Türkler Islam yerine Hristiyanlığı seçseydi?
Asimile olmak hakkında görüşlerimiz aynı başlangıç olarak güzel başladık. Bir çok bilimsel yazmışsın benimki o kadar olmayacak ancak bildiklerimizi paylaşayım.
Araplardan Farslardan etkilenmemizin sebebi o dönemde gerçekten etkileyici kültürleri olmalı.Araplar İslamiyetten öncede bilim yazı açısından ileriydiler yani İslamiyetten önce Araplar geriydi İslamiyetle ilim irfan sahibi olmadılar.İslamiyet onları şaha kaldırdı.Farslar hakkında çok bilgim yok fakat onların da ileride olduğu bu yüzden çevresindeki ırkları etkilediğini biliyorum.
Şimdi dönelim bize
Şu çok şükür kâfirdik kurtulduk diyenler kimse aldırış etme ben gurur duyuyorum bir Müslüman olarak.Atalarım daha Hıristiyanlık yahudilik islami kabul etmeden Tek tanrı inancına sahipler.Böyle düşünenler İslamin neden Araplara geldiğini biliyorlar mi
Birde İslamiyeti niye Araplarla özdeşlestiriyorlar onu anlamıyorum Arap yarım adasından yayılmaya başladığı içinde sadece gülerim.İslam atalarına sövmeyi değil onlara saygı göstermeyi emreder.
Birde şu 1600 den sonra bizim geri kalmamızı İslamiyete yoruyorlar böyle insanlara üzülüyorum.Bizim o zamanki düşüncemizi söyleyeyim size "gavur ne anlar"
Biz 1600 de her alanda hakim güç orta asyadan viyanaya ne kadar gelmiş önemli devletlerle karşılaşmış bunlardanda etkilenmisizdir.Herkes Araptan etkilenmişiz der ama Bizanstan etkilendiklerimizi bilmez.Yani yoğrula yoğrula öyle bir kültür meydana getirmişiz ki zaten kitaplarda doğu-batı sentezi diye anlatırlar.
İslamiyet bizi ilk başta şaha kaldırmış sonra bizi gerilemeye itmiş diyenlere sözlerim bunlar;
Yukarda yazdım Avrupalılar bilim yönetim askeri alanda çalışmalar yaparken bizim düşüncemiz gavur ne anlar Avrupalılar kim ki :)
Peygamberimiz ilim çinde de olsa alınız.İki günü eşit geçen zarardadır der.Ben öyle düşünenlere diyorum ki bizim geri kalmanız İslamdan uzaklaşmamız.İslami sadece kuytu köşeye çekilip dinin gerekleri yapmamız sanmalarindandir.Rüşvet,adam kayırma,israf bunlar devleti yıpratır geri kalma sebeblerimizdendir.Yazdığım gibi en büyük sebep İslamin kuytu yere çekilip ibadet yapılmak sanilmasidir demiyorum çünkü böyle yapıyorlar artık herseyde en yükseğe ulaştık mi tembellik baş gösteriyor.
Biraz zor gözüküyor ama batıdan da böyle tembellik bekliyorum.
[+] 2 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Türkler Islam yerine Hristiyanlığı seçseydi? - Yazar: etzel - 12-01-2017, 01:26

Konuyu Okuyanlar: 14 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.