Ordularım neden zayıf ?
Merhabalar, oyunda yeniyim. Yeni derken 3 aylık bir deneyimim var oyundaki genel sistemi anladım. Osmanlı oynuyorum, Çağatay ile savaşım devam ediyor. Bu yaşadığım şey late gamede olmaya başladı bu arada. Çağatayın 20lik komutansız ordusu benim 30 luk komutanlı ordumu nasıl alabiliyor ? Benim askerlerimin morali çok hızlı bir şekilde düşüyor. %110 disiplinim var Cavalry to infinatry ratioyu da aşmadım. Ordu büyüklüğüm de iyi . Neden böyle oluyor ?
Ara
Teknolojide geri olabilirsin. Ordu moralin düşük olabilir(bunun için defansif idea alabilirsin, quantity-religious poliçesi alabilirsin, moral veren danışman var vs.) Veya dağda, nehir geçerek saldırıyor olabilirsin önemli dezavantaj verir.
Ara
savaştığın bölgelere iyi bak dağlık alanda saldırıyorsan -2 yersin büyük etmen
Ara
askeri idea almamışsındır ondan ötürüde olur
Ara
Muharebe sırasında sol altta çıkan pencereyi atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.