorum.
Ara
Piyasada bir süredir yeni nesil ekran kartlarının yakında çıkacağı konuşuluyor.

EaE1q8yXsAAzOCC?format=jpg&name=900x900
Ara
Amper'e sayısal olarak daha güzel bir isimlendirme yapılabilirdi. Şahsen 21X0 bile daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.