En nefret ettiğiniz ülkeler
Oyun içinde sizin sinirlerinizi bozan ülkeler hangileri. Benim kara koyunlu.
Ara
oyuna ilk başladığımda castileden çok nefret ederdim bedavadan aragonu ve napoliyi alıyor üstüne puan harcamadan annex edip spain kurabiliyor diye
Ara
İngiltere
[+] 1 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kıbrıs Krallığı
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
kastilya ingiltere polonya gibi gereksiz avantaja sahip olanlar ve memlük gibi insanı çok uğraştıran ülkeler.
Ara
küçük hre ülkeleri birde ming dynsty çünkü aşırı toprakla başlıyo
Ara
Balkan devletlerinden biriyle oynuyorsam en nefret ettiğim devlet Osmanlı olur. Avrupa'da Osmanlıyı ittifaklar sayesinde durdururuz. O nafile doğuda girilmedik şehir bırakmaz. İngiltere'ye de ayrıca bir kılım. Donanmalarını yenen bir devlet yok galiba. Mingin herkesi tehdit eder gibi haraç alması haraç veren olmadığınız takdirde oynadığınız zorluk seviyesine bakılmaksızın. Ming'ten haraça zorlama casus bellisiyle savaş ilan etmesi. Rusya'nın bağımsız Türk göçebelerini feth etmesine ve dinini değiştirmesine sinir oluyorum. Son olarak küçük hre devletleri. Bir toprak alınca tüm o küçük devletlerin koalisyona girip en dandiğinden bile 8k ordu çıkması insanın sinirini bozan etkenlerden biri. Ha tabii Fransa ile oynuyorsanız Hre'nin size karşı durma olasılığı yok.
Ara
Kesinlikle moskova. Tatar hanlıkları ile oynarken 3 tatar devleti birlikte daldık alayımızın içinden geçti. Sorsak oyun yapımcılarına göre süvari gücünüzü kullanıp moskovayı rahatlıkla ezebilirsin diye not düşmüş viki sitesinde. Bu kesinlikle koca bir yalan. Karadenizin üstü koca bir boş arazi polonya ve moskovaya yem oluyor. Hele hardta oynuyorsanuz moskova 1500 olmadan karadenizin kuzeyine kadar heryeri yutuyor. Osmanlı olup rusları katlamak aşırı hoşuma gidiyordu bir dönem hala daha rus devletlere karşı bir antipati besliyorum oyunda
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 2 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İspanya Avrupa'da Hollanda ve İngiltere ile oynarken genelde en çok zorluk çıkaran ülke oluyor ittifaklariyla beraber çok fazla masraflı oluyor İspanya ile savaşmak bu yüzden hiç sevmiyorum kolonileri hep önceden kapıyor. Birde Afrika ve Amerika'daki gerçek olmayan sadece kabile olan saçma devletler bunlar olmasa rahat rahat koloni kurcaz tek tek hepsini yenmek çok sıkıcı oluyor
.
Ara
Bende genel olarak Ruslara karşı oynamayı sevmiyorum bunun başlıca sebebide bölgenin çok bûyük olması sürekli haritafa ordu kovalamak, bir yeri kuşatırken saçma sapan bir yerden çıkıp 'Zaaa ele geçirdim!" demesi inanılmaz gıcık bir şey birde birisi şehrimi kuşattığı zaman kafamda halkıma eziyet ediliyor, şehrimi yakıyorlar gibi hissediyorum üzülüyorum. Benzer sebeplerden devletleri çok hoşuma gitsede Orta Asya'da oynamayıda çok sevmiyorum.
[+] 1 üye savastutkunu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
late game osmanlısı net. 3 kıtaya yayılmış osmanlının kalelerini kuşatıp war score kasmaya çalışmak... tam bir kanser.
Ara
fransa osmanli
Ara
Rodos. Habire çıkartma yapıyor 3-5k'sı ile. Gidip işgal etmeye de deymiyor özellikle oyun başı çok sinir oluyorum.
Ara
Berberi korsanları.
Ara
Ermenistan
Ara
Benim şahsen İrlanda minörlerini seven biri olarak İngilizler. Adamlar zayıflamıyor abi yok, güller savaşını eziyorlar, normandiya savaşını sallmıyorlar. daha henüz yenemedim. bir de kelalaka laighin ya da ulaidh krallığıyla müttü olup yolumuzu kesiyorlar. vallahi bıktım.
Ara
Venedik. Oyun başında venediğin başkentini kuşatmak donanma kuvvetleri yüzünden neredeyse imkansız. Özellikle Avusturyayla oynarken baya sinir bozuyor.
Ara
(13-03-2019, 20:28)Böri Şad : Kesinlikle moskova. Tatar hanlıkları ile oynarken 3 tatar devleti birlikte daldık alayımızın içinden geçti. Sorsak oyun yapımcılarına göre süvari gücünüzü kullanıp moskovayı rahatlıkla ezebilirsin diye not düşmüş viki sitesinde. Bu kesinlikle koca bir yalan. Karadenizin üstü koca bir boş arazi polonya ve moskovaya yem oluyor. Hele hardta oynuyorsanuz moskova 1500 olmadan karadenizin kuzeyine kadar heryeri yutuyor. Osmanlı olup rusları katlamak aşırı hoşuma gidiyordu bir dönem hala daha rus devletlere karşı bir antipati besliyorum oyunda
Osmanla allylik kurmaya çalışman lazım üstelik diğer tatar devletleriyle müttefik olmak yerine oraları hızlıca fethetmeye çalışman lazım. (üstelik diğer yz nomad devletleri oldukça kötü yönetiliyor yönetim sistemi yüzünden. Oyuncu olmadan pek bi işlevleri olmuyor 8 yıl içinde çıkan tribes isyanları zaten iyice yıpratıyor ülkeyi. Bu yüzden diğer nomadlarla ally olmak yerine fethet)
Nomad bi ülke toprak yakmadan beslenemez. Ae sıkıntında olmadığı için nerde boş ülke varsa saldır ama iç işlerinede dikkat etmen lazım.
Eğer osmanla allylik kurmadıysanda yine bu şekilde genişle güçlen en son moskovayla savaşacağın zaman %5 disiplin yada moral veren advisör al.
İlk idea olarak quantity aç bol bol manpower kas. Moskovayla ana muharebede yenilsen bile mp'ı tekrar toplar sürekli sürekli gerilla tarzı savaş yaparsın en sonundada manpoweri bitince yenilir zaten.

Asyada oynuyorsam kesinlikle çin derim.
Çevresindeki devletleri tribesi yapması baya işi zorlaştırıyor.
Avrupada kesin ve net bradenburg/prusya italyadaki küçük devletlerle kuzey italyayı kurmuştum. Fransa ve ingiltereyide fethetmiştim. Tam sıra bardenburga geldi dediğim an o ordu kalitesiyle o kadar yıprattılar ki topraklarının içine doğru ilerlerken kanser oldum.
Ara
Donanma yüzünden İngiltere. Ordu yüzünden Fransa. Bir de Allahın belası Ming.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Aragon ve Napoli'ye beleşten konup İspanya formlayan Castile, donanmasıyla sinir eden, early gamede Balkanlarda ilerleyen Venedik, sinsi sinsi koloni kurup hiç büyümeyen Portekiz, tamamen bitirmenin 3-5 savaş sürdüğü Memlük, Hindistanı parselleyen Vajangar, Fransayla falan ally olup Kırım'da büyüyen Genoa, sebepsiz yere Kara Koyunlu, kıyıları raidleyip duran The Knights.
[+] 3 üye Oskar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.