EU4 - 1.29 İlk İzlenimleriniz
Baslksz-1.png

Bu konuda Europa Universalis IV'ün 1.29 Manchu yamasına dair ilk izlenimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Ara
SÜpeeeeeerrr
Ara
Horda ekonomileri hala yok denecek seviyede. Yine en önemli şeyi atlamışlar, geliştiricilerin horde bi ülkeyle oyunu oynadığından bile şüpheliyim.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Grafik modlarının bozulması dışında güzel
Ara
Gerçekten de Mançu yamasıymış.

unknown.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkçe yama bozulduğu için yalap şap oynadım. 1.29 Türkçe yama ne zaman çıkar nereden öğrenebilirim acaba?
Ara
Qing oynamak bir o kadar keyifli hemde bir o kadar zor olmuş
Ara
Tumu krizi ve oiratla oynamak zevkli henüz diğer ülkeleri denemedim
Ara
İlk defa mingi yıkma çalışmamda hiç zorluk çekmedim. Çok kolay patladı. Daha önce hiç denemediğim için önceki sürümlerdede bu kadar kolay mıydı yoksa yeni yama ile çok mu kolay olmuş mingi yıkmak?

Birde diğer horde devletlerini bilmiyorum ama oirat bana muazzam güçlü geldi. Doğru hamlelerle ekonomide sıkıntı bile çekilmiyor bu horde devletimizde. Manpower desen akıyor.

20190918122535_1.jpg
20190918122530_1.jpg
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu yamadan sonra yeni diler gelırmı
Ara
gelmez
Ara
Bir Ming oyunu açtım.1500'e kadar oynadım.Mandate konusunda hiç sıkıntı çekmedim.Üstelik savaştayken mandate daha da artıyor.Horde'ları çok kolay yendim.zaten gerisi agresif oynanış.

Ben Ming'in oyuncu olunca da horde'lara karşı zorlandığı bir durum bekliyordum.Sanırım farklı anlamışım.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Bu hep hükümdar ölünce mi gidiyodu?

unknown.png
Ara
@Voidian
Benim bildiğim şöyle:
Eğer hordaysan ve yeterince yüksek hak iddiasına sahip bir varisin yoksa,
Varisin iktidara geldiği vakit isyan çıkar.
İsyanı bastırınca +10 Unsert gider.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Ben de öyle bir şeyler hatırlıyodum ama hükümdar ölene kadar gitmiyo artık.
Ara
Mançular artık daha kolay olmuş ve mandate'i almak artık anında intihar butonu olmaktan çıkmış
Bu arada sizce qing'i kurmak için en iyi vakit ne ?
Ara
(18-09-2019, 19:50)isocuk : Mançular artık daha kolay olmuş ve mandate'i almak artık anında intihar butonu olmaktan çıkmış
Bu arada sizce qing'i kurmak için en iyi vakit ne ?
pekin nanjing ve cantonu corelamadan mandateyi almak  pek karlı değil gibi duruyor
Ara
Devastationdan giden mandate arttırıldığı için korsanlarla da Ming'i parçalamak oldukça kolaylaşmış olabilir, denemek lazım.
Ara
Süper falan dedim de.Şaka bir yana ne zaman şu horde devletleri gerçekten horde yapacaklar merak ediyorum.Ayrıca şu müttefiklik konusunda keşke bir çözüm bulsalar.Mesela kazan oynuyorsunuz nogai ile uzbek müttefik oluyor saldıramıyorsun.Kırıma saldırayım diyorsun great horde ve uzbekle müttefik oluyor.Ulan kitlenip kalıyor oyun.Bu bir örnekti.Genelde birbirleri ile müttefik olup kendilerini hapsediyorlar.
Ara
Horde devletlerle ekonomide zorluk çekilmesinin en büyük nedeni raze yapmak. Horde oynuyorsam ben raze yapma taraftarı değilim. Zaten kötü olan ekonomiyi daha da baltalıyor raze yapmak. Düşman ülkesini komple loot edip. Core yapmak ileri dönük olarak daha iyi duruyor. Yoksa istenilen seviyede hiçbir zaman ordu yapılamıyor. İstediğin kadar toprağa hükmek raze yaptığın sürece horde oynanmaz. Önemli ticaret noktalarına dev basılmalı yada nod geliştirilmeli. Dün akşam yeni yamayı inceleme fırsatı buldum yarım saat. yeni bölgeler ve bir kaç event dışında pek bir şey yok. Onun dışında oyunun açık ara en iyi hordesi oirat olmuş. Orta asya güncellemesi yapılıyorsa kazak hanlığı ile alakalıda bir çalışma olması gerekirdi. Malum Oirat - Kazak hanlığı savaşları baya ünlüdür.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 2 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.