Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(19-05-2020, 11:58)cennaro : -Roma için donanma ve ordu kurulumu tavsiyesi olan varsa alabilirim. Kartaca'ya karşı taktik de.
Kara ordusu için 2 tür ordu dizebilirsin 1. savaş için orta hat ağır süvari, yanları ağır piyadeler ve kanatlarda manevrası yüksek birliklerden oluşan bir ordu olacaktır. kuşatma içinde okçu ve hafif piyadelerden oluşan bir birlik yeterli olacaktır.
Donanma için ise orta hattı ağır, manevra kabiliyeti olmayan gemilerden oluştururken onların yanına hafif manevra yeteneği olan orta gemileri koyup kanatlarıda yüksek manevralı hafif gemiler ile doldurman güzel bir dizilim olacaktır.

(19-05-2020, 11:58)cennaro : -Bazı ülkeleri feudatory yapabiliyorken bazılarını yapamıyoruz, neden? Birden fazla toprağı olanlarda feud seçeneği çıktı yaptım ama mesela geçen birer toprağı olan ülkelerde bu seçenek yoktu mecbur subject/client state yaptım. sadece bu ikisi active diplo relations'da yer kaplıyor, o sebepten soruyorum.
Bir ülkeyi Feudatory yapabilmek için aynı kültür grubunda olmanız gerekmekte.
[+] 2 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Pharmacist - 19-05-2020, 14:57

Konuyu Okuyanlar: 53 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.