CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Doğulu mistik bir hatun gelip bana bir şeyler içirmişti sonucunda karakterim kendi çocuğuna reenkarne olmuştu. Sende de mistik doğu dinlerine inanan birisi aracılığı ile mi oldu yoksa seninkisi ölümsüzlük event zinciri sonucunda mı oldu?
Ara
(22-02-2023, 21:19)Nochteass : Doğulu mistik bir hatun gelip bana bir şeyler içirmişti sonucunda karakterim kendi çocuğuna reenkarne olmuştu.  Sende de mistik doğu dinlerine inanan birisi aracılığı ile mi oldu yoksa seninkisi ölümsüzlük event zinciri sonucunda mı oldu?

O bahsettiğin event ölümsüzlük eventi oluyor zaten bana çok gelmişti bu ama ilk defa reenkarne muhabbeti oldu. Hiçbir vasfı da yok yani 16. yaşına gelince karakter belki spawn of satan tarzı bir buff alır dedim ama yok boşu boşuna heyecanlanmışım.
t8nubAh.gif
Ara
Event zincirinin o aşamasında başarısız olunca '' reenkarne'' oluyormuşsun. Başarılı olduğunda ise ölümsüzlüğe ulaşıyorsun. Yani başarısız olduğumuz için reenkarne olmuşuz.
Ara
Efenim The Seven Kingdoms modunda nasıl Valerya çeliğinden silah veya zırh alıyoruz?
Aut viam invemiam aut viam creo
Ara
Efenim varisimi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim?
Ara
(25-11-2023, 20:10)Hanno barca : Efenim varisimi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim?

Eğiteceğin alanda en iyi eğitime sahip, o alandaki becerisi yüksek, learningi yüksek ve dahi olan karakterlere verirsen daha iyi olur.
t8nubAh.gif
Ara
(25-11-2023, 20:10)Hanno barca : Efenim varisimi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim?

En büyük mesele eğitimcinin traitleri. Birde eğitimcinin uzmanlığı ile eğitilenin eğitim odağı uyumlu olmalı.
Ara
(25-11-2023, 20:10)Hanno barca : Efenim varisimi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim?

Eğitimcinin dışında 12 yaşını geçtiğinde bazı topluluk-tarikatlara sokabilirsin. Örneğin norseların özel tarikatı martial yükseltiyor. Ayrıca erkenden girmek çabuk yükselmesine olanak tanıyor.

Ambition olarak veliaht sahibi olmayı seçersen, 12 yaşından sonra event zinciri başlatan bir seçenek açılıyor. Genelde artı özellikler geliyor ufak da olsa.

Yetişkin olduktan sonra onursal ünvanlar, kumandanlık, mecliste rol vererek prestijini arttırabilirsin.
Ara
Efenim nasıl daha hızlı hak iddiası çıkartabilirim?
Ara
Efenim nasıl bekrat yemini (Celibate) özelliğini hristiyan olmadan alabilirim?
Ara
1. sorum aasker ve gemi nasıl üretiliyor
2.sorum saldırılarda şehir nasıl  elegeçiriliyor  eu 4 gibimi
Ara
(25-01-2024, 15:26)Hanno barca : Efenim nasıl daha hızlı hak iddiası çıkartabilirim?

Daha yüksek diploması yetenepine sahip bir konsey üyen olursa daha hızlı çıkartabilirsin bunun dışında bazı ''Bloodline''lar da bu özellik oluyor.

(31-01-2024, 20:38)Hanno barca : Efenim nasıl bekrat yemini (Celibate) özelliğini hristiyan olmadan alabilirim?

Savaş meydanında eğer ordunu başındaki generallerden biri olursan ''Celibate'' olma seçeneğini seçebileceğin bir event çıkıyor. Depressed falan da seçebiliyordun diye hatırlıyorum nasıl tetikleniyor hatırlamıyorum ama.

(18-03-2024, 06:48)baywatch06 : 1. sorum aasker ve gemi nasıl üretiliyor

Eğer sahip olduğun toprağın ''Galley'' binası varsa buradan gemi üretiyor otomatik seviyesini yükselttikçe de daha fazla gemi üretiliyor. Asker çağırdığın ekranın sağındaki butondan ne kadar gemiye sahip olduğunu görebilirsin. Her kale, şehir ve kilisenin kendi askeri oluyor zaten bunu ''Garnizon'' kutucuğunun yanında görebilirsin. Kuşatma mantığı ile ilerliyor bir şehri, kaleyi ya da kiliseyi ele geçirmek o mülkün sahip olduğu garnizondan daha fazla asker ile kuşatman gerekiyor. İçerde garnizon kalmadığı zaman da mülk teslim oluyor.
[+] 1 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-03-2024, 11:45)SchrödingersCat :
(25-01-2024, 15:26)Hanno barca : Efenim nasıl daha hızlı hak iddiası çıkartabilirim?

Daha yüksek diploması yetenepine sahip bir konsey üyen olursa daha hızlı çıkartabilirsin bunun dışında bazı ''Bloodline''lar da bu özellik oluyor.

(31-01-2024, 20:38)Hanno barca : Efenim nasıl bekrat yemini (Celibate) özelliğini hristiyan olmadan alabilirim?

Savaş meydanında eğer ordunu başındaki generallerden biri olursan ''Celibate'' olma seçeneğini seçebileceğin bir event çıkıyor. Depressed falan da seçebiliyordun diye hatırlıyorum nasıl tetikleniyor hatırlamıyorum ama.

(18-03-2024, 06:48)baywatch06 : 1. sorum aasker ve gemi nasıl üretiliyor

Eğer sahip olduğun toprağın ''Galley'' binası varsa buradan gemi üretiyor otomatik seviyesini yükselttikçe de daha fazla gemi üretiliyor. Asker çağırdığın ekranın sağındaki butondan ne kadar gemiye sahip olduğunu görebilirsin. Her kale, şehir ve kilisenin kendi askeri oluyor zaten bunu ''Garnizon'' kutucuğunun yanında görebilirsin. Kuşatma mantığı ile ilerliyor bir şehri, kaleyi ya da kiliseyi ele geçirmek o mülkün sahip olduğu garnizondan daha fazla asker ile kuşatman gerekiyor. İçerde garnizon kalmadığı zaman da mülk teslim oluyor.
saol
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-01-2024, 15:26)Hanno barca : Efenim nasıl daha hızlı hak iddiası çıkartabilirim?

İyi bir hristiyansan ve papalıkla ilişkin iyise tek tuşla özellikle çocuk ve kadın yöneticilerden strong claim elde edebiliyorsun. Büyük bir devlete sahipsen claimi olan birini çağırıp ona ufak bir toprak verip ilgili claimi o kişi adına ele geçirebilirsin.
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.