Kripto Paralar
Görsel

Kripto Paralar'a dair bilgiler, haberler ve paylaşımlar.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Bitcoin yükseldikçe heryerde kriptopara görmeye başladım :) Bende bu borsaya yeni başladım bir kaç hafta oldu. Fakat benimki şöyle oldu; hanıma bir arkadaşı link göndermiş pi coin ile alakalı bu sokağa çıkma yasağı günlerinde de vakit çok bu piyasa ile biraz araştırma yapmaya başladım ve kendimi içinde buldum. Daha önceden duymuştum fakat hiç araştırmamıştım. Şimdi teknik analıiz öğrenmeye çalışıyorum. Her türlü kağnağa açığım.
Ara
unknown.png

BTC/USDT 30bin'e kadar düştü. 28 bindeki desteği de kırarsa büyük bir çakılma gerçekleşebilir
omnia fui et nihil expedit
Ara
Ripple ve XRP‘nin bir süredir yüzleşmek zorunda kaldığı olumsuzluklara neden olan SEC davasında yeni gelişmeler ortaya çıktı. 22 Şubat 2021’de görülecek dava hakkında ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Leonidas Hadjiloizou tarafından Twitter’da paylaşılan bir bilgiye göre Ripple’ı toplamda 21, SEC’i ise sadece 3 avukat savunacak. https://www.coinkolik.com/ripple-xrp-ve-...aya-cikti/
Ara
5 Ocak'ta 140$'a gerileyen AAVE, bugün 200$'a ulaştı.
Ara
Bitcoin ilk çıkan kripto para sanırım. Ardından bir sürü kripto paralar çıktı. Bende bu işe girişeceğim yavaş yavaş ama nereden başlasam bilmiyorum. Geleceğin parası artık bunlar. Kağıt paralar tarihe geçecek.
Ara
Geleceğin parası kriptopara mi bilmem ama değerleri halen dolar ile ölçülüyor dolar ile alınıp dolar ile satiliyorlar..henüz hiçbir merkez bankasının kripto parası olmaması da cabası..trade için kriptopara evet ama bir yatırım aracı olarak şahsen kripto parayı aşırı riskli buluyorum.ne zaman ki devletler bu para cinsine dönerler" ki eninde sonunda bu olacaktır " o zaman bu paralar daha anlamlı hale gelecek benim için .piyasada çok fazla coin dolasiyor ve bu da büyük bir balon ortaya çıkarıyor ..Bitcoin son düşüşte 30bin dolardan tepki alip tekrar 40bin doları zorlasa da yine kar realizasyonu yaşadı..bu yıl kriptopara sıçraması göreceğimizi düşünen ekonomist sayısı giderek artıyor ..hep beraber göreceğiz ...
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
1 Haftada %100 artan kriptolar: Polkadot, AVAX, IOST, Uniswap ve SushiSwap.
Ara
Kağıt para tarihe karışıyor ama yerini koinlerin alacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Ara
(17-01-2021, 14:24)perverende : Kağıt para tarihe karışıyor ama yerini koinlerin alacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Gelecekte gerçekten kağıt para olacağına inanıyorsan, maalesef sen yanılıyorsun. Ama yok diyorsan ki, kağıt paralar olmayacak ama kripto paralar da olmayacak. Peki ne olabilir başka?
Ara
Takasa geri dönmek oldukça makul geliyor bana.
WhaW8Am.gif
Ara
(17-01-2021, 17:18)Eladorr :
(17-01-2021, 14:24)perverende : Kağıt para tarihe karışıyor ama yerini koinlerin alacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Gelecekte gerçekten kağıt para olacağına inanıyorsan, maalesef sen yanılıyorsun. Ama yok diyorsan ki, kağıt paralar olmayacak ama kripto paralar da olmayacak. Peki ne olabilir başka?
Dijital tl, dijital euro, dijital dolar.
Devletlerin elindeki para basma yetkisini 3 tane sivilceli ergene kaptıracağını düşünüyorsanız biraz tarih, iktisat, siyaset okumanızı tavsiye ederim. (Siz derken şahsınızdan bahsetmiyorum) Paranın yerini merkeziyetsiz kripto paraların alacağını düşünen arkadaşları kastediyorum.
Ara
Eninde sonunda tüm devletler kripto paraya dönecek bana göre ..doların hükmü de başka şekilde yıkılamaz..pandemi döneminde trilyonlarca karşılıksız dolar bastı Fed ..dünya devletlerinin ise küresel sermaye gruplarına borçları 200 trilyon doları çoktan devirdi..bu borçların ödenmesi ise imkansız.. büyük sıfırlama sonrası kripto para dönemi bekliyorum açıkçası ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bu güne kadar bir çok insan tarafından görülen saçma yada ütopik konuların hepsi tek tek oldu. Yine bazı bir çok kişiler Dünya'nın gelecekte tek devlet olacağına inanmıyor. Aynı şekilde dijital paraya da. Oysa filmler önceden mesaj veren araçlardır. Kripto olur yada olmaz. Senin dediğin gibi dijital tl, dijital dolar vesaire olur yada olmaz. Ancak muhakkak dijital para olacak orası kesin. Elbette bunlar pat diye hemen olacak bir şey değil. Ayrıca sadece para değil, tek devlet olayına da inanlardanım. Yine de net 50 sene var bunun için. Artık yaşlılığımız da mı görürüz orasını bilemem ama torunlarımızın göreceği kesin. Hem etrafta bir çok kripto paralar mevcut. Sadece bitcoin değil ama bitcoin bunun öncüsü oldu. Bunlar bir işlev görmeyecekse neden alt yapıları hazırlanıyor?
Ara
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dünyanın en büyük varlık yönetici BlackRock bitcoine yatırım kararı almış.
https://www.bitcoinsistemi.com/blackrock...-kati/amp/
Ara
Chainlink (LINK) 25$ ile tüm zamanlarının en yüksek seviyesinde.
Ara
Ethereum 1500$ ile yine rekor kırdı. 1200'de bozdurduğum için pişman oldum.
Ara
Binance'da oxt token airdrop'u mevcut.
Ara
Gece güzel operasyon çekmişler piyasaya..ağlayan ağlayana..doğru yerde alıp doğru yerde satmak , gerekirse doğru yerde zarar da olsa stop olmak onemli..  total piyasada şimdilik problem yok. güzel bir düzeltme oldu. bizim uyuduğumuz saate rast gelmesi bizler için problem olmuş sadece. para uyumuyor malesef. total piyasa trendin altında saatlik kapanışlar yaparsa problem olur bence

cvjJhf2G
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.