Telltale Games Kapanıyor
Telltale Games kapanıyormuş, The Wolf Among Us 2 ve Stranger Things oyunları iptal edilmiş. 25 kişi şirketin "yükümlülüklerini" yerine getirinceye kadar çalışmaya devam edecekmiş.

The Walking Dead 1'den sonra hangi oyunu çıkarsalar kalitesine bakmadan milyonlarca satacağını düşünüyorlardı herhalde. The Wolf Among Us çok iyiydi ve 2. oyunu Telltale'in çıkarttığı onlarca oyun arasında çıkmasını beklediğim tek oyundu. Batman ve Tales from the Borderlands iyi diye duydum ama oynamadım. Game of Thrones ise baya baya kötüydü.
Ara
Üzüldüm ama hakettiklerini düşünüyorum, yıllarca popüler olan ne varsa (game of thrones, batman, guardians of the galaxy, minecraft vs) aynı formülle aynı mantıkla üzerine hiçbir şey eklemeden "yaptıklarınız hikayeyi etkiler" iluzyonu altında oyunlar yaptılar. Walking Dead'in 2. sezonu (Walkerların yerini Muertolara bıraktığı) felaketti, aynı alanda The Council gibi yine amatör firmalar tarafından geliştirilen oyunların nasıl daha geniş gameplay ve gerçek anlamda "verilen kararlara göre değişen hikaye" sunduğunu görmek Telltale oyunlarının kalitesizliğini bir kez daha göz önüne seriyor.

Bu tarz hikaye oyunlarında işin içinde bir gizem ve suç/detektiflik öğesi varsa otomatik olarak tutuyor o oyun, The Wolf Among Us'ın başarısını ona bağlıyorum.

Telltale'den resmi açıklama: 

DnpfRXSUYAEqIkY.jpg

Merak ettiğim Walking'in son sezonunda ilk bölümü yayınlamışlardı geçenlerde, o da yarım kalmış mı oluyor?
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Walking Dead'in son sezonu da iptal edilmiş, sadece Minecraft'ı bitireceklermiş. Ben de biraz hak ettiklerini düşünüyorum. Oxenfree, Life is Strange gibi daha kaliteli oyunlarla ve bundan sonra gelecek oyunlarla baş edebilmesi için onların da kaliteyi arttırması gerekiyordu ama onlarca oyun çıkarıp kaliteyi yüksek tutabilmek mümkün değil. Açgözlülüğün sonuçları işte.
Ara
Oyun dünyası bir kanserden daha kurtuldu. Kalitesizliğin kalesi idi.

Hatta, şirketin kendisinden çok Sam and Max'e üzüldüm.
[+] 7 üye Belendithas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saman alevi gibi yanıp söndü.
Ara
25 kişilik şirket ise sıkıntı olmaz. Görende büyük firma zannedir. Küçülmeye gitsinler yaptıklarını oyunları 10 kişilik ekip ilede yapabilirler.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
Ara
(22-09-2018, 14:41)Kodazot : 25 kişilik şirket ise sıkıntı olmaz. Görende büyük firma zannedir. Küçülmeye gitsinler yaptıklarını oyunları 10 kişilik ekip ilede yapabilirler.

25 kişi sadece Minecraft'ı bitirene kadar devam edecek, sonra tamamen kapanacaklar.
Ara
Üzücü olmuş.
Ara
Birileri hakları satın alır biraz daha yaşatır sonra ölür. RIP
Ara
Walking Dead'in son sezonunu tamamlayacaklarmış.
Ara
(22-09-2018, 16:53)Wickhart : Walking Dead'in son sezonunu tamamlayacaklarmış.

İnternetten baktığım kaynaklar son sezonun iptal edildiğinden bahsediyor hep, emin misin?
Ara
Daha geçen gün the wolf among us'ı bitirmiştim gayette zevk almıştım açıkçası. Nazar değdirdim galiba.
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Telltale oyunu olarak sadece Tales from the Borderlands'i oynadım ve oynarken çok keyif almıştım. Kapanmalarına diyecek fazla bir şeyim yok, Tales from the Borderlands'in ikinci sezonunu çıkarmayacaklarını duyurduklarında Telltale ile ilgili tüm alakamı kesmiştim.
tTRiYax.png
Ara
Yaptıkları oyunlardan sadece Minecraft para kazandırıyormuş diye okudum, Walking Dead'de sadece ilk sezonda kâr etmişler, özellikle Batman büyük başarısızlık olmuş.
Yanlış bir ticaret mekanizması. Büyümeyi oldukça küçük ayarlayacaklardı çok açıldılar. Sonuçta bir Ea Ubisolf gibi firma değilsin çok fazla oyun üretmeyeceksin bir yılda. Açıkcası bu bir oyun firması satın alma konusunu dahada iştahımı kabarttı.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
Ara
Sonunda Be!Saçma Sapan İnteraktif Film Yapıyorlardı Hep.Tek amaçları para kazanmaktı oyuncuları hiç umursamıyorlardı! Yaptığımız Seçimlerin Oyunun Gidişatına Hiç Etki Etmiyordu!
Ama Üzüldüm Genede Lan Adamlara İşsiz Kalmışlar :(
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(22-09-2018, 18:03)Ragnvaldr :
(22-09-2018, 16:53)Wickhart : Walking Dead'in son sezonunu tamamlayacaklarmış.

İnternetten baktığım kaynaklar son sezonun iptal edildiğinden bahsediyor hep, emin misin?

https://www.usgamer.net/articles/report-...s-canceled
Ara
(23-09-2018, 14:30)Wickhart : https://www.usgamer.net/articles/report-...s-canceled

We previously reported that a skeleton crew will remain behind to complete work on The Walking Dead Final Season. That information was inaccurate. Sources who wish to remain anonymous explained that there is a skeleton crew at Telltale, but they will be working on the Minecraft Story Mode project for Netflix. In fact, The Walking Dead team was also laid off today and The Walking Dead Final Season will not be completed.

Son sezon tamamlanmıyor yani, iptal edilmiş.
Ara
(23-09-2018, 14:41)Ragnvaldr :
(23-09-2018, 14:30)Wickhart : https://www.usgamer.net/articles/report-...s-canceled

We previously reported that a skeleton crew will remain behind to complete work on The Walking Dead Final Season. That information was inaccurate. Sources who wish to remain anonymous explained that there is a skeleton crew at Telltale, but they will be working on the Minecraft Story Mode project for Netflix. In fact, The Walking Dead team was also laid off today and The Walking Dead Final Season will not be completed.

Son sezon tamamlanmıyor yani, iptal edilmiş.

Haberi sonradan düzenlediklerini ve ekledikleri notları yeni gördüm. :expressionless:
Ara
Oynanış içermeyen sözde "oyunlara" karşıyım, o yüzden üzülmedim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.