CK3 - Hanedanlarınız
ck3.png

Bu konu altında Hanedanlarınızı özet niteliğinde olacak şekilde az sayıda görsel ve ileti ile payalaşabilirsiniz.

Bir oyun görsel paylaşmak istiyorsanız ve sonrasında güncelleyecek ve yeni görseller paylaşacaksanız AAR şeklinde ülkeniz için konu açmanız daha doğru olacaktır.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Yamanın testleri için girdiğim son oyun. Danimarka'da amansız bir taht kavgasına sürüklendim. Taraf olduğum adam çok güçsüz olduğundan devam edemeyeceğim ama sanırım.
hby6qc.gif
[+] 4 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Just Do It

Crusader_Kings_III_1.09.2020_23_19_19.png

East Anglia'yı yöneten aile ile başlayıp essex ile wales'i feth eden yüce lidere bi küfretmedikleri kaldı

Crusader_Kings_III_2.09.2020_00_11_13.pn...height=670
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
M9Ovo0.jpg

Erkek kardeşlerim Küçük Apo, Serhildan, Botan ile Bizans sınırında yaşam mücadelesi veriyoruz. Kız kardeşlerim Rojbin ve Rojan hastalıklarını yeni atlattı.
[+] 3 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
EA4A9813554E1FED4F29EEB73B8465F71CCD082D
Ülke Chaos'un eşiğinde ama biz kedi sahipleniyoruz çok şirin keşke kediyi de görseydik :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Spoleto dükü olarak başladığım oyunda Bavyera Kralı oldum. Şuana kadar üç haçlı seferi düzenledik, üçünde de başarısız olduk. CK2'deki gibi yüzbinlerce kişilik ordu toplanmıyor. Ayrıca CK3'de önceki oyundan sevmediğimiz border gore devam ediyor.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 2 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
BB39DDCDEF6278175531A488FBF31A4AA5D0F4D6

İsveç aşırı dengesiz olmuş, bu daha 2. hükümdarım ve tamamen Öğrenim odağından gidiyor. Roma'yı geri almak için açılan haçlıyı püskürttükten sonra sıkılıp bıraktım. Bir sonraki oyuna 1066 yılında başlayacağım sanırım.
hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa Kraliçesini yolda yakalamak mı ? woow 

E1AB4FCDCFB356D51F8EEC10580DDBBD6E6F658A
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 2 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun başlar başlamaz diğer kardeşlerimi seri bir şekilde öldürtüp iki yıl olmadan ''the Father of Spain'' lakabını kazandım.

2020.09.03-10.51.png

2020.09.03-10.58.png
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Rzenma ben üç defa denedim üçünde de planım açığa çıktı. Sen nasıl başardın? Leon oynamak istiyorum ama kardeşleri öldürmeyi beceremeyince bıraktım ben de.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yalan yok. @Ayro dan gördüm.

20200903132539_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2020, 12:59)Attila the Hun : @Rzenma ben üç defa denedim üçünde de planım açığa çıktı. Sen nasıl başardın? Leon oynamak istiyorum ama kardeşleri öldürmeyi beceremeyince bıraktım ben de.

Murder scheme power +%30 perk ile başladım çok yardımı oldu, skulduggery focusu seçerseniz cinayet planını güçlendirebilecek ajanları daha kolay ikna edebilirsiniz. Bunların dışında zaten kralın ve spymasterin intrigue puanı çok yüksek, evlenip eşimden de +7 bonus aldım toplamda 33 olmuş. Her iki cinayetinde tamamlanma ve sırrın gizli kalma olasılığı %95'ti çok kolay oldu.

2020.09.03-13.30.png
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
245D5F42807D8CC8C2860DF33C9128364A5AA592

Sadece GeForce Now üzerinden 30 dk agresif oynadım sonuç???

Crusader Kings 2 de bir İrlanda için 1 hafta uğraştığımı hatırlıyorum. İstersen harita boyama oyunu gibi oynarsın.

Bildirimler hiç hoşuma gitmedi. 

