EU4 Force Religion Sorunu
Selam tekrar ben bir sorum daha olacak şimdi benim avusturya oyunumda pomer berlin dahil brandenburg topraklarına kadar genişledi ve reform merkezi berlinde görünüyor fakat pomere savaş açtığımda force religion yapamıyorum ve '%100 savaş skorundan daha fazlası gerekir' diyor seçmenlerim katolik ama protestanlık yayıldıkça ia azalıyor ne yapmalıyım dini ideaya başladım ama bitirmedim ve berlinde bohemya komşusu

Save i bozmak istemiyorum çok ilerledim kastil ve aragona kadar pu ya kattım
Ara
(20-02-2019, 17:34)Ahmetbey1453 : Selam tekrar ben bir sorum daha olacak şimdi benim avusturya oyunumda pomer berlin dahil brandenburg topraklarına kadar genişledi ve reform merkezi berlinde görünüyor fakat pomere savaş açtığımda force religion yapamıyorum ve '%100 savaş skorundan daha fazlası gerekir' diyor seçmenlerim katolik ama protestanlık yayıldıkça ia azalıyor ne yapmalıyım dini ideaya başladım ama bitirmedim ve berlinde bohemya komşusu

Save i bozmak istemiyorum çok ilerledim kastil ve aragona kadar pu ya kat
görsel atabilir misin? toprakları geniş ülkeleri force religion yapamazsın. Reform merkezi ülke başkentinde değilse reform merkezini yok edemezsin. Berlin i brandenburg a ver, başkent yapıp din değiştirirse, brandenburg a force religin yapabilirsin.
Ara
(20-02-2019, 19:08)adanalı :
(20-02-2019, 17:34)Ahmetbey1453 : Selam tekrar ben bir sorum daha olacak şimdi benim avusturya oyunumda pomer berlin dahil brandenburg topraklarına kadar genişledi ve reform merkezi berlinde görünüyor fakat pomere savaş açtığımda force religion yapamıyorum ve '%100 savaş skorundan daha fazlası gerekir' diyor seçmenlerim katolik ama protestanlık yayıldıkça ia azalıyor ne yapmalıyım dini ideaya başladım ama bitirmedim ve berlinde bohemya komşusu

görsel atabilir misin? toprakları geniş ülkeleri force religion yapamazsın. Reform merkezi ülke başkentinde değilse reform merkezini yok edemezsin. Berlin i brandenburg a ver, başkent yapıp din değiştirirse, brandenburg a force religin yapabilirsin.

Peki pomeri küçültt0kten sonra truce break yapmamak için müttefikine savaş açtığımda pomere force religion yapabiliyormuyum
Ara
(20-02-2019, 20:41)Ahmetbey1453 :

Peki pomeri küçültt0kten sonra truce break yapmamak için müttefikine savaş açtığımda pomere force religion yapabiliyormuyum

2 şehre kadar düşürmen gerekir pormeri yoksa war skoru yetmez yüksek ihtimal. Pormer in farklı dinde kalması sorun değil çünkü elektör değil.
Ara
(21-02-2019, 02:44)adanalı :
(20-02-2019, 20:41)Ahmetbey1453 :

2 şehre kadar düşürmen gerekir pormeri yoksa war skoru yetmez yüksek ihtimal. Pormer in farklı dinde kalması sorun değil çünkü elektör değil.

Ama benim ia mı azaltıyor ve reform geçiremiyorum
Ara
Geciremezsin zaten religion savaşı netlesmeden zor. Religion Savaşı'ndan sonra din degisimlerini tamamlayabilir gecirebilirsin. Veya religion savaşında herkesin imparator secilebildigi seçenekle bitirir hiç ugrasmazsin
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(20-02-2019, 20:41)Ahmetbey1453 : Peki pomeri küçültt0kten sonra truce break yapmamak için müttefikine savaş açtığımda pomere force religion yapabiliyormuyum

Müttefiki üzerinden barış yaparsan ikincil kişiyle yapacağın anlaşmalar iki katı warscore ister. Yani normalde 100 ws ile force religion yaptırabileceğin ülkeyi 200 ws ile yaptırman gerekir ki bu da mümkün olmaz. Büyük devletleri önce küçültüp sonra din değiştirtmelisin.
Sic Parvis Magna
Ara
Şimdi ben en temiz şekilde protestanlıktan katolikliğe nasıl çevirebilirim (religion savaşı istemiyorum çünkü osmanlıyla fransanın savaşa katılması kötü her ne kadar kastil aragon bohem macar gibi ülkeler pu olsada yenebileceğimi düşünmüyorum)

(21-02-2019, 11:17)jax61 : Geciremezsin zaten religion savaşı netlesmeden zor. Religion Savaşı'ndan sonra din degisimlerini tamamlayabilir gecirebilirsin. Veya religion savaşında herkesin imparator secilebildigi seçenekle bitirir hiç ugrasmazsin

