Fare önerisi
Daha 6 ay önce aldığım Logitech markalı bilgisayar faremin sağ ve orta tuşlarında temassızlık olmaya başladı.Yeni fare almak için öneri istiyorum.Sağlam bir fare arıyorum 1 makro tuşu benim için yeterli ışık falan gerekmez.
Ara
Gerçekten kaliteli birşey istiyorsan paraya kıyıp steelseries rival serisinden almanı öneririm. Şahsen önerim 300 serisidir uzun süredir kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Ara
Farelerin bozulma sebebi çok sert basılması diye düşünüyorum.Evde iki tane insan evladı Pubg oynarken dürbün açmadı diye farenin sağ tuşunu dövüyorlardı.O yüzden fikrimi değiştirdim kendime şahsi bir bilgisayar faresi alacağım gerçekten parasının hakkını vereceğini düşünüyorsanız 150 tl ye kadar bütçe ayırabilirim.
Ara
Ben fareyi aşırı şekilde çok kullanırdım. Hatta clicker tarzı oyunları da baya oynuyorum ama hiç bu tarz tuşlarda bozulma vs olmadı. Tutup da sinirini fareden klavyeden çıkaran tuşları yumruklayan adamlar zaten oyun oynamadan önce iki kere düşünsünler. Veya direkt gidip kum torbası falan yumruklamak da bir seçenek. Aşırı kullanmaya bağlı yıpranmalara da hiç denk gelmedim açıkcası. Hep kablosu bozulduğu için fare değiştiriyordum. O da ortalama 2-3 yılı buluyor. Ben de Rampage marka fareleri öneririm. Fiyatı da diğerleri kadar pahalı değil. Benimki de SMX-R80.

Edit: Farenin üzerinde elimi koyduğum yerlerde oluşan yıpranma izlerinden ne kadar çok kullandığımı anlayabilirsiniz.

Sic Parvis Magna
Ara
İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorumda. Hangi siteleri önerirsiniz.Bir de fare boyutları standart oluyor değil mi? Biraz büyük ellere sahibim. Farem bozulduktan sonra eski bir fare buldum bir yerde o elime oturmuyor mesela.Sanırım sizin önerdiğiniz fareyi satın alacağım.Yalnız o aşınmalara sizden mi kaynaklı yoksa kalitesiz malzeme mi kullanmışlar?Birde makro tuşlarının kenarda olması sizi rahatsız ediyor mu ?
Ara
Bozulan farem Logitech G300s 'di.Her şeyiyle gayet iyi ama tuşları çok dandik sağa sola sallanıyor kolay bozuluyor.SMX-R80 ninde tuşları çok korumasız gibi geldi bana.
Ara
Makro tuşları tam aksine ele çok oturuyor. Fazlasıyla hayat kolaylaştırıcı şeyler. Ben sağ ve sol ok tuşu olarak atadım. Video izlerken tık tık ileri geri yapıyorsun. Makrosuz bir fareyi elime aldığımda refleks olarak elim o tuşları arıyor diyebilirim.
Aşınmalar çok kullandığım için oldu. Elimin terine maruziyet diyeyim. Belki daha az olabilirdi ama önceki faremde de az çok silinmeler vardı. Oradaki malzemenin kalitesine dikkat ederek mouse alan yoktur ama. O kısmı dert etme. Önemli olan işlevi.
Fare boyutları standart olmayabiliyor. Eline alıp denemekte fayda var her zaman. Boyutu aynı bile olsa kenarlarında kavisler bile tutuşunu etkiliyor. Bikaç mağaza gezip fareleri elinde denedikten sonra almanı öneririm. Ele oturmayan bi fare uzun süre kullanınca parmakları çok yoruyor.
İnternetten klasik vatan, mediamarkt, hepsiburada gibi yerleri öneririm. Riske girmeye gerek yok.
Tuşlar korumasız derken? Daha bi bozulma belirtisi göremedim.

Ek1: 3200 dpi farenin hızı oldukça iyi. 2000 altı fareleri ekranda hareket ettirmek için fareyi mousepad'in üstünde kaldırıp tekrar sürüklemek falan gerekiyor. Kağnı gibi ittir ittir gitmiyor o mouselar. O açıdan bunun hızını beğeniyorum. Bi tık daha hızlı olsa daha iyi olabilir belki ama aşırı hassaslık da kullanıcıyı zorlar.
Ek2: Makro tuşlarının altında 3. bir makro tuşu daha var. Sniper tuşu olarak geçiyor. Basılı tutunca dpi'yi düşürüyor. Oyunlarda hassas nişan alma veya benim kullandığım kadarıyla çizim, photoshop gibi programlarda ince ayar yapmaya yarıyor. O da oldukça faydalı.
Sic Parvis Magna
Ara
3200 dpi fazla bile aslında, ben sabırsızlığımdan 3500 dpi kullansam da çoğu kişi 1000-2000 arası kullanıyor.
Ara
Eski faremle arasında 300 gram ağırlık farkı var.Çok etkiler mi?
Ara
(17-11-2019, 15:09)Voidian : 3200 dpi fazla bile aslında, ben sabırsızlığımdan 3500 dpi kullansam da çoğu kişi 1000-2000 arası kullanıyor.

Bilemiyorum. 2000 altı dpi farelerin sürükleyince gitmiyormuş hissi oluyor bende. Hele 1000 dpi mercedesten inip şahine binmek gibi.

(17-11-2019, 15:59)KingHero6161 : Eski faremle arasında 300 gram ağırlık farkı var.Çok etkiler mi?

Farketmez diyemem ama alışırsın diyeyim. Yani bana hiç ağır gelmedi şahsen.
Sic Parvis Magna
Ara
Mouse bugün elime ulaştı. Benim önceki fareden de büyük elime güzel oturuyor. Verdiği hissiyat tank gibi olmasına rağmen MousePadin üstünde çok fazla kayıyor.Yeni diye mi?

EK:Bu arada bu fare harbiden büyük. Endişelerimin tam tersi yönünde bir gelişme.Renk ayarları vs. için uygulamasını bulamadım.
Ara
https://www.desteksegment.com/urun/rampa...ming-mouse

Buradan driver'ını indirip ek ayarları yapabilirsin.

Ağır olması farenin çok iyi bi özellik değil bence. Elini yormamalı. Mousepad'e sürtünmemeli. Üzerinde kaymalı.
Sic Parvis Magna
Ara
Az önce iade işlemlerini başlattım.:) Yinede teşekkürler.
Bizim farenin tuşları tekrar düzeldi.Sanırım ıslak mendille sildiğim için su alıyordu ve temassızlık oluşuyordu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.