[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2018
YqPlEk.jpg

Europa Universalis IV için düzenlediğimiz 6. Custom Multiplayer etkinliğine hoş geldiniz.

Etkinlik Bilgisi

GM ve Host@Raijin (Oyuncu)
Yayın KanalıStrategyturk Twitch
Oda AdıStrategyturk EU4 Custom Multiplayer 6
Hız2 - 3
LedgerLimitli
Oyun GünleriPazartesi, Perşembe
Oyun Saatleri21.00 - 00.30
Kazanma KoşuluSkorda 1. olmak
Son bölge Tercih Başvurusu 07.09.2018 00:00
Bölgelerin kesinleşmesi 07.09.2018 01:00
1. Oyun günü Başlama Saati  10.09.2018 20:30

Custom Multiplayer Ayarları

Custom Nation Difficulty Normal - Easy (200 - 300 puan)
NationsRandom Setup
Province Tax and ManpowerNormal Values
Allow adding nations to savegameYes
Random NationsDynamic
Random New WorldOFF
Victory CardsON
Prevent Nation RuiningNO

Başvurmadan Önce
Etkinliğe katılan tüm oyunculardan diğer oyunculara ve etkinliğe saygı göstermeleri beklenir. Oyuncular hem oyun içerisinde hem de oyun dışında oyunla ilgili tartışmalarda saygı çerçevesinde hareket etmeli, etkinlikte diğer oyuncuların keyfini kaçırabilecek eylemlerden kaçınmalıdır. Katıldığını belirten tüm oyunculardan etkinliğe özenle yaklaşması, çeşitli sebeplerden oyuna katılamayacağı zaman bunu bildirmesi ve basit sebeplerden etkinliklerden ayrılmaması beklenir. Multiplayerdaki eylemlerde yegane karar mercisi GM'dir, tüm oyuncuların etkinlikteki önceliklerinin eğlenceli ve güzel zaman geçirmek olması beklenir, hırs yaparak tartışmalara ve kavgalara sebep olan, etkinliğe ve diğer oyunculara saygısızlık gösteren oyuncular etkinlikten çıkarılırlar.

Eğer kolay sinirlenen ve insanların ne için bir araya geldiğini unutabilen biriyseniz lütfen bu etkinliğe katılmayın.

Başvuru Şekli
Custom Multiplayerda bölgelere göre oyuncular tercih yapar. Aynı bölgede isteyen oyuncular arasında kura çekilir.
Kura sonucu kazanamayan oyuncular ilk turda tercih edilmeyen boş bölgelere geçebilirler.
Etkinliğe katılan oyunculardan oyunun 3 hızında lag yapmamaları beklenir ve bu konudaki tüm bilgileri okuyup kabul ettiği varsayılır.

Kurallar
Kurallarda spesifik bir şekilde yasaklanmamış unsurlar, GM aksini belirtmediği müddetçe meşru eylem olarak görülür.
Gerekli görülmesi durumunda kural değişiklikleri yapılabilir.

Etkinlik Konusu

Multiplayer etkinliğine dair tüm duyurular, bilgi ve içerik bu konu içerisinde bulunacaktır. Her rehostta save indirme linki, oyuncuların daha kolay yükleyebilmeleri için bu konuda paylaşılacaktır. Bu konuda yapılmış duyuruların her oyuncu tarafından görüldüğü ve okunduğu varsayılır. Oyuna katıldıktan sonra herhangi bir sebepten oyuna gelememe veya yetişememe gibi durumlarda bunla ilgili bu konu üzerinden tüm oyuncuları bilgilendirmeniz beklenir. Bunun yanı sıra her oyun günü sonrası oyuncu ülkelere dair development istatistikleri ve harita bu konu altından paylaşılacaktır. Oyuncular oyun sonrasında gidişatlarını bu konu altından resimlerle anlatabilir veya RP yapabilir. Etkinliğe katılmış tüm oyuncuların bu konuyu ve bu konudaki duyuruları takip etmesi ve konuya katılım göstermesi beklenir.

Max. Puan limiti , Development sınırı , Bölge isim(ler)i

200 puan100Britain , Low countries , Italy Hindustan Deccan Bengal Western india Coromandel
240120France , Germany , Poland , Baltic , İberia , Anatolia, Persia Çin
260 puan130 Mısır , ruthenia , russia , Pontic steps, Balkans , Carpathia Scandinavia Caucasia
300150 Yukarıda ismi yazmayan bütün bölgeler

Ara
Keşke oyundan anlasamda sizlerle oynayabilsem.
Ara
Katılıyorum. Daha sonra bölgeyi ve ülkeyi belirleyeceğim.

