League of Legends - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
lol.png
League of Legends'a dair kısa sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
Eğer çok sayıda soruya sahipseniz ayrı konu açmanız önerilir.
Oyunu ilk 2012-2013 yıllarında oynadım ve sonra bıraktım. 2020'ye kadar da aralıklı olarak canım çekince girip çıktım. Şimdilerde yeniden başlamayı düşünüyorum ama hesabım olmadığından 0'dan başlamam gerekiyor. Sizce 2020'de en baştan başlayabilir miyim? İstekliyim ama biraz kararsız kaldım çünkü oynayacak arkadaşım yok, yani tek başıma olacağım.
Ara
Forumda oynayan kişi sayısı gayet yeterli ben de elimden geldiğince destek olurum. Ancak sıfırdan hesap kasarken sıkılma ihtimalin çok yüksek olacaktır. Çünkü bir oyun deneyimin var ve kolayca ilk maçları geçeceksin yani alacağın keyif baya bir yok olacak. Ancak bu aşamaları aştıktan sonra çok rahat bir şekilde oyundaki şampiyonları tekrar öğrenebilirsin.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna yeni başlayan sayısı çok az. Düşük seviye hesapla girdiğinde de çoğu kişinin zaten yan hesabı falan oluyor. O yüzden rakiplerin çok da kötü olmayabilir. Ama 30.seviyeye ulaşana kadar sıkılabilirsin. Ama 30 level olduktan sonra dereceli oyunlar biraz daha derli toplu oyunlar oluyor.
Ara
@PCOyun Benim hesabım açılmıyor. Yeniden onaylayınız gibi bir şey söyleniyor sanırım eski hesap olduğundan. Napabilirim?
Ara
9. sezonun bitişiyle birlikte artık LoL hesapları, Riot hesabı yapılması şartı ile kullanılmaya devam edilecekti. Bu işlem için son tarih Şubat 2020 olarak verilmişti diye hatırlıyorum. Bunun asıl amacı artık birden fazla oyuna sahip olacak Riot Games'in LoL Hesaplarını sunucular üzerinde tutması ve küresel hale getirememesiydi. Bu yüzden böyle bir şeye başvurdular. Tahminimce siz bu işlemi gerçekleştirmediniz ve bu yüzden hesabınıza şu an erişemiyorsunuz.
WhaW8Am.gif
Ara
unknown.png

Neden "Gerekli bir programı kuramadık." hatası alıyorum?
IbnE9P2.gif
Ara
Bilgisayarını yeniden başlatmayı denedin mi?
WhaW8Am.gif
Ara
(26-08-2020, 23:42)PCOyun : Bilgisayarını yeniden başlatmayı denedin mi?

Herhangi bir sıkıntı olmadan oyunu kurdum. Hata niye çıktı bilmiyorum ama oyun sıkıntısız çalışıyor.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni başlayanlar için hangi şampiyonu önerirsiniz?
IbnE9P2.gif
Ara
Master Yi, Annie, Ashe, Garen, Lux, Sivir, Malphite, Caitlyn.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende sadece Miss Fortune açık, diğerlerini nasıl açıyoruz?
IbnE9P2.gif
Ara
Mavi özden satın alabilirsin, ama kutulardan ve görevlerden de gelecek yeni şampiyonlar. Ayrıca mutlaka ücretsiz alınabilir şampiyonlar olur her hafta.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tavsiyem 450 ve 1350 mavi öz olan şampiyonlar hariç diğer hepsini çıkacak kristallerden açman. Böylelikle daha az mavi öz harcarsın.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu aralar ahri oynuyorum. Acayip main yapasım var. Bana bilinmeyen taktikleri verebilirmisiniz? :) Bence ahri ile mac tasınır sizce?
Teşekkürler. :)
Ara
Ahri ile maç taşıman için koridorunu kazanman ve bolca roam atman gerekiyor. Oynaması zevkli ama genel olarak karşılığını pek vermeyen bir karakter. Pek bilinmeyen bir taktik olarak Ayartan Öpücük skillini atarken flash atabilmeni söyleyebilirim. Ayartan Öpücük attığında kısa bir animasyonu bulunuyor, daha bu animasyondayken flash atarsan flash attığın yerden animasyon olmadan Ayartan Öpücük'ü yollayacaksın. Bu pek çok durumda karşındaki kişiye karşılık verme şansı bırakmaz.
WhaW8Am.gif
Ara
Zevkli bi süre oynayabileceğim birkaç karakter önerir misiniz? Zorluğu vesaire önemli değil, olabildiğince diğer karakterlere kıyasla eşsiz olsun ve Top/Mid gibi aktif lanelerde oynanabilsin.
Ara
Seraphine, Qiyana, Sylas, Zoe, Ornn, Camille, Aurelion Sol, Ekko, Viktor aklıma gelen birkaç şampiyon.
WhaW8Am.gif
Ara
Selamlar.
Kabül ediyorum ki iyi oyuncu değilim. Bu yüzden benimle kimse oynamak istemiyor.
Bunları da geçtim. İyi takım da gelmiyor artık. Ne yapmalıyım bilmiyorum.
Senelerdir oynadıgım dostumun bile durumun farkında.
Presi var arada benimle atar eder sagolsun.
Ne yapmalıyım?
Ara
Oyunda gelişmenin en iyi yolu profesyonel maçları yakından takip edip neler ve nasıl oynadıklarını incelemek. Sonrasında ise bunları kendi oyununa entegre etmek. Harita takibi, kontrolü oyundaki en önemli şeyler. Kötü picklerle harita kontrolünü sağlayarak da oyun kazanılabilir. Yine her şeyden önemlisi ise oynarken oyundan zevk almak. Sırf güçlü diye oynamaktan zevk almadığınız şampiyonları oynamamak gerekiyor, tabiri caizse "elo köpeği" olmamak lazım. İşin sonunda oyunlar eğlenmek için var ne kadar rekabetçi bir ortam sunsa da.

Profesyonel maçları takip edip kendimi geliştirmeye başladığım sezon normalde Altın 5-4 civarındayken aynı sezon içerisinde Platin 1'de Elmas serilerine kadar çıktım. Oyunu salmayıp oynamaya devam etsem daha da ilerleyebilirdim diye