Hikaye: CUNTA (revize edildi)/ ŞİMDİ GOOGLE PLAY'DE/ PDF Versiyonu İndirilebilir
aa170e6ce546.png
18 Ekim 2018 Mini Güncelleme
13 EKİM 2018 Güncelleme
Cunta'yı geçtiğimiz günlerde sil baştan ele aldım. Detaylı bir revizyon ile bu kurguyu daha kaliteli bir noktaya taşıdım.
Daha evvel forumlarda parça parça olarak yayımladığım versiyon kullanılan dil ve kurgu anlamında pek kalitesizdi. 
Bende noksanlığı geçte olsa düzeltebildim. Böylece Cunta yazmaktan utanç duyduğum kötü bir kurgudan, yaptığım en iyi hoi4 kurgusu haline geldi.
Özet olarak bazı bölümleri yeniden yazdım, bazılarını komple değiştirdim. Kurgu'da ki hataları ve mantıksızları çoğunlukla giderdim. En önemlisi de yazım, imla yanlışlarını tamamiyle düzelttim. Zira Cunta yazım dili ile facia bir görünüm sunuyordu. Bir diğer noktada devrik cümlelerin bir çoğundan kurtularak okurun daha rahat anlamasına çabaladım. Son olarak küçük ekranda okuma yapabilmek için en azından 5 inç ve üzeri cihazlarda rahat okunacak font ve sayfa düzeni kullandım. 
Sözü daha fazla uzatmadan Google Play Kitaplar linkini paylaşıyorum. Yakın bir vakitte PDF versiyonunu da indirmeye hazır edeceğim.

HP-6_2vmfaw.jpg

CUNTA

Genç Türkiye Cumhuriyeti ile oynayacağımız bu senaryoda alternatif bir Tarih oluşturacağız. Bunu realiteden uzaklaşmadan, fakat ona asla dokunmadan yazmaya çabalayacağız. Politik olarak kimseyi incitmeden ve kimseye mesaj vermeye çalışmadan yazacağımız bu hikayenin tamamen kurgu olduğunu belirtirim.  Bölümler ayrı mesajlar halinde girilecektir.

nlRdGa.jpg
[+] 3 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Epey zorlama bir giriş oldu.

[+] 3 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel olmuş gerçekten bir önerim olacak geç olsa bile Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu var Türkiye için çok sayıda yenilik ekliyor tarihsel eventler,ulusal odaklar dersim isyanı bile var modda Vanilla olacağına öyle bir mod ile daha güzel olabilir düşüncesindeyim.

Buda linki hatta şuraya bırakayım; https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...turkey+mod
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(17-07-2018, 04:49)Faramir : Güzel olmuş gerçekten bir önerim olacak geç olsa bile Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu var Türkiye için çok sayıda yenilik ekliyor tarihsel eventler,ulusal odaklar  dersim isyanı bile var modda Vanilla olacağına öyle bir  mod ile daha güzel olabilir düşüncesindeyim.

Buda linki hatta şuraya bırakayım; https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...turkey+mod

Teşekkür ederim :)

Modla şeyetseler bir daha hikaye yazmam :) Stahlhelm ve Pasifik hikayeleri mod güncellemeleri yüzünden hiç oldu. Daha da o topa girmiyorum. Ayrıca genel olarak modlardan da bir hayli nefret ediyorum. Hepsi yarım yamalak, ciddiyetten uzak.
Ara
(17-07-2018, 05:00)napolyon94 :
(17-07-2018, 04:49)Faramir : Güzel olmuş gerçekten bir önerim olacak geç olsa bile Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu var Türkiye için çok sayıda yenilik ekliyor tarihsel eventler,ulusal odaklar  dersim isyanı bile var modda Vanilla olacağına öyle bir  mod ile daha güzel olabilir düşüncesindeyim.

Teşekkür ederim :)

Modla şeyetseler bir daha hikaye yazmam :) Stahlhelm ve Pasifik hikayeleri mod güncellemeleri yüzünden hiç oldu. Daha da o topa girmiyorum. Ayrıca genel olarak modlardan da bir hayli nefret ediyorum. Hepsi yarım yamalak, ciddiyetten uzak.

Ona bir şey diyemem bak.Bu mod'u oynadım ve bir sorunla karşılaşmadım garanti verebilirim İngiltere gibi :D :D :D Stahlhelm ve Pasifik ikisini de severek takip ediyordum Kaybedilmiş Zaferler başlı başına efsane zaten bu hikayeden de baya umutluyum tekrar başarılar.
трагедия
Ellerine saglik, boyle Osmanli olsun veya Turkiye olsun alternatif hikayeleri pek seviyorum,takip. Hizliresim bende gozukmuyor baska bir yere upload etme imkanin olursa bende gorebilirim ssleri. Olmazsa da sikinti degil. Takip.
Ara
(17-07-2018, 07:54)Sezar : Ellerine saglik, boyle Osmanli olsun veya Turkiye olsun alternatif hikayeleri pek seviyorum,takip. Hizliresim bende gozukmuyor baska bir yere upload etme imkanin olursa bende gorebilirim ssleri. Olmazsa da sikinti degil. Takip.

Hızlı resim nasıl açılmıyor, hangi ülke de yada yurttasın :)

[+] 5 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık.

Hızlıresim uzun bir süredir Türkiye ve Rusya hariç erişime kapalı. Yurtdışındakiler ve VPN ile bağlananlar göremeyebiliyor, bazı alternatif resim upload siteleri var (eksiup, resimyukle veya direkt Discord gibi)
[+] 4 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bölüm.
[+] 1 üye Agnostik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni Bölümü heyecan ile bekliyorum.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(17-07-2018, 19:19)Duman : Eline sağlık.

Hızlıresim uzun bir süredir Türkiye ve Rusya hariç erişime kapalı. Yurtdışındakiler ve VPN ile bağlananlar göremeyebiliyor, bazı alternatif resim upload siteleri var (eksiup, resimyukle veya direkt Discord gibi)

Hmm, bunu bilmiyordum. HR çok pratik geldi bu vakte kadar hep. Ve bayağı hızlı olmamı sağlıyor. Diğer upload sitelerine bir bakacağım.

(17-07-2018, 22:31)Agnostik : Güzel bölüm.
Teşekkürler :)

(17-07-2018, 22:41)Faramir : Yeni Bölümü heyecan ile bekliyorum.

Save dosyası da eşzamanlı ilerlediğinden, ben de korkuyla bekliyorum :D
Ara
Napolyon bu forumda da takipçinim
[+] 1 üye Bayoj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dün gece ki forumun bakım çalışmasından dolayı gecikmeli yayınladım. Kabul buyrun :)

[+] 4 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 5 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşler kızışıyor. Bakalım neler olacak? Güzel bölüm.
[+] 1 üye Agnostik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Iknci kez guzel bolum
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Akıcı ve hoş bir hikaye. Güzel gidiyorsun.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 6 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-07-2018, 05:45)napolyon94 : Gelip önce sevinir, sonra belki de hepimizi kurşuna dizerdi şu vaziyetler silsilesinden.

Çok güzel gidiyor. Eline sağlık
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.