Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi
Herkese tavsiyesi için tekrar teşekkür ederim. Bu kadar sorduktan sonra bir geri dönüş yapmak iyi olur diye düşündüm.

Dediğim gibi HP'nin Pavillion 17-cd0012nt modelini aldım, 2 haftadır kullanıyorum. Kargonun ne kadar sürede geldiğinden falan bahsetmeyeceğim ama ben ürünü aldıktan sonra ürüne zam geldi ve daha sonra mağazalardan kalktı. Neden bilmiyorum ama bana şark kurnazlığı gibi göründü. Aslında eski masaüstümden memnundum, ancak taşıyamadığım için sorunlar yaşıyordum. Rakamsal performans bakımından da çok büyük bir seviye atlamadım. Ancak onun dışında bayağı bir şey farklılaştı. Öncelikle NVME SSD'ye geçtim ve ciddi manada açılış süreleri daha da kısaldı. Şifreyi saymazsak masaüstü 3-4 saniyede açılıyor. SATA SSD'ye göre çok farklı değil ancak yine de bir farklılık yarattı. Ekran konusunda ise de güzel bir alet. 144hz IPS ekranı var, ucuz, devlet dairesi tipi TN ekrandan geçtiğim için bayağı şey değiştirdi. Hiç 144Hz ekran kullanmadığım için gereksiz buluyordum ancak öyle değilmiş. Ekranın IPS olması da yine ayrı bir güzellik, TN panelin o patlak ışığını düşününce.

Dış tasarımı ise şık ve sade, öyle diğer performans odaklı bilgisayarlara göre her tarafından RGB sıçramıyor, tasarım diline uygun olarak sadece yeşil ışığı var. Kasası ince ve hafif, 17 inç diye sığmaz diye düşündüm ama çantama sığdı. Isınması beni çok rahatsız etmedi, 80 derece üstünü fazla sık görmüyor. Ekran kartı zaten Max-Q tabanlı olduğu için masaüstüne göre (%10 performans kaybı var bu arada) daha az ısınıyor. Ancak cihazda beni şu ana kadar rahatsız eden tek şey kasa malzemesi oldu. Sağlam gibi duruyor ancak çok kolay tozlanıyor ve yağ tipi kirleri tutuyor. Benim gibi biraz pasaklı biriyseniz sık sık kirlenmesin, üstü yağ olmasın diye elinizi sık yıkamanız iyi olabilir. Ben memnun kaldım, bu seriyi alacak olanlara öneriyorum.
[+] 1 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 29-06-2020, 00:39
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Voidian - 29-06-2020, 00:48
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Aiakos - 29-06-2020, 00:50
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 29-06-2020, 00:52
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: jax61 - 29-06-2020, 11:24
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 29-06-2020, 12:52
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Voidian - 29-06-2020, 13:24
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Royal Guard - 29-06-2020, 13:26
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 29-06-2020, 21:02
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: diediebydie - 29-06-2020, 21:54
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Voidian - 29-06-2020, 21:58
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 29-06-2020, 22:02
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: diediebydie - 29-06-2020, 23:18
Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi - Yazar: Ecdad Computer - 14-07-2020, 23:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.