İsrailoğulları Türk Boyumudur?
Bu arkadaşı ilk kez gördüm ve merak edip izledim. Çok şaşırtıcı bilgiler veriyor ve, kendisi bu konu hakkında bir kitap yazmış. İzledim de hiç bir fikrim yok benim. Ne diyeceğimi bilemedim. Sizin düşünceleriniz nedir, ama mutlaka izleyin ilk önce.

[+] 1 üye Elvensword nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öyle olduğuna dair hiçbir filolojik kanıt yok.
Ara
İlerlete ilerlete izledim ve karşıma gelen cümleler şunlar:
1- bu kitap anlaşılmadan ortadoğu anlaşılmaz. bu kitap anlaşılmadan dünya barışı sağlanamaz. bu kitap anlaşılmadan.....
2- hz. muhammedin ismi mehmet'tir.Arapçadaki ismi muhammettir, hz muhammet de türktür.
3- Balkanlardan hazarlara kadar laz, kürt, türk çerkes hepsi ibrahim soyudur..
4-bugün türkiye'de birine sorsanız sen kimin milletindesin diye ibrahim milletindenim der. bugün yine doğuya gidip bir kürt kardeşime gidin sorun bakalım ne der ibrahim milletindenim der " xalke ibrahim" der.ya kardeşim sen ibrahim soyuysam sen ibrahim soyuysan senin derdin ne o zaman.
5- Mısır'daki israiloğulları mısıra akına gitmiş bir türk boyudur.
6- misak-i milli ile yahudilere vaad edilmiş arzı mevud aynıdır. istiklal marşında da bu var "doğacaktır sana vaadettiği günler hakkın."
Üzerine tartışılmaya gerek olmayacak kadar saçma bir mevzu. Tartışacak arkadaşlara başarılar dilerim.
Ara
Tarih bilgim pek olmadığı için ben bir şey demek istemiyorum. Kendisi şaşırtıcı ve ilginç bilgiler veriyor. Biraz saçma olur belki ama benim yaklaşımım biraz farklı olacak. İsrail'de yaşayan 30 bin küsür Türk ve Türk kökenli İsrailliler var. Orada kardeş gibi yaşıyorlar en azından bir çoğu. Günümüzde İsrail halkının bir çoğu ve Türk halkının bir çoğu bir birlerini seviyorlar her ne kadar Filistin meselesi olsa dahi. Hatta Azerbaycanlılardan biz İsrail ile dostuz, siz düşman olabilirsiniz dediklerinide defalarca duydum.

Şimdi aynı Irkın mensupları bir birlerinden nefret etmez. Ben böyle baktım olaya ve bu yüzden adam haklı çıkıyor gibi. Hatta Karamanoğullarının bayrağı bugünkü İsrail bayrağı ve Karamanoğulları Türk değilmiydi zaten?
Ara
Sağol kardeş çok faidelendim videodan. Eğer böyle saklı kalmış sırlara merakın varsa Ömer Çelakıl hocamız var, onu da tavsiye ederim, mutlaka izlemelisin.
[+] 3 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayır değil.
Ara
Dikkat çekmek için aklına gelen en saçma şeyleri sıralamış heralde. Başarılı olmuşa benziyor.
Ara
Boşu gelmiş arkadaşın
Ara
videoyu izlemedim ama muhtemelen ikinci ömer çelakıl vakası. umuyorum ömer çelakıl kadar meşhur olamaz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Ülkemizde öyle fantastik bir kitle var ki Jet Fadıl rahatlıkla bir tur daha atar.
[+] 2 üye Kierkegaard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-04-2019, 09:17)Ibn Khaldun : Ülkemizde öyle fantastik bir kitle var ki Jet Fadıl rahatlıkla bir tur daha atar.

