[MP] Hearthstone - Whizbang Turnuvası: Eylül 2018

HEARTHSTONEWHIZBANG_TURNUVASI.png

Whizbang the Wonderful ve onun harika desteleri adına düzenlediğimiz Hearthstone Whizbang Turnuvası'na hoş geldiniz. 

Turnuvaya Whizbang the Wonderful sahibi herkes katılabilir. Katılırken Whizbang bulunan hesabınızın battletagını yazmanız gerekmektedir.

Eğer ona sahip değilseniz ve dustınızı harcamak istemiyorsanız buradan yeni açılan bir hesapta nasıl kolay bir şekilde Whizbang the Wonderful yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son katılım tarihi 8 Eylül saat 20.00'dır.

Oyunlar her hafta cumartesi günü, saat 20.30'da oynanacaktır.    

Maçlar Strategyturk Twitch kanalında canlı yayınlanacaktır.

Turnuva maçlarını izlemek için Turnuva Playlisti'ne tıklayabilirsiniz.

Turnuvanın durumunu incelemek için Turnuva Tablosu'na tıklayabilirsiniz.

turnuva.JPG

KatılımcılarBattleTagı
@reddgaredwhizbang#2689
@MercoMerco#22941
@ZenderXZenderX#2166
@iberkayBourgogne#21524
@sceliksce#21722
@JusticarJusticar#21790

Kurallar

Buradaki kurallar değiştirilmeye açık olup yapılan herhangi bir değişiklik duyurulacaktır.

İstatistikller

8 Eylül
15 Eylül
22 Eylül

tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. Merco#22941
Ara
Katılıyorum ZenderX#2166
Ara
Katılıyorum.Bourgogne#21524

Canlı yayın yapılırsa, maç yapan oyuncuların izlemesi nasıl kısıtlanabilir?
Ara
Onun için yapılacak fazla bir şey yok, ben burada katılan herkesin yayını izlemeyeceğine inanıyorum. Sonuçta turnuvanın birincisine herhangi bir ödül verilmeyecek, eğlenmekten başka bir getirisi olmayacak bu etkinlik için kendisinin ve başkalarının oyun zevkini zedeleyecek bu tarz şeylerin yapılacağını sanmıyorum. Zaten bu şekilde bir niyeti olan birileri varsa en başta etkinliğe katılmasın derim.
tTRiYax.png
Ara
katılıyorum . sce#21722
tumblr_m4rerjNz5e1qk26dzo1_500.gifv
Ara
Whizbang turnuvası olduğu için gerek sınıftan gerekse ilk kart oynandıktan sonra Whizbang destelerini daha önce denemiş herkes tam olarak ne destesi oynandığını anlayabilir. Yayını takip etmenin sıkıntısı "o an elinde ne var" onu görebilmek, ancak güvendiğimiz kişilerden kurarsak turnuvayı böyle sıkıntı olacağını pek sanmıyorum. Duruma göre gecikme verilebilir yayına, bir aksilik çıkmazsa ST'nin kanalında yayınlarız.
Katılıyorum.
Ara
@Merco, @ZenderX, @iberkay, @scelik, @Justicar

Oyun günlerini cuma ve pazar olarak belirledim. Ayrıca turnuvaya katılım bugün bitiyor, katılmak isteyen varsa elini çabuk tutmalı. Yarın ilk oyunları oynayacağız, saat olarak 20.00'da başlamayı düşünüyorum. O saatte uygun olmayan varsa belirtebilir, zaman konusunda esnek davranabiliriz.
tTRiYax.png
Ara
Bana uygun.
Ara
Yarın öğlen belirtirim şu an net değil durumum.
Ara
Format kurallarını ve turnuva linkini konuya ekledim. Herkes için uygunsa bu akşam saat 20.00'da başlayacağız. Duruma göre daha erken veya geç bir saatte de başlayabiliriz.
tTRiYax.png
Ara
1 saat kadar gecikebilirim.
Ara
Bu akşam 8'de dışarıda olma ihtimalim çok yüksek. Benim gibi bu akşam müsait olmayan bir katılımcı varsa onunla eşleşmem isabetli olur.
Bu arada Round Robin sisteminin açıklanmasında fayda var.
Ara
Round Robin kısaca herkesin birbiriyle en az bir maç oynamasıyla işleyen bir sistem. Bu turnuvada sonunda oyuncular, diğer tüm oyuncularla bir oyun oynamış olacak.

Şuanda etkinlik ile ilgili net olmayan birkaç şey var. O yüzden bugünkü maçlar iptal edilmiştir.

Yayın günü maçların daha hızlı oynanması için Best of Three, yani 3 maçın 2'sini kazanan ilk oyuncu o maçın galibi olacak şeklinde değişiklik yapıldı.

Turnuva formatı çift elemeli sisteme çevrildi ve konudaki linki yenilendi.
tTRiYax.png
Ara

Oyun günleri her cumartesi saat 20.30 olarak değiştirildi. Ayrıca etkinliğe katılım 8 Eylül 20.00'a kadar uzatıldı, katılmak isteyenler halen daha katılabilir.
tTRiYax.png
Ara
Yayın planı ne durumda, ilk kaç maçın oynanması planlanıyor? Benim fikrim maçların ortalama yarım saat süreceği yönünde, dolayısıyla ilk 5-6 maç oynanır şeklinde. Ya da sadece 4 maç oynayıp, loser bracket'i sonraki oyun gününe bırakabiliriz.
Ara
Oynanacak maç sayısı artık onların ne kadar süreceğine bağlı. Best of Three olacağı için ilk 4 maç rahat oynanır diye düşünüyorum. Hatta hazır konusu geçiyorken final maçını daha çekişmeli geçmesi adına Best of Five yapabiliriz.
tTRiYax.png
Ara
20.00 gibi yoklama yaparız herkes varsa yayınla birlikte turnuvayı başlatırız bu akşam.

30 dakika içinde başlayacağız, herkes burada mı? Bugün ilk 4 maçın oynanması planlanıyor, o yüzden tüm hepsinin bitmesi saat 23.00-24.00 civarını bulabilir. Herkes bu saate kadar uygun olmalı.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.