Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
Osmanlı Toprakları:

ZX0agG.jpg

-----
Osmanlı'nın 200 yıldır elinde bulunan gayrimüslim toprakları ve o toprakları 59 vs. ayda convert edebileceği:

oX1aPb.jpg

-----
Yine Osmanlı'nın Anadolu'daki 200-300 yıldır elinde bulunan Kıpti topraklar:

lqV82J.jpg

------
DLC'siz oynadığım için Dhimmi estatesine verilmeyen Osmanlı toprakları(hiçbir gayrimüslim toprağını dhimmiye vermiyor dolayısıyla yeniçeride almıyor.Zaten yapamaz çünkü DLC  bende mevcut değil):

nQBaPV.jpg

-----
Osmanlı'nın Religious Unity'den dolayı toprağında görülen isyan riski oranı(AI bunu görmüyor mu ki düşürmüyor):

V9bG5Z.jpg

-----
Şii Bahmanis Devleti ve Toprakları

8aJ3En.jpg

---
Hindu topraklarını 22 ay gibi kısa sürede convert edebileceği ama 200 yıldır yapmadığı

Bak1mp.jpg

-----
Sünni Yemen'den fotoğraf

mMnaj0.jpg

------
41 ayda convertleyebileceği ama convertlemediği topraklar
jgoaPm.jpg

Dinleri bölgelere hakimliğine dair fotoğraf(sünniyi sadece ben Timurla artırıyorumdur sanırım,sık sık kontrol ediyorum olağanüstü bir yavaşlıkla yükseliyor ama katolik vb. daha hızlı artıyor.

v6qlzz.jpg

(15-04-2019, 19:04)altnkurt : Neden sürekli bunun bir sorun olduğunu düşünüyorsun ki?

Fotoğrafların bazısından görüldüğü üzere Sünni devletlerin İsyan Riski yüksek oluyor,Religious Unity den dolayı sorun çekme ihtimalleri yüksek,niye sadece sünni devletler böyle bir sorun yaşasın ki?
Ayrıca en son eklediğim bölgesel din dağılımı fotoğrafındada istatistiksel olarak sünni topraklarda artış olmuyor.

Neden sünni bir devlet başka bir sünni devletten toprak alacağı zaman o toprak sünniye çevrilmiş hazır vaziyette eline geçmesin ki?

(15-04-2019, 19:53)Tulpar_S1 : Açıkcası sorunlarının tarihsel bir dayanağı yok Eu4 tarih bazlı bir oyundur Osmanlı İmparatorluiu gayrimüslimleri inanç konusunda özgür bırakıp bu tebaalardan daha verimli yararlanmasını bilmiştir mevzu Osmanlının hangi coğrafyada gayrimüslüm eyaletlere sahip olması değil Osmanlı her gayrimüslim bölgeden yeniçeri çıkarır  bu askeri birim oyundaki 3 özel askeri birimden biri münferit bonusları var.

Fotoğrafları incelediğinizde DLC olmadığından Osmanlı nın topraklarını dhimmiye vermediğini izah ettim.Tarihsellikden bahsediyorsunuz,tarihselliğin bu oyunda tam manasıyla uygulanmadığını hepimiz biliyoruz genellikle alternatif tarihe yönelik bir oyun artık EU4.

------------
Maalesef benim uzun gözlemlerim sünni devletlerin topraklarını çevirmediği kanaatinde.Ve bunun sebepleri kesinlikle ekonomik ve dhimmi estatesi sebebiyle değil,çünkü DLC  yok bende.
Sizde araştırın sünni devletlerin toprak dini çevirmeme olayını fark edeceksiniz.
Benim konuyu açmamdaki maksat tecrübeli arkadaşlarla bu konuyu tartışıp tam sebebini öğrenmek,belki bir geçerli ve gerçekçi sebebi vardır diyerek bu durumun sebebini öğrenmek.
Ekonomik ve Dhimmi sebebinden başka bir sebebi var mıdır acaba bunun?(Ayrıca tarihsellik sebebini diyorsanız bu Osmanlı için geçerli olabilir ama Anadolu'daki topraklar?Şuan kıpti dininin ne olduğunu bile bilmiyoruz Türkiyede oyun tarihsel olsaydı kıptilik biraz yaygın olur doğu bölgelerinde,ayrıca Bahmanis ve yemen topraklarıda mı tarihsellikden dolayı convert edilmiyor?)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: hekimoglu8 - 16-04-2019, 11:56

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.