Tüm Bloodline'ları Toplamak ve Bloodline Kurmak Hakkında?
Tabi tüm kelimesi biraz abartılı. Ancak ben zaten bu bloodline mekaniği gelmeden önce de roleplay gereği köklü hanelerle evlenip soylarımı onlarla karıştırmaya çalışan biriydim. Şimdi bu mekanik neredeyse tam olarak benim istediğim şeyi verdi diyebiliriz.

Şimdi bloodline'lar babadan oğula geçiyor, ancak galiba matriannel marriage sayesinde kadından geçtiği de oluyor. Şimdi ben kız çocuklarımla soya sahip olan bireyleri matriannel eversem, sonrasında doğan erkek çocuktan olanlar ve onların soyundan gelenler o soya sahip olabilir mi? Bu şekilde bu şekilde bayağı bir soy birleştirmek ve resmen tanrı kanı yaratmak mümkün olabilir sanırım.

İkinci sorum kendi soyumuzu kurduğumuz zaman özellikleri tam olarak neye göre oluyor? Yani şimdi açıkçası gelecekte dünyaya hükmedecek soyun atasının özelliğinin aylık dindarlık kazandıran dandik bir şey olmasını istemem doğrusu.
Ara
Kendi soyunu kurduğun zaman bu soyu "nasıl" elde ettiğine göre bir özellik belirleniyor, örneğin herkesi kılıçtan geçirdiğin için bir soy elde ettiğinde (Gala yayınında öyle bir soy elde etmiştik) vassal opinion -5 gibi "negatif" özellikli soy elde etmek bile mümkün.

Soyların verdikleri basit bonuslara çok fazla takılmak doğru olmayabilir, ilk kısımda da bahsettiğin gibi biraz daha roleplay mekaniği.

İlk sorunla ilgili olarak, bloodline arayüzünde her bloodline için inheritance ve transfer koşulları yazıyor.
Pagan başlayıp dini reform ederken Enatic Clans reformunu yapıp kadın karakterlerle bloodline toplamak çok kolay olabilir Çoğu bloodline erkek karakterlere geldiğinden istisnalar dışında bloodline sahibi erkek karakterlerle matrilineal evlilikler yoluyla toplayabilirsin. Bonus olarak combat skill veren bloodlineları toplayınca her karakterin yenilmez hale gelir onun dışında ufak prestij ve piety bonusları ve o bloodline kurucusunun kendi dininde olan ufak ilişki bonusları oyunda fazla etki edebilir konumda değiller.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.