Empire - Exe Hatası-Oyunun Çökmesi Sorunu İçin Çözümler
header.jpg?t=1488984275

ETW oynayan kişilerin büyük çoğunluğu campaign haritasında bazen birkaç yıl bile oynayamadan bazen 1780 dolaylarına kadar oynadıktan sonra exe hatası almıştır.Çıktığı günden beri hem korsanını hem orjinalini saatlerce oynamış birisi olarak yıllardır bu sorunun çözümünü hiçbir yerde bulamadım.
  Birçok farklı çözüm yolu denedim ama hiçbiri sorunu tam olarak çözmedi.Bu çözüm yollarından yalnızca bir tanesi az çok etki etti.5-10 tur içinde çöken oyunu 20-25 turda bir çöker hale getirebildi.Şöyleki;

1- "Başlat"ta arama kısmına "cmd" yazıp komut istemini açıyoruz
2- Komut istemine "bcdedit /set increaseuserva 3072" komutunu girip enter a basıyoruz.
3- Bilgisayarı kapatıp açıyoruz.

Eğer işlemi geri almak istersek;

1- Yine komut istemini açıyoruz.
2- Komut istemine "bcdedit /deletevalue increaseuserva" komutunu girip enter a basıyoruz
3- Bilgisayarı kapatıp açıyoruz.

İnternette araştırırken bu kodu 4 gb rame ve 32 bit bilgisayara (ve sanırım windows7 için ama emin değilim) sahip olan kişilerin kullanması gerektiğini gördüm.Kodun tam olarak neye etki ettiğini tam olarak bilmiyorum ancak ram kullanımı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Kod bilgisayar için zararlı olabilir diye gördüm.Benim bilgisayarımda sıkıntı yapmadı ama kodu kendi sisteminize girmeden önce bir araştırma yaparsanız iyi olur.

Sizinde bu problem ile ilgili başka çözüm yollarınız varsa konuya yazın ilk iletiye ekleyelim.

[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Empire - Exe Hatası-Oyunun Çökmesi Sorunu İçin Çözümler - Yazar: Royal Guard - 02-06-2017, 01:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.