Ayrıca bu arkadaş son 2 haftadır İllerde kongreler düzenliyor. Baya da fazla katılan var. Yakında meydana çıkar. Muhafazakar Yükseliş Partisi, partisinin adı. Geçenlerde İYİ Parti tutmaz, partimize bekleriz demiş. İYİ Parti'den istifa edip, katılanların olduğunu söyledi.
Ara
Değildir.
q59zb6s.jpg
Ara
adolf hitlerin ismi aslıda ali hilal'dir. Kendisi avrupanın tamamını ele geçirip osmanlıyı kurmayı amaçlayan bir türktür. Yahudileri soykırım yapmasının sebebi israiloğullarının sahte türk olmasıdır. Onlar sahte türktür.
[+] 2 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İzledim, saçma sapan bir herifin saçma sağan tespitleri. Şimdiye kadar Kürtlere, Çerkeslere, Dağıstanlılara, Moğollara, Japonlara, Bulgarlara, Macarlara, Korelilere, Boşnaklara, Tunuslulara, Mançulara, Tibetlilere, Gürcülere, Kızılderililere Türk dendiğini duydum ama bu seviye bir saçmalığı ilk kez duyuyorum. Ayrıca ne kadar kassanız, ne kadar ağlasanız da Orta Doğu dışında peygamber falan yoktur. Peygamberlik müessesi Asurların Arap ve İbranilere bıraktığı bir baba mesleğidir zira. Bulan getirsin göstersin yanlışlasın beni. Peşinen söyleyeyim Zülkarneyn Mete Han değil Arapların Büyük İskender hakkında bildikleri efsanelerdir.
Ara
Peki arkadaşlar Davut'un yıldızını nasıl yorumlayabiliriz? Bunu ilk olarak Karamanoğulları kullandı. Aynı sembolü bugün İsrail kullanıyor. Sizce saçma değil mi şimdi iki farklı ırk'ın ortak özelliği Davut'un yıldızı mı? Benim bildiğim iki farklı ırk ve hatta farklı dinlere sahip olan insanlar dini bir sembolü ortak kullanmaz. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi, etrafta doğru düzgün bir bilgi yok. İnternette gördüğüm kadarıyla bu yıldız hem Türkiye'de çeşitli bölgelerde hemde İsrail de var. Başka göremedim, biri aydınlatsın o halde, saçma demekle kalmayın lütfen.
Ara
Saçma diyoruz çünkü saçma.bir yıldıza dayandiracak olsak gokturklerle romalilari da akraba yapmalıyız.ikisi de ay yıldız sembolü kullandı. Hayır soyumuzu dayamadigimiz bir İsrailoğulları kaldı.dayasak elimize ne geçecek.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(18-04-2019, 08:26)jax61 : Saçma diyoruz çünkü saçma.bir yıldıza dayandiracak olsak gokturklerle romalilari da akraba yapmalıyız.ikisi de ay yıldız sembolü kullandı. Hayır soyumuzu dayamadigimiz bir İsrailoğulları kaldı.dayasak elimize ne geçecek.

Romalilarla turklerin akraba olma ihtimali bir nebze var. Zira etrusklerin babasi aeneas truva'dan kacip italya'ya gitmisti. Romus ve romulus'u emziren kurt bizim Türk destanlarindakine ilginc bir sekilde benziyor.

Ayrica eklemeliyim ki turk diliyle etrusk dili arasinda sasirtici benzerlikler var
Ara
Etrusklerle romalilari karıştırıyorsun .bu da bir başka uydurma bilgi.milattan sonra 180 li yıllarda basılan Roma paralarinda ,MS 600 lu yıllardaki Göktürk paralarinda ,MS 1900 lu yıllardaki Türkiye paralarinda ve mo 3000 li yıllardaki sümer kalıntılarında ay yıldız var .ve daha nice millet ay yıldız kullandı.yani deli saçması bir iş.ne bir filolojik ne bir fizyolojik delil yokken saçma sapan akrabalık bağları kurmaya çalışıyorlar.ha işin özüne inelim madem.hepimiz adem ve havvadaniz.ayrica eklemeliyim .6 köşeli yıldız Yahudilerin tekelinde değildir.bu sembolü Yahudilerin kullanımı daha çok yeni..  