Oyunda bence menü karmaşası var. Savaştayım bildirim geliyor ordu seçili olduğu için tıklayamıyorum. Üstte şerit şeklindeki bildirimler ise gitmeyi bilmiyor. 

Ekstra GeForce Now allah razı olsun 3-4 sn de 1 ay geçiyor son hızda benim normal pc de son hızda 2 gün 30sn de geçiyor.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2020, 17:48)BigUnicorn : Oyunda bence menü karmaşası var. Savaştayım bildirim geliyor ordu seçili olduğu için tıklayamıyorum. Üstte şerit şeklindeki bildirimler ise gitmeyi bilmiyor. 

Evet bi bildirim kargaşası var oyunda. Hızlı genişlemek kolay ama her yerde kontrol sahibi olmak ve vasallara hakim olabilmek o kadar kolay değil. CKII'ye göre ele geçirmek daha kolay, elinde tutmak daha zor. Ama bu hızlı genişleme AI devletleri de aşırı agresif hale getiriyor ne yazık ki. Alakalı alakasız ülkelerden savaş yiyip duruyorsunuz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet savaş yiyorum fakat hızlı genişlediğin için asker sayında hızla artıyor ve yenilmen çok zorlaşıyor. İleri safhada nolur onu biliyorum baktım çok kolay tokatlıyorum milleti bıraktım. Sonra tekrar girer ileri safhada noluyor bakarım.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Normal şartlarda zaten ölene kadar sürekli güçleniyorsun. Buraya kadar bi anormallik yok. Sorunlar öldükten sonra başlıyor. Yeni hükümdarınla tekrar istikrarı sağlayabilirsen yükseliş devam ediyor. Aksi takdirde de tepetaklak oluyorsun.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200903181153_1.jpg

Sonunda vikingleri şutlayıp İrlandayı birleştirebildik. Danimarka neysede İsveç çok zorladı diyebilirim. Sırada Britanya kısmı var ama önce feodal olalım diyorum.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Bilgin" İmparator II. Magnus Magnuson Büyük atası Kral I. Sebastian Sebastianson'un bulduğu hristiyanlık mezhebi Kabal'ın sadık bir üyesi. Ve 16 çocuğuyla gerçek bir ingiliz taramalı tüfeği. Üstelik mezhebi nedeniyle 3 cariyesi var ve çoğu çocuğu kendi kardeşlerinden öhöm. Bunun yanında kız çocukları erkek çocuklarıyla evlendirildi diğerleride kuzen ve yeğenleriyle böylece safkan soy üretimi deniyor. Kendisi aynı zamanda görebileceğiniz gibi Seyyid.

Magnus.PNG
[+] 5 üye zero2900 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200904140157_1.jpg
20200904140237_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 6 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200904231638_1.jpg

Yüce Kral Murchad, eski unvanıyla Mumu Dükü Murchad, uzun hükümdarlığında bir sürü olay yaşadı. İrlanda'daki dağınık kontları gerek kılıçla gerekse diplomasiyle birleştirdi. Büyükbabasının ölümünden beri devamlı birbirleriyle savaşan İrlandalı ülkeler, artık Murchad'ın emrinde tek bir hedefe odaklanmaya hazır.

20200904231952_1.jpg

Ömrü at sırtında geçen Murchad kardeşlerinin, kuzenlerinin ve biricik oğlu Brian'ın ölümünü gördü. Bu strese dayanamayan Murchad zamanının büyük bir kısmını genelevlerde geçirmeye başladı.

Dinin gerektirdiklerini adetlerinden yeğ tutan Murchad, kültürüyle Hristiyanlığı yanlış bir şekilde harmanlamaya çalışan İrlanda Hristiyanlığı'ndan Katoliklik'e geçti. Artık kılıcı Tanrı'nın yeryüzündeki temsilcisi Papa Hazretleri'ne ait. İrlanda'daki tüm cahil İrlanda Hristiyanları Katoliklik'le tanıştırılacak.

Tanrı'nın kutsadığı bu aziz soya kim boyun eğdirebilir ki?
IbnE9P2.gif
[+] 7 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.