MMO: New World
header.jpg?t=1626796967

New World, doğrudan Amazon.com firmasına ait olan Amazon Game Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan, 1600'lerin Kolonyal Amerika'sından esinlenilerek ve büyü ile harmanlanarak oluşturulmuş bir dünyada geçen bir MMORPG oyunudur.

Çıkış Tarihi: 31.08.2021
Platform: PC
Tür: MMORPG
Geliştirici: Amazon Game Studios
Yayıncı: Amazon Game Studios

Ara

CBT'ye katılmak için amazon.com üzerinden preorder vermemin üzerinden 47 saat geçti. 1 saat içinde halen gelmemişse Steam üzerinden satın almayı düşünüyorum. Yerel fiyatlandırması da oldukça iyi 40$'lık fiyat 109₺ olarak çevirilmiş.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun Kapalı betasının buglar ile dolu olduğu söyleniliyor.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Amazon keyimi vermeyince Steam'den aldım.

unknown.png
Ara
GTX 1070 ile Very High/1080p'de 60 FPS alıyorum ama ucu ucuna alıyorum gibi, 1060 olsaydı biraz birşey kısmam gerekirdi sanırım.
Ara
9 levela kadar hiç sıkılmadan oynadım, yatıp uyumayacak olsam sanırım 20'ye kadar aralıksız devam edebilirdim. Daha pek bir içeriğe erişmiş değilim o yüzden örneğin haritanın büyüklüğü küçüklüğü gibi bazı konulara hiç deyinemeyeceğim ama şimdilik deneyim olarak oyun fena gitmiyor.

Melee combat beklediğimden iyi, ranged combatsa beklediğimden biraz kötü çıktı. Combat konusunda yorum yapmak için biraz erken denebilir.

Grafiklerde kaplamalar iyi değil ama ot çöp gibi bazı şeylerin modellerimi iyi. Genel olarak bir dengesizlik var. Aynı karede bir noktaya bakınca göze hoş gelen bir görüntü varken biraz sağına bakınca çok kötüymüş umarım betadandır diyebiliyorum.

Animasyonlar konusunda da göz ardı edilemeyecek kadar bir hamlık var. Zıplama animasyonu o kadar kötü ki onu görmemek için gerekmedikçe zıplamıyorum. Aynı şekilde fire staffın animasyonları da o kadar kötü ki sırf o yüzden hiç kullanmıyorum. Fakat bu konuda biraz daha umutluyum ben özellikle fire stafftaki animasyonların tam sürüme geçildiğinde düzeleceğine inanıyorum. Çünkü skiller kullandığılda, becerilememiş bir animasyondan ziyade placeholder bir animasyon koyulmuş gibi bazı aşırı sade efektler çıkıyor.

Göze batan şeyler olduğu için biraz fazla olumsuz şeylerden bahsetmiş olabilirim ama genel paket olarak oyun bana kalırsa kötü bir durumda değil. Animasyonlar ve bazı ufak ıvır zıvırlar biraz polishlenirse hiç te fena olmayan bir MMO/MMOmsu olabilir.

[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk deneyimim olarak oyuna puanım 8/10. Düşük ayarda oynadığım için grafik kısmında yorum yapamam ama oynanış olarak güzel bir potansiyeli var. Oyuna başladığınızdan itibaren adeta tek tek salağa anlatır gibi mekanikleri öğretiyorlar. Bu sebeple oyunu kolay çözdüm diyebilirim.
Oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Uykum olmasa ben de bayağı oynardım açıkcası. Tek sıkıntım haritada uzak yerlere gidip gelirken ve öldüğüm zaman spawn olduğum yerlerin uzakta kalması. Tekrar git gel yapmak sıkıyor. Belki bunun bir yöntemi vardır ama çözemedim.
Oyun bizi grup kurmaya zorluyor gibi hissetim. Bazı görevleri tek yapmak gerçekten zor, bir melee ve bir healer olursa kamp basma gibi görevler daha rahat yapılır.
Savaş sistemi güzel ama alışık olmadığım için zorladım bazı görevlerde. Özellikle 3-4 mob aynı anda saldırınca kaçmaktan başka bir şey gelmedi elimden, bazı vuruşları düzgün ayarlamazsam ıskalıyorum zira
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Camp fire kurup orayı respawn point olarak atayabiliyosun.
Ara
(23-07-2021, 23:36)Voidian : GTX 1070 ile Very High/1080p'de 60 FPS alıyorum ama ucu ucuna alıyorum gibi, 1060 olsaydı biraz birşey kısmam gerekirdi sanırım.