Bölge: Britain
Başkent: Lincolnshire
Kültür: British
Dev: 84

4zymg0.jpg
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum ama bir sorum var. puan sınırından kastınız dev ile beraber mi yoksa devsiz sınır mı? Yani devo sınırı 100 , puan sınırı ise 200 dediğimizde puan dev ile beraber toplam 200 mü yoksa 300 mü olacak?
Ara
devo ve puan toplanmıyor , Hollanda da kurulacaksan 200 puanı geçemeyeceksiniz bu puan idealar torpak seçimi ruler yönetim biçmi dahil olan puan. burada sınır toprak alımında ve 100 development üzerinde toprak alamayacasınız.

Bu arada ilk iletide bölge tercihlerinizin süresi 6 eylül de sona erecek bilgisi eklendi.
Ara
Tamam bir de ben Kuzay Almanya’da devlet kurmak istiyorum. Bu mümkün mü yoksa lestedeki bölgelrden mi seçmeneiz lazım?
Ara
oyuna girip harita modunu açınca regions harita modu var. 7 eylüle kadar istekde bulunabilirsiniz. 7 eylül akşamı aynı bölgede kurmak isteyenler var ise kura çekilecek ve kim hangi bölgede oynayacak belli olacak. ben ismini ilk iletiye yazıyorum ,
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Katılıyorum. Low Countries
Ara
Katılıyorum 
Bölge:Kafkasya
Başkent:Guria (Çııldır)
Kültür:Levantine Turkish
Teknoloji grubu Anatolia
Development 50 (Steamprofili https://steamcommunity.com/id/ibrahimPashaSS/
2aRDWA.jpg
Ara
DDrQ0Z.jpg
Ara
@etzel ve @IbrahimPasha44 tercihlerinizi ilk iletiye ekledim.
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mpzHaq.jpg
Bölge: Kuzey Almanya
Başkent: Hamburg
Kültür: Westphalian
Teknoloji Grubu: Western
Development: 96
Ara
Bölge : İberya
Başkent : Barcelona
Kültür : Katalan
Teknoloji Grubu : Western
Development : 96

20180831015918_1.jpg

Dipnot: Dharma çıktıktan sonra toprakların değerleri değişeceği için şuanki seçimler değişecektir. O yüzden puanlarda falan birtakım değişiklikler olabilir.
Ara
Bende katılabilirim biraz acemi oyuncu alıyorsanız Eu4'e ama kendi ülkemizi kurarak mı oynuyoruz nasıl oluyor ? Birde hangi DLC lazım.
Ara
(30-08-2018, 18:03)TR Ace : Bende katılabilirim biraz acemi oyuncu alıyorsanız Eu4'e ama kendi ülkemizi kurarak mı oynuyoruz nasıl oluyor ? Birde hangi DLC lazım.

Evet, belli bir bölgeye yukarıda belirtildiği kurallar dahilinde bir ülke kuruyorsun. Costum nation El Dorado ile gelse de o olmadan @Raijin ile iletişime geçerek de ülkeyi kurabilirsin. Zira mp'de hostun dlcleri ile oynanıyor. Katılımcıların neye sahip olup olmadığı fark etmiyor.
Ara
(30-08-2018, 18:07)Onur34 :
(30-08-2018, 18:03)TR Ace : Bende katılabilirim biraz acemi oyuncu alıyorsanız Eu4'e ama kendi ülkemizi kurarak mı oynuyoruz nasıl oluyor ? Birde hangi DLC lazım.

Evet, belli bir bölgeye yukarıda belirtildiği kurallar dahilinde bir ülke kuruyorsun. Costum nation El Dorado ile gelse de o olmadan @Raijin ile iletişime geçerek de ülkeyi kurabilirsin. Zira mp'de hostun dlcleri ile oynanıyor. Katılımcıların neye sahip olup olmadığı fark etmiyor.

Teşekkürler.

@Raijin bey uygun ise Asya'da olabiliyor muyuz ? Japonyada kurmak istiyorum ülke ama mümkün ise.
Ara
region map moduna göre alabililirsin. Japonya da oynamak istiyorsan yazayım seni de @TR Ace
Ara
Bölge: İtalya
Başkent: Firenze
Kültür: Tuscan
Teknoloji grubu: Western
Dev: 42

DDAV36.jpg
[+] 1 üye CeH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-08-2018, 19:09)Raijin : region map moduna göre alabililirsin. Japonya da oynamak istiyorsan yazayım seni de @TR Ace

Japonyada oynamak istiyorumda DLC yok toprak seçemeyebilirim diğer arkadaşlar gibi katılım için. Nasıl yapalım onu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.