Nasıl yani bu seçenekten sonra reform geçirebilirmiyim
Ara
Din savaşını kazanıp barış yaparken religious supremacy seçersen veya savaş olmazsa katoliklik resmi din oluyor. Sonra diplomatik ilişkilerden din değişikliği talep edebiliyorsun. Kabul etmeyenlerin dinini değiştirebilmen için cb veriyor. Din savaşına kadar ne yazık ki o seçenek mevcut değil.
Sic Parvis Magna
Ara
Herhangi bir elektörü protestan yapmazsam din savaşı çıkmaz ve bu savaş gelmezse din değiştirebilirim o zaman teşekkürler peki o zaman 1550 ye kadar afk oturayımı şu din olayı bir geçse sace wc ye gidecek

(21-02-2019, 11:46)altnkurt : Din savaşını kazanıp barış yaparken religious supremacy seçersen veya savaş olmazsa katoliklik resmi din oluyor. Sonra diplomatik ilişkilerden din değişikliği talep edebiliyorsun. Kabul etmeyenlerin dinini değiştirebilmen için cb veriyor. Din savaşına kadar ne yazık ki o seçenek mevcut değil.

Sağol bilgi için altnkrt okadar yere sordum tek farklı ve kesin bilgi sen verdin
Ara
Din savaşı her türlü çıkacaktır
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(21-02-2019, 12:37)jax61 : Din savaşı her türlü çıkacaktır

Nasıl ya ben rehberde sadece seçmenlerden biri protestan olursa din savaşı çıkmaz diye okudum ayrıca din savaşı çıkarsa osmanlıya fransada gelir ne yapacağım onlara karşı
Ara
Her türlü başlar şöyle ki elektorlerin hiç birinin din değiştirmemesi çok çok zor bir ihtimal. Doğrudan merkezin onlarda çıkmasına gerek yok.yayiliyor sonuçta yeni dinler .Protestan şartı da yok.reformed var. 6 tane merkez oluşuyor.bundan kaçmak için hayli şanslı olmak gerek. Olası düşmanlarına karşı dost edineceksin. Fransa için kastilya .Osmanlı için Rusya gibi.zaten dinler yayilmazsa fazla Protestan tarafı güçsüz kalıyor kimse girmeyebiliyor...seçmenlerden birisi Protestan olunca lig açılır. Olmazsa değil..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Liglerin kurulmasını engellemek baya zor Jax'ın dediği gibi. Önemli olan ligler kurulsa da savaşın olmaması. Protestan taraf kendinde yenecek gücü göremezse savaş açmaz ve bi süre sonra Katoliklik resmi din ilan edilerek ligler dağıtılır.
Sic Parvis Magna
Ara
(21-02-2019, 13:13)altnkurt : Liglerin kurulmasını engellemek baya zor Jax'ın dediği gibi. Önemli olan ligler kurulsa da savaşın olmaması. Protestan taraf kendinde yenecek gücü göremezse savaş açmaz ve bi süre sonra Katoliklik resmi din ilan edilerek ligler dağıtılır.

Tamam kastil macar ve aragon tahtı zaten benim rusya daha kurulmadı tek sıkıntı osmanlı ve fransa savaş açarlarmı
Ara
Onlar acamaz lig lideri açar. Acsa da senin tarafın güçlü ise kazanırsın. Skordan ziyade savaş dışı bırakmaya odaklanarak kazanırsın.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Lig savaşını Osmanlı veya Fransa kazandırmaz. Sonucu opmler belirler. Savaş başlayınca hızlıca rakip opmlerin başkentlerini işgal edip savaştan çıkarırsan Osmanlı ve Fransa senin taraftaki opmlere karşı kazanamaz.
Sic Parvis Magna
Ara
(21-02-2019, 14:08)altnkurt : Lig savaşını Osmanlı veya Fransa kazandırmaz. Sonucu opmler belirler. Savaş başlayınca hızlıca rakip opmlerin başkentlerini işgal edip savaştan çıkarırsan Osmanlı ve Fransa senin taraftaki opmlere karşı kazanamaz.

selam bu şekilde lig savaşını kazanabilirmiyim https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u...37189CED1/ danimarkayıda alacağım müttefikliğe
Ara
Bu şekildeden kastın ally ve pu'ları göstermekse fena değil diyebilirim. Savaşta önce opmleri saf dışı bırakırsan kazanırsın. Ama manpower baya kötü durumda. Sıkıntı çıkarabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
(22-02-2019, 11:47)altnkurt : Bu şekildeden kastın ally ve pu'ları göstermekse fena değil diyebilirim. Savaşta önce opmleri saf dışı bırakırsan kazanırsın. Ama manpower baya kötü durumda. Sıkıntı çıkarabilir.

Tamam bu save yeni kastil savaşından çıktı zaten ondan böyle 1550 ye kadar toparlanır diye düşünüyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.