Etkinlik: HoI4 - Almanya ile En Geniş Sınırlara Ulaş!
hele şükür anlattın yani :) bize de tebrik etmek düşer. ilk baktığımda ( ki birçok kişi bunu düşünmüştür) hile gibi gelmiş sonrasında ise olabilirliğini düşünmüştüm.sadece ingiltereyi doğru düzgün ordu basmadan direk annexi çakınca işi kolaylamışsın demekki.zira amerika da uzun süre ordu kasamıyor. amerikaya bile yapılabilir bu .yakın bir liman olsa. ki zaten sen kanada kıyısındaki ingiliz toprağını da alıp amerikaya da hazırlanmışsın.güzel taktik ama yine bence bu oyundaki bir eksikliktir.exploit olup olmadığı tartışılır. ha sen değerlendirip güzel bir şekilde oyunu bitirmişsin. tebrik ediyorum.

edit: bu arada bahsettiğin taktiği denedim. ilkinde başarısız olsam da (ingiliz donanması batırdı donanmayı çıkarma yapamadık) ikincisinde biraz filoya ve naval bombere kasınca çıkarma gerçekleşti ve 1938 in sanırım sonlarında ingiltere teslim oldu. ful annex yaptım. yalnız dediğim gibi bu tamamen ainin mallığı zira ben 50 küsür gemi 200 naval bomberle çıkarma yaparken ingiliz donanmasının 200 küsür gemisi ingiliz kanalında limanda bekliyordu. yani normal şartlar altında ingiltere o adaya değil 1936-37 de 1950 de bile asker çıkarmaması lazım. tabi bunu oyuncu oynasa çıkarmaz. ama söz konusu ai olunca hakikaten oyunda bir eksiklik olduğu konusunda haklısın.yıl 1938 tek rakip sscb ve amerika. amerika elimizin altında sscb desen arada daha polonya var. wc işten bile değil aynen..,

Yb8Qbj.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - Yazar: jax61 - 30-06-2016, 14:45

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.