Xbox Game Pass
50a1a2a7-81df-4e70-afcc-68101c7eda49.jpg...00x200.jpg

Xbox Game Pass, Microsoft'un abonelik üzerinden oyun oynama servisidir.
Xbox Game Pass'e yönelik iletiler, sorular ve paylaşımlar bu konuda yer alır.

Xbox Game Pass resmî sayfası için tıklayın.
Xbox Game Pass Twitter sayfası için tıklayın.
IbnE9P2.gif
Ara
Özellikle de bugün aldığımız Microsoft'un ZeniMax'i satın alması haberinden sonra Game Pass iyice ilgimi çekmeye başladı. Merak ettiğim bir şey var, kütüphaneye eklenen oyunlar sınırlı süreliğine mi orada kalıyor yoksa kalıcı mı oluyorlar?
IbnE9P2.gif
Ara
(21-09-2020, 21:27)Attila the Hun : Özellikle de bugün aldığımız Microsoft'un ZeniMax'i satın alması haberinden sonra Game Pass iyice ilgimi çekmeye başladı. Merak ettiğim bir şey var, kütüphaneye eklenen oyunlar sınırlı süreliğine mi orada kalıyor yoksa kalıcı mı oluyorlar?

Gelen oyunlar bir süre sonra ayrılabiliyor düzenli olarakta yeni oyunlar ekleniyor. Xbox'un sitesinden takip etmen lazım
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Dishonored 2 bu ay sonunda Xbox Game Pass'i terk edecekmiş. En azından PC için.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Gamepass'te dikkat edilmesi gereken mesele sadece bazı oyunların zamanla çıkarılması değil aynı zamanda bir çok oyunun sadece Xbox için Gamepass'e gelmesi. Örneğin bir ara RDR 2 Xbox'a özel olarak Gamepass'e gelmişti. Resident Evil VII ve Final Fantasy XV gibi bazı büyük oyunlar hala öyle. Tüm listede durum ney buradan bakılabilir:

https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pas...#all-games
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir aylık hediye erişimimi bugün başlattım oyun önerir misiniz?
Ara
(24-09-2020, 23:36)Enesrar : Bir aylık hediye  erişimimi bugün başlattım  oyun önerir misiniz?

Subnautica, Re7, Surviving Mars,...
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Age of Empires serisinin tüm Definitive Edition'ları da Game Pass'de var diye biliyorum. Onlara bakabilirsin. Yakında aoe3:de de gelecek.
tTRiYax.png
Ara
Bugün denemeye başlıyorum. EA Games oyunları ile birlikte ciddi miktarda kaliteli oyuna ulaşma imkanı sunuyor. Kütüphanede bekleyen oyunlar açıkçası kimseye bir şey katmıyor. Zaten çoğunu 3. kez bile oynamıyorum.
Ara
(15-11-2020, 14:47)elefsar : Bugün denemeye başlıyorum. EA Games oyunları ile birlikte ciddi miktarda kaliteli oyuna ulaşma imkanı sunuyor. Kütüphanede bekleyen oyunlar açıkçası kimseye bir şey katmıyor. Zaten çoğunu 3. kez bile oynamıyorum.

Star Wars Jedı Fallen Order açık mı? Eğer açıksa bende almayı düşünüyorum.
Ara
(15-11-2020, 15:18)Rzenma : Star Wars Jedı Fallen Order açık mı? Eğer açıksa bende almayı düşünüyorum.

Açıkçası henüz indirip bakmadım ama sitesinde açık gözüküyor. EA Play'in verdiği oyunlar arasında var. Linki de şöyle bırakayım.
Ara
Gamepass'teki EA Play PC'ye Aralık ayında gelecek. Bu hafta gelen sadece Xbox için.
Ara
Bu Microsoft store bana kafayı yedirtcek. Xbox for Pc uygulaması indirdim. Sanıyorum ki bu bir launcher ve kendi başına çalışıyor. Halbuki doğrudan Microsoft Store a bağlıymış.
Bi Forza Horizon 4 indireyim dedim. Malum 94 gb gösteriyor oyunu. Elimdeki internet hızı ile 1 tam gün falan sürüyor. 2 gecedir pcyi açık bırakıyorum. Sabah kalktım ve gördüm ki pc boot ekranına geçmiş ve 2 gündür indirdiği her şeyi silmiş. WTF!?
Ara
(19-11-2020, 10:59)elefsar : Bu Microsoft store bana kafayı yedirtcek. Xbox for Pc uygulaması indirdim. Sanıyorum ki bu bir launcher ve kendi başına çalışıyor. Halbuki doğrudan Microsoft Store a bağlıymış.
Bi Forza Horizon 4 indireyim dedim. Malum 94 gb gösteriyor oyunu. Elimdeki internet hızı ile 1 tam gün falan sürüyor. 2 gecedir pcyi açık bırakıyorum. Sabah kalktım ve gördüm ki pc boot ekranına geçmiş ve 2 gündür indirdiği her şeyi silmiş. WTF!?

Ben microsoft store'dan indirip sonra xbox uygulamasından açmıştım. Belki ilerleme silinmemiştir tekrar yükleyince kaldığı yerden devam eder ama emin değilim.
Ara
(19-11-2020, 10:59)elefsar : Bu Microsoft store bana kafayı yedirtcek. Xbox for Pc uygulaması indirdim. Sanıyorum ki bu bir launcher ve kendi başına çalışıyor. Halbuki doğrudan Microsoft Store a bağlıymış.
Microsoft store biraz dengesiz bir iki restart sonrası tahminen gelir yüklediğiniz dosyalar ama emin değilim. Mesela ben AoE2 EE'yi yüklemiştim gözükmüyordu yüklü olarak, birkaç dosya ile oynadım gözüktü.
Ara
Evet bu sefer Microsoft Store'un kendisinden indirmeye kalkınca şöyle bir indirme hızı çıktı, imkansız :) 

vd.png
Ara
(19-11-2020, 16:03)elefsar : Evet bu sefer Microsoft Store'un kendisinden indirmeye kalkınca şöyle bir indirme hızı çıktı, imkansız :) 

vd.png

Ben de çıkan hız çok farklı değerlerde oluyor. İlk başta diske yazma hızı sandım ama o da değil sanırım.
Ara
Yok benim bu yukarıdaki attığım resimde var olan dosyaları kontrol ediyordu, muhtemelen okuma hızı. Ama anladığım kadarıyla Microsoft Store'da yazan değer mbps değeri yani indirilen mb miktarı orada yazan değerin 8'de 1'i. Zira benim internet hızım zaten o kadar değil.
Ara
İnsanı parayla oyun aldığına pişman eder bunlar.

EoLRAf_XUAQSR0r?format=png&name=large
[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oha GreedFall mı? PlayStation'a alıp almamak arasında çok arada kalmıştım. Doom Eteranl ve Starbound da çok iyi. Zaten fazlasıyla genişti kütüphanesi. Bu nesilde PlayStation'ı bitirmeye and içmiş adamlar.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.