Eu4 sürekli çıkan eventlar nasıl kapatılır?
Arkadaşlar oyun hızını artırdığımızda sürekli çıkan ve çoğunlukla artık ezberleyip okumadığımız ekranın ortasına gelen eventları yani bilgilendirme mesajlarını nasıl kapatabiliriz?
Ara
Bunun mümkün olduğunu sanmıyorum belki modlarla eğer ki normal eventlerden bahsediyorsan kapatmak saçmalık olur ama kralım falanca ülke bizimle müttefikliğini bitirdi tarzıysa o da saçmalık olur çünkü çoğu önemli haberi alamassın.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
cr kings 2 de event dosyasını silip eventları kaldıra biliyoruz diye biliyorum bunda da mümkün mü benzeri bişey
çünkü oyun artıca bir sürü mesaj birikiyo ve çoğu aynı bilgiler
Ara
Eventler bilgilendirme mesajı değil, devletlere artı veya eksi özellikler veren şeyler. Events klasörünü sildiğinde Eventler gizlenmiyor. Komple oyundan kalkıyor; ki bu oyunun dengesini alt üst eden bir şey.

Eventleri gizlemenin bir yolunu arıyorsan bu pek mümkün değil.
Ara
Bilgilendirme mesajı sekmesi var. Hangi bilgileri vermek istediğini seçiyorsun. Hepsinden tiki kaldırırsan mesaj vermez. Sekmenin nerede olduğunu ama hatırlayamadım tam.
Ara
Çıkan pencerenin sol üst mü sağ üst mü tam hatırlayamadığım bir tik işareti yeri var. Oradan ekrana o tür bildirimlerin gelip gelmeyeceğini ayarlayabilirsin.

Ya da direk Enter tuşunu kullanarak geç, belki önemli bildirimleri de kaçırırsın.
Ara
eventler candır ya niye böyle birşey düşündün ki muhtelemen yenı bir oyuncusundur alıştıkça seveceksin :D
Ara
Eventleri kaldırırsan oyun berbat bir hal alır yapma bence
Ara
Eventsiz Eu4 , Entrikasız Ck2 , Blitzkriegsiz Hoi4 olmaz :)
Ara
normal eventler değil, kralı değişti falan diye çıkan eventimsilerinden(popup sanırım adı) bahsediyor sanırım. pause menüsündeki bi yerde değiştirilebiliyor. :)
Ara
Tıklayarak kapatabiliyor olman lazım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.