EU4 - İspatlayamayacağınız Fakat Doğruluğuna Emin Olduğunuz Şeyler
shirvanla kolonici gideyim dedim adını hatırlamadığım tek topraklık anadoluda bulunan bir devlet geldi ben osmanlıyla savaşırken osmanlıdan en çok ihtiyacım olan toprağı aldı.Osmanlı savaşını bitirene kadar isyan çıktı o devlette. savaşı bitirince o devleti yutmayı planladığım için claimimin bulunduğu o devletin tüm topraklarını aldım tam barış antlaşmasını gönderdim sadece 6k ordudan ibaret olan isyancıya teslim oldu topraklar yine osmana kaldı.Bir devlet neden hiç bir toprağını almamış bir isyancıya teslim olur ki?Üstüne birde barış antlaşmasını kabul edince.Oyun osmanlıya savaş açmış sayıp o küçük devletten istediğim toprakları(osmalıdan aldığı) işgal etmişim gibi gösterdi osmanlı hali hazırda dibimde bulunan 30k'lık 3 yıldızlı ordusuyla içimden geçti.Osmanlıyla hemen bir savaş yapmayı beklemediğimden diğer orduların hepsi asyada savaştaydı 10k'lık ordu kalmıştı o devleti almak için bıraktığım osmanlı direk ekonomik önemi olan yerleri aldı.Topraklarımın yarısı gitti.
Barışta olduğum devletle otomatik olarak nasıl savaşa girebilirim ki hemde başka bir devletle yaptığım bir anlaşma yüzünden.
Her shirvan oyununda bu olaylar elbet çıkıyor
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - İspatlayamayacağınız Fakat Doğruluğuna Emin Olduğunuz Şeyler - Yazar: korkusalan - 30-04-2020, 18:40

Konuyu Okuyanlar: 17 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.