Oyun ilerledikçe microstutterlar yaşamaya başladım. 6600k ile işlemci darboğazı yaşıyorum. Oyun baya 4 çekirdeği neredeyse %100 kullanıyor. Gölge ve terraini işlemci hesapladığı için onları kısmak biraz işe yarıyor ama işlemci kullanımını azaltacak daha çok ayar eklemeleri lazım.
Ara
Sculptor serverındayız, guilde tüm forum üyeleri davetlidir.
Edit: Guilde girebilmek için aynı factionda(Syndicate) olmak gerekiyor.

unknown.png
Ara
(24-07-2021, 12:01)Voidian : Camp fire kurup orayı respawn point olarak atayabiliyosun.

Kendi kurduğum camp fire için mi geçerli bu? ve aynı anda kaç tane camp respawn pointim olabiliyor
omnia fui et nihil expedit
Ara
Yakın dövüş tercih edenler için mob kesmek baya eğlenceli. Yaratıkların düz saldırılara bile tepki vermesi çıkan sesler sıradan combatları eğlenceli hale getiriyor. O yüzden yakın dövüş oynamayı düşünüyorum. Ancak oyuna devam edebilmem için çok sayıda yenilik gelmeli bu hali ile fazla uzun ömürlü değil.
Ara
(24-07-2021, 20:02)Mabella :
(24-07-2021, 12:01)Voidian : Camp fire kurup orayı respawn point olarak atayabiliyosun.

Kendi kurduğum camp fire için mi geçerli bu? ve aynı anda kaç tane camp respawn pointim olabiliyor

Başkasının kurup gittiği kampı da kullanabiliyosun. Toplamda 1 tane kampta yapılabiliyo bu. Onun dışındaki respawn pointler, açtığını tüm townlar oluyo sanırım.
Ara
Steam'de 31 Ağustos'ta çıkış yapacak diyor. Beta'da 100 saat oynayıp ilerlememin tam çıkışta sıfırlanmasını istemediğim için çıktığında almayı planlıyorum. Aslında MMO ile çok alakası olmayan biriyim ancak denemeye değer gibi gözüktü. Ön sipariş vermek de istemiyorum. Belki çıkmadan bir gün önce satın alırım, çıkış yaptığında fiyatı değişirse diye. Bakacağız.
76561198034761601.png
Ara
Görsel

https://twitter.com/playnewworld/status/...0394319877

Çıkışı 28 Eylül'e ertelendi.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekim veya Kasıma ertelense daha da hoş olurdu.
Ara
Youtube kanallarında, Tales of Aeternum adıyla oyunun dünyasını anlatan bir seri yayınlamaya başlamışlar.

Ara
Oyun çıktı steamden indiriyorum şu anda. Ertelendikten sonra biraz unutuldu sanırım. Twitch yayıncıları sabahın köründe girmiş yeniden hype yapılıyor ama tutarmı bilmem.

unknown.png?width=1365&height=676
Ara
Şuan PDT diliminde saat yaklaşık 4 am, oyun US'te 8 am saatinde çıkıyor. Yani daha US çıkışını yapmadı bile, orada saat sabah 4 ve buna rağmen steamdb'ye göre şuan oyunda 392k oyuncu var. En az popülerlerden biri olmasına rağmen EU Central'de oynadığım sunucuya şuan geri giremiyorum.
Ara
Bu oyun "tutmadığı" durumda bile çok oynanacak gibime geliyor.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.