Anket Başlığı: Oyunun başlangıç tarihi ne olsun ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
769 - Early Middle Ages

4 30.77%
867 - Viking Age

3 23.08%
936 - The Iron Century

2 15.38%
1066 - High Middle Ages

3 23.08%
1081 - The Alexiad

1 7.69%
1187 - The Third Crusade

0 0%
1204 - The Latin Empire

0 0%
1220 - Age of the Mongols

0 0%
1241 - Rise of the Hansa

0 0%
1337 - Late Middle Ages

0 0%
Katılımcı sayısı: 13 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] CK2 - Multiplayer: Ocak 2020
ck2.png
    Etkinliğin Nizamı
  • GM: @Ferreke
  • Etkinliğin Başlangıç Saati : 20:00-00.00 
  • Oyun Günleri : Pazar
  • Oyunun Başlangıç Tarihi : 1066 - High Middle Ages
    Etkinlik İşleyişi
       Etkinlik tüccar cumhuriyeti formatında olucaktır.

Oyuncuların tüccar cumhuriyeti yönetim biçimine sahip karakterler seçmesi beklenir.

Etkinlik Kuralları
  • Etkinliğin amacı eğlenmek ve güzel vakit geçirmektir,katılımcının diğer oyunculara karşı saygılı olunması beklenir.
  • Oyuncular tarikat özellikleriyle başka oyunculara zarar veremezler, tarikat özelliklerini başka oyunculara karşı kullanamazlar.
  • Oyuncular zindana atılabilir ,zarar verilebilir,öldürülebilir fakat sonsuza dek zindanda bekletilemezler.
  • Oyuncular yardımlaşarak oynayamazlar (acemi oyunculara yardımlar veya ai tarafından oyun dışı kalacak oyunculara yardım edilebilir.)
  • Oyuncular savaştayken bir başka oyuncuyu müttefik yapıp savaşa çağıramaz.
  • Oyuncular herhangi bir exploitten yararlanamaz.
  • Oyuncuların her etkinlik günü sonrası hanedanına dair rp yapması beklenir.
  • Oyuncular ülke,karakter ve hanedan adlarına tarihsel olmayan isimler veremez.
  • Oyuncular oyunu durduramaz, Büyük miktarda toprak kazanımı olursa admine oyunu durdurmasını söyleyebilirsiniz.
  • İçinde oyuncu bulunan Tüccar Cumhuriyetlerini yıkmak veya vassal yapmak yasaktır.
  • Tüccar cumhuriyetleriyle başka devletlerin vasalı olmak yasaktır.
  • Keyfi suikast yasaktır , birisine suikast düzenlemek için bağlı olduğunuz devletteki oyuncuların 5te3ünün onaylaması gerekmektedir.Karakterlerin soyunu kurutmak , oyuncu karakterlerinin aile bireylerini trade post limiti azalsın diye öldürmek yasaktır.Gm, suikast mekaniğinin ve kurallarının manipüle edildiğini düşünürse oyun içinde ouncu suikastini yasaklayabilir.
  • Oyuncular herhangi bir Kraldan favor alıp kral vasıtasıyla başka tüccarın veya tüccar devletin trade postlarını kaldırtamaz.Kralı ambargo savaşına sokturamaz.
  • Oyuncular bölgeyle uyumsuz din seçemez.

Oyuncular bu konu altından steam adresini belirterek başvurabilir ve önerilerde bulunabilir.
Tüm DLCler aktiftir.
Etkinliğin oyuncu dostu olması hedeflerimiz arasındadır,Acemi oyunculara yıkıcı zararlar vermek ayıplanır.
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer spesifik bi aileyi de söyleyebiliyorsak katılırken venedikteki dandolo ailesini oynamak için katılmak isterim.
Ara
Katılıyorum. Tabi yıkılmamı engelleyecek tecrübeli bir oyuncunun dibinde olursam sevirim. :D
Ara
Multiplayerın başlangıç tarihi ne zaman ? Bu hafta mı yoksa daha sonra mı ?
Ara
tüccar cumhuriyetlerde Duchy seviyesindeki aile ile başlamak var mı yoksa herkes Partician seviyesinde mi olacak
giphy.gif
Ara
Katılıyorum
Ara
tüccar cumhuriyetindeki aileler seçilebilecek amaç oyuncuların aynı tüccar cumhuriyetinde olması yani evet aile seçilebilecek , ha diyelim ki 10 kişi var bu durumda 5 kişi venedike 5 kişi cenevize geçer @BrothersForever

yeterli katılım olursa bu pazar başlarız , olmazsa haftaya pazar @Pharmacist
Ara
Günceldir , katılımları bekliyoruz.
Ara
Pazar günü oyna geç kalma ihtimalim var.
Ara
Bu hafta değil de haftaya başlasak olur mu? Bir de ben tüccarlar ile hiç oynamadım o yüzden bilmiyorum. 2 tane tüccar Cumhuriyeti olması lazım (Venedik ve Genova). Bunları 4-5 kişi birden nasıl oynayacağız?
Ara
19 ocakta başlayacağız
Ara
Katılıyorum. 26'sında gelemem ama.
Sic Parvis Magna
Ara
Bende Katılıyorum venedikte galbaio ailesinde oynamak isterim.
Ara
(10-01-2020, 20:02)Enesyavuz : Bu hafta değil de haftaya başlasak olur mu? Bir de ben tüccarlar ile hiç oynamadım o yüzden bilmiyorum. 2 tane tüccar Cumhuriyeti olması lazım (Venedik ve Genova). Bunları 4-5 kişi birden nasıl oynayacağız?

Doge ve 4 patricianıyla toplamda 5 oyuncuya kadar aynı cumhuriyette oynayabiliyor.
Sic Parvis Magna
Ara
19 ocak pazar günü başlıyoruz. Günceldir.
Ara
Katılımları bekliyoruz.
Acemiyim diye katılmaktan korkmayın acemi dostu etkinliktir.
Ara
katılıyorum
[+] 1 üye Flagellum Dei nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün başlıyoruz arkadaşlar
Ara
katılıyorum
giphy.gif
[+] 1 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MR ayrımını gm mi yapacak yoksa oyuncular kendisi mi yapacak ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.