Etkinlik: HoI4 - Almanya ile En Geniş Sınırlara Ulaş!
(28-06-2016, 03:13)hsniscan : Oyun cidden hileli duruyor. Hile demiyorum ama öyle görünüyor. Nasil yaptigini aciklarsan sevinirim ?

Pekala. Exploit bile yok aslında, bunlara exploit diyen exploit görmemiştir çünkü bu oyunun ana mekaniklerinin bir sonucudur, strateji oyunu sonuçta ve bu ana mekanikleri gayet kullanılması gerektiği gibi kullanarak bu sonuca ulaşıyorsam bunun exploitlik bir yanı yoktur. Almanya ile Maginot Line'a kafa atmamak ne kadar "strateji" ise bu da öyledir.
Bu oyun zaten hiç optimal değildi, ABD'nin kendi factionunu kurup 2. Allies olmasını beklemiyordum ve çok fazla hata vardı ilk defa bu kadar uçuk şeyler denediğiim için yani ve cidden kasmadım kendim çoğu şeyi AI'ye bıraktım falan. Hatta bir ara anakarada askerler sadece garrison görevinde dururken Macaristan salağı Çekoslovakya'ya savaş açınca Çekoslovakya ABD'nin factionuna girdi diye Berlin'de Çekoslovak askerleri geziniyordu temizleyene kadar. Zaten ABD teslim olalı 2-3 ay daha olmuştu, düşün,  bu dikkat ettiyseniz Meksika gittikten sonra aldığım resim. 

Oyuna başlar başlamaz ordularımı İngiltere'ye çıkartmaya hazırladım ve 250 günlük justify waru atmaya ilk günden başladım. 250 gün geçince donanmama S&D çıkartma için gerekli 2 bölgede S&D emri verdim ve anında savaşı açıp askerleri anakaraya çıkarttım. Bundan sonrası zaten epey kolaydı zira tek yapmam gereken topraklarımda ne varsa İngiltere'ye göndermek oldu, tabiiki İngilizler karada beni yenemedi ve teslim oldu. Allies'ın başka birine geçmesini bekliyordum burada ben ama tamamen yok oldu bundan sonra. WT tabii 25'i rahat geçmişti ve millet rastgele garantiler atmaya başladı. Arada neler oldu tam hatırlamıyorum da işte Hollanda'ya saldırmıştım ben galiba, sonra Amerika factionunu kurdu ve Hollanda'yı factiona aldı böylece ABD ile savaşa girmiş oldum. Ben tabii o sıralar Labrador'a 10 level port+infrastucture yapmışım Kanada'nın işgaline hazırlanıyorum, Hollanda'ya tabiiki ufak bir birlik ayırmıştım ve o anda bir de Fransa'nın factiona girip başıma bela olmasını beklemiyordum. Ha bir de Çekoslovakya'yı söylemiştim dimi? O da oyunun saçmalıklaırndan, Macaristan'dan bana ne kardeşim adam Axis değildi Çekoslovaklar ne diye benimle savaşta olan factiona giriyor bir anda? Ben Demand Sudetenland atıyordum tam o savaş çıktığı anda, beleş alacaktım ne güzel. Neyse işte bunlar olunca Kanada'daki birliklerimi epey azaltıp Almanya'ya gönderdim ve bi orda epey vakit harcamam gerekti bu pürüzlerle uğraşmaya, yoksa bu harita 1937'de yapılabilir her şey plana göre giderse. İşte Belçika'yı aldım ordan Fransa'ya girdim vs. oralar malum. Sonra işte Çekoslovakya'yı Macaristan'a yedirme kısmını halledince Fransa'daki adamları azalıp Kanada'ya yolladım ve ondan sonra Kanada'ya savaş açtım. Bu arada İtalya hala Axis'te değil, Japonya'yı bu arada bir yerde aldım belki bi iki ada alır diye de hiçbir şey yapmadı. Gerisi malum zaten ordan ABD'ye kadar yardım.  Bundan sonra da oynayacağımı zannetmem artık bu oyunda WC yapmak çocuk oyuncağı. Zaten fabrika sayımı da görüyorsunuz resimde, o kadar saçma bir üretim yapıyorum ki Scrapping the barrel alsam ancak yeter manpower 1942'ye kadar. Ayrıca bi ton dockyardım var ama artık gemiye ihtiyaç da kalmadı. Neyse zaten bu oyuna daha da hile veya exploit bıdı bıdı yapan varsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - Yazar: ferevon - 28-06-2016, 09:34

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.