Kurtadam VII: Yarım Kalan Karnaval ( KURTADAMLAR KAZANDI )

Oyun başvuru sürecindedir, 08.04.2020 tarihi 18:00 saatine kadar başvuruya açıktır. 
Katılmak isteyen üyelerin konuya 'katılıyorum' yazması yeterlidir. 
Katılımcı sayısına göre roller dağıtılacaktır.

5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum. Güzele benziyor.
IbnE9P2.gif
Ara
Katılıyorum.
Rejoice! 
Ara
Katılıyorum.
Ara
Minimum kaç kişi olması gerekir?
Rejoice! 
Ara
Dört kişi olsa yeterli.
Ara
Katılıyorum.
Eğer sınırlarınızda problem varsa sınırlarınızı genişletin.(Attila)
Ara
Katılıyorum.
Ara
Görsel

Orta Çağ Avrupasında yer alan bu kasabada pek sık turnuva düzenlenirdi. Bundan dolayı çevre şehirlerden birçok kişi hem turnuvaya katılmak için hem de fırsatçılık yaparak para kazanmak için bu kasabaya akın etmeye başladı. Turnuva galipleri adına düzenlenen karnavallar o kadar artmıştı ki karnavallar turnuvalardan daha çok ilgi çekmeye başlamıştı. Yere devrilene kadar içki içilen bir karnaval akşamı bitmişti. Ayakta durabilenler varsa evlerine gitmeye çalışırken bazı kişiler ise oldukları yere sızıp kalmışlardı. Etrafın en sessiz olduğu anlardan birinde çığlık çığlığa bir adam koşturuyordu. Feryat figan bağıran bu adamın dediği şey çok netti ve bunu sürekli tekrarlıyordu. 'O aramızdan biri!' diye bağıran adamın yardımına yarı sarhoş kişiler koşmaya çalışsa da adam bu sözü 3-4 kere söyledikten hemen sonra yere yığıldı ve canını verdi. Adamın cesedindeki pençe ve diş izleri şüphesiz kurtadamı işaret ediyordu. Ulu kilise papazı bile kurtadamın kim olduğu belirlemekte zorlanınca, kasabadaki halk her gece bir ritüel düzenleme kararı aldı. 'Linç' adını verdikleri bu ritüelde en çok oylanan kişi canlı canlı yakılarak öldürülüyordu.

Sadece 1'i doğru olan 6 bilgi:
  1. @Consul of Time bir sadak ok ve uzunca bir yay alarak sokakta gezmeye başlamıştı. Kimsenin olmadığı ara sokaklara girip yalnız kalanları tüm gece kurtadamdan koruyordu.
  2. Atını ve iki adet koyununu satan @Attila the Hun kapı ve penceresini de sıkı sıkı kapatmıştı. Olaydan beri evinden çıkmıyordu. Evinin altında tüneller olduğu söyleniyordu.
  3. @SoberII ise eskisi gibi evlatlarıyla ve eşiyle kavga etmeyi bırakmıştı. Her gece eşiyle kavgalarını duyan komşuları artık kızlarına okuduğu masalları duymaktaydı.
  4. Her şeyden habersiz @Onur34 sade yaşamına devam ediyordu. Şüphesiz hiç suçu olmayan bu adam dinine bağlı ve gariban bir köylüydü.
  5. Demir ustası @Tolga_Han artık çekiç bile kaldıramaz hale geldi. Bu halinin sebebinin o gece yaşadığı korku olduğu söyleniyor.
  6. Şifalı bitkiler konusunda bilgili olan @Yasin Ahmeton zamanlarda şifalı bitki toplamak yerine sadece kekik topluyordu. Kekik etin yanında en iyi giden bitki olarak bilinir.

Roller:
  • Köy Yaşlısı her tur bir kişinin oyunu değiştirme hakkına sahip ve birinin sonsuza kadar oy vermesini engelleyebilir.
  • Kurtadam her gece belirlediği bir kişi ölür.
  • Muhtar 1 kere çift linç oyu verebilir.
  • Köylüler sıradan halktır.

Ek Hatırlatma:
Kurallarda ki oy kullanmayan üye ölür yerine çıkarım yapıp ben bu tur oy kullanmak istemiyorum deme hakkınız var. Ancak mesaj atmayan turunu oynamayan ölür.

