Fethedilen bölge istikrarı
Selamlar herkese. Farklı kültüre/dine sahip bölgeleri fethettiğinizden meydana gelen düşük sadakat sorununu nasıl çözüyorsunuz? Ben yaklaşık 30 saattir oynuyorum oyunu ancak Roma da kuzey İtalya kabilelerini fethettiğimde de Makedonya ile Balkanlardaki kabileleri fethettiğimde de aynı sorunla karşılaştım ve hepsi isyan ettiler. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Ara
(24-11-2020, 17:43)Ali Rıza : Selamlar herkese. Farklı kültüre/dine sahip bölgeleri fethettiğinizden meydana gelen düşük sadakat sorununu nasıl çözüyorsunuz? Ben yaklaşık 30 saattir oynuyorum oyunu ancak Roma da kuzey İtalya kabilelerini fethettiğimde de Makedonya ile Balkanlardaki kabileleri fethettiğimde de aynı sorunla karşılaştım ve hepsi isyan ettiler. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

İsyanların başlıca 3 sebebi var. Birincisi farklı din. Bölge halkı farklı dinde olduğu için huzursuzluk artar, şehirleri kendi dinine geçirerek bu sorundan kurtulabilirsin. İkincisi farklı kültür. Din ile benzer şekilde, şehirdeki insanları kendi kültürüne geçirirsen sorun hallolur. Üçüncüsü ise atadığın valinin çok fazla yolsuzluk yapması. Valiyi değiştirebilirsin.
Savaş zamanı, kıtlık zamanı gibi durumlarda da huzursuzluk artacaktır.
Ara
Birde valiye lejyon vermek vardı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.