HoI4 - Rehber Talep Konusu
hoi4.png
Bu konu altında üyeler oyun içerisinde sıkıntı yaşadıkları konulara yönelik rehber talebinde bulunabilir. 
Bölüm sorumluları gibi o konuda bilgi sahibi olan diğer üyeler de buradaki taleplere göre rehber yapabilir.
Kapsamlı navy ve air rehberi hazırlanırsa çok faydası olur.
Soğuk içiniz.
Ara
Navy beni öldürdü. Bir el atın da nasıl naval invasion yapacagımızı öğretin.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-07-2016, 02:13)PashaZade : Navy beni öldürdü. Bir el atın da nasıl naval invasion yapacagımızı öğretin.

Öncelikle çıkartma teknolojisini geliştirmediysen daha yakın yerlere çıkartma yapmak daha akıllıca sanırım. ÖRnekle anlatıcam. 

Almanya'sın ve Normandiya veya o bölgelerden İngiltere'ye çıkartma yapıcaksın. İlk teknoloji seviyesinde 10 birim gönderebiliyorsun tek seferde. 10 birimi ayarlayıp  (Nereden nereye göndericeğini ayarlaman lazım bunu biliyosundur, savaş planlarından) 70 gündü sanırım beklemen lazım hazırlık yapıyorlar. Sonra donanmanı çıkartma yapıcağın bölgeye gönderip orayı güvenli ve kontrol altına almalısın. Yaptıktan sonra kendileri gidiyor zaten.

Dipnot: Konu rehber talep konusuymuş. Soru cevap sanıp böyle bir cevap verdim. Dikkat etmemişim. Soru ile beraber taşınabilir.
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=8e3W-2RjxOo bu linkten Hoİ 4 te ki bazı kıyak hilelere ulaşabilirsiniz
Ara
Herhangi bir alanda istediğiniz rehber varsa belirtin arkadaşlar.Rehber yapmak için hazırım
Ara
Hava veya deniz kuvvetleri hakkında yardımcı olabilirsin. Benim ihtiyacım olan yegane şey :D.
Ara
Paketten girenleride düşünüp resimli ve yazılı rehber yapsanız çok yahşi olur.
Ara
Tümen dizilimleri nasıl olmalı neye göre olmalı support birlikleri tam olarak nerelerde kullanılmalı hakkında yazılı bir rehber olsa çok iyi olurdu.
Ara
Paradrop rehberi ?? (fazla mı basit oldu ?)
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Tümenleri 10 piyade 2 dağcı 8 topcu 2 anti tank ve 1 uçaksavarla donatın. Support olarakta enginer,recon,maintanence company,field hospital ve logistics company.
Herkes bu tümen berbat desede ben bu tümenlerle 1 milyon kayıpla 4 milyondan fazla rusu öldürüyorum ve moskovayı alıyorum :)
Kara taktiğindede soldan 2.seçin adı Superior Firepower.Dispersed Support a yönelin sonra da Centralized Fire Control
Donanmada 2 seçenek var
1.Denizde Light Cruisers ve uçak gemisi iyidir.
Donanma Taktiğide en sağdaki olacak adı Base Strike.
2.Uçak gemisi ve Battlecruisers
Donanma Taktiğide ortadaki adı Trade Interdiction.

Multi'de
Bu 3 gemiyi de kullan

Düzeltme:Kusura bakmayın küçük bir hata yapmışım 8 değil 10 topçu olacak
Ara
Hepinizin taleplerini masaya yatırdım, yakında çözümlere kavuşacaksınız.
Ara
Son güncellemelerle beraber detaylı bir hava kuvvetleri rehberi gelir mi ?
Ara
Ekstra olarak detaylı tümen tasarım fikirleri, örnek tümen tasarımları olabilir.
Ara
(28-05-2018, 03:57)lotrkings : Son güncellemelerle beraber detaylı bir hava kuvvetleri rehberi gelir mi ?

https://drive.google.com/file/d/0BzLOehW...p=drivesdk

Şöyle güzel bir çalışma var, Hava mekanikleri kısmı oldukça detaylı.

Tümen düzeniyle ilgili olarak ise buralarda çok yazıldı çizildi herhangi birini kullanabilirsin zaten single oynuyorsan tümen düzeninin de pek bir önemi olmuyor.
Ara
200 tips'in (günceli 400) çevirisi var forumda: https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...-400-ipucu
Diğer kaynaklardan da yararlı olanlar tespit edilip çevirilebilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Son güncellemeyle 20'lik ordular 40'lık yapılmaya falan başlandı. Onun dışında tank, mekanize, paraşütçü vs. bütün birliklerin olduğu bir şey bulamadım.
Ara
Eklenti satın alma rehberi gelirse güzel olur.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-04-2019, 16:47)altnkurt : Eklenti satın alma rehberi gelirse güzel olur.

Rehbere lüzum yokki 4 adet genişleme paketi var seçme lüksün yok hepsi olmazsa olmaz  :grinn:
Ara
Tarafsız TR'nin neler yapabileceği üzerine bir rehber olabilir.
[+] 2 üye ayhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.