Katılımcılar:
@Consul of Time
@Attila the Hun
@SoberII
@Onur34
@Tolga_Han
@Yasin Ahmet
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk gün herhangi bir çıkarımım yok. Doğru veya yanlış olduğunu bilmeme rağmen bilgilerden sanırım @Yasin Ahmetin kurt adam, @Consul of Timeın avcı ve @"Atilla the Hun"un da kestiremediğim bir rolü olduğu ima ediliyor. Yine de bu tur herhangi birine oy vermeyeceğim.
Ara
Kendimden bahsedilen ifadenin doğru olduğunu düşünmekteyim, zira ben çok yaşlandım, artık kavga edecek vaktim gücüm yok ki? Sesim gelmiştir mutlaka hikaye anlatırken, kızlarımın eğlenmesini istiyorum sadece.
Bu da diğer ifadelerin doğru olmadığını gösterir ki:

"Her şeyden habersiz @Onur34 sade yaşamına devam ediyordu. Şüphesiz hiç suçu olmayan bu adam dinine bağlı ve gariban bir köylüydü." ifadesi doğru olamaz veya

"@Consul of Time bir sadak ok ve uzunca bir yay alarak sokakta gezmeye başlamıştı. Kimsenin olmadığı ara sokaklara girip yalnız kalanları tüm gece kurtadamdan koruyordu." avcı olamaz.

"Şifalı bitkiler konusunda bilgili olan @yasin Ahmeton zamanlarda şifalı bitki toplamak yerine sadece kekik topluyordu. Kekik etin yanında en iyi giden bitki olarak bilinir."
Bu ifadenin de doğru olmaması kurt olma olasılığını azaltıyor olabilir ama kısmen doğru ifadeler olabilir mi?-

Belki yaşlandığımdandır ama kekikten daha iyi otlar da var sonuçta, mesela adaçayı veya biberiye.

Başkalarının da ifadelerini bekleyelim diyorum.
Rejoice! 
Ara
Bir kekikten kurt olduğumu mu düşünüyorsunuz? Ben sadece ailem için toplamıştım. Ve sadece kekik topladığımı kim söyledi?? Ben bulabildiklerimi topladım. Gidin başka bir ot toplayan kişiyi suçlayın, ben Masumum!
Ara
Bu bilgilere göre bu tur çıkarım yapmak pek mümkün değil bu nedenle oy vermeyeceğim
Eğer sınırlarınızda problem varsa sınırlarınızı genişletin.(Attila)
Ara
@Yasin Ahmet'in savunma şekli biraz şüpheli. Ya kurtadam ya da kendini saklama ihtiyacı duyacak kadar önemli bir rol. Bu yüzden bugün onu linç edersek önemli bir rolden mahrum kalmamız mümkün. Otacı bu konuya el atabilir. Ben de bugün oy kullanmama taraftarıyım. Çünkü elimizde hiçbir bilgi yokken birilerini rastgele asarsak iyi bir rolü öldürmüş olabiliriz.
IbnE9P2.gif
Ara
Benim hakkındaki ifadenin doğru olması muhtemel ki bu Onur34'ün kesinlikle masum habersiz bir köylü olmadığını gösteriyor, kurtadam olma olasılığı yüksek muhtar değilse.

Yasin Ahmet hakkındaki ifadenin doğru olmadığı belli olduğu halde kendisini o yanlış ifadeden kendini savunma gereği hissetmekte, suçlu psikolojisi olabilir mi acaba?

O ikisinden birini asmak mantıklı olabilir.
Rejoice! 
Ara
Benim herhangi bir rolüm yok. Köylüyüm.
Ara
(09-04-2020, 13:01)Onur34 : Benim herhangi bir rolüm yok. Köylüyüm.
Benim hakkında söylenenin doğru çıkması senin köylü olamayacağını gösteriyor senin hakkında söylenen köylü olduğunu belirttiği için

"Her şeyden habersiz @Onur34 sade yaşamına devam ediyordu. Şüphesiz hiç suçu olmayan bu adam dinine bağlı ve gariban bir köylüydü."
Halbuki benim hakkımda söylenen ifade doğru o sebeple senin köylü olman pek mümkün değil diğer ifadeler birlikte doğru olmadığına göre
Rejoice! 
Ara
Bence @Onur34 da bir şey var. Ben gariban köylünün tekiyim, tarlamı sürer ekmek paramı kazanırım. En çok konuşan veya hiç konuşmayan kişi mutlaka suçludur.  @soberll çok fazla konuşuyor, ya araştırmacı gibi bir şey yada kurt adam.
Attila the Hun kapı ve penceresini de sıkı sıkı kapatmıştı. Olaydan beri evinden çıkmıyordu. Evinin altında tüneller olduğu söyleniyordu.
Peki ya evinin içinde avlarını yiyor ise??
Ben fikrimi değiştirdim, bence atilla kurt adam.
Vazgeç:Linç: @Attila the Hun
Ara
Ben de @Onur34'ü asalım derim. @Yasin Ahmet'in icabına (kötü rol ise) otacı/avcı bakar. 
Linç: Onur34
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.