https://www.aydinlik.com.tr/davut-yildiz...subat-2018

http://osmanlldevleti.blogspot.com/2013/...u.html?m=1
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(18-04-2019, 06:37)Elvensword : Peki arkadaşlar Davut'un yıldızını nasıl yorumlayabiliriz? Bunu ilk olarak Karamanoğulları kullandı. Aynı sembolü bugün İsrail kullanıyor. Sizce saçma değil mi şimdi iki farklı ırk'ın ortak özelliği Davut'un yıldızı mı? Benim bildiğim iki farklı ırk ve hatta farklı dinlere sahip olan insanlar dini bir sembolü ortak kullanmaz. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi, etrafta doğru düzgün bir bilgi yok. İnternette gördüğüm kadarıyla bu yıldız hem Türkiye'de çeşitli bölgelerde hemde İsrail de var. Başka göremedim, biri aydınlatsın o halde, saçma demekle kalmayın lütfen.

Sadece ''saçma'' demekle geçiştirmek yersiz. Geçiştirenler de muhtemelen konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığını için ''saçma'' demekten ileri gidemiyorlar.
Ben bildiklerimi kısaca anlatayım sana belki faydası dokunur.

Davud'un yıldızı, özellikle orta çağda oldukça popüler olan islam sembollerinden birisi. Bunun sebebi ise aynı yıldızın Nebi Süleyman'ın mühür yüzüğünde de bulunması. Bu nedenle bu figürü islam devletlerinde de görmek oldukça mümkün. Anadolu beyliklerinin bayraklarında, Osmanlılar tarafında inşa edilmiş camilerin dekorasyonunda, paşaların şahsi bayraklarında ve paraların üzerinde bu sembol görülür. Hatta Barbaros Hayreddin'in şahsi bayrağının üzerinde bu sembol yer alır.
[+] 1 üye EspadadelAlba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-04-2019, 16:29)EspadadelAlba :
(18-04-2019, 06:37)Elvensword : Peki arkadaşlar Davut'un yıldızını nasıl yorumlayabiliriz? Bunu ilk olarak Karamanoğulları kullandı. Aynı sembolü bugün İsrail kullanıyor. Sizce saçma değil mi şimdi iki farklı ırk'ın ortak özelliği Davut'un yıldızı mı? Benim bildiğim iki farklı ırk ve hatta farklı dinlere sahip olan insanlar dini bir sembolü ortak kullanmaz. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi, etrafta doğru düzgün bir bilgi yok. İnternette gördüğüm kadarıyla bu yıldız hem Türkiye'de çeşitli bölgelerde hemde İsrail de var. Başka göremedim, biri aydınlatsın o halde, saçma demekle kalmayın lütfen.

Sadece ''saçma'' demekle geçiştirmek yersiz. Geçiştirenler de muhtemelen konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığını için ''saçma'' demekten ileri gidemiyorlar.
Ben bildiklerimi kısaca anlatayım sana belki faydası dokunur.

Davud'un yıldızı, özellikle orta çağda oldukça popüler olan islam sembollerinden birisi. Bunun sebebi ise aynı yıldızın Nebi Süleyman'ın mühür yüzüğünde de bulunması. Bu nedenle bu figürü islam devletlerinde de görmek oldukça mümkün. Anadolu beyliklerinin bayraklarında, Osmanlılar tarafında inşa edilmiş camilerin dekorasyonunda, paşaların şahsi bayraklarında ve paraların üzerinde bu sembol görülür. Hatta Barbaros Hayreddin'in şahsi bayrağının üzerinde bu sembol yer alır.

Mesele onunnfavut yıldızı olmaması.suleyman mührü olması.ustte 2 adet kaynak gösterdik .renkli resimli.ay ve  yıldızı dünyada kullanmayan millet mi kaldı Allah aşkına.bunlarin hepsi mi türk .İslam'da da kullanıldı eski Türklerde de romalilarda da ve hatta Sümerler .zorlasam aztekte bile çıkar.bu akrabalık delili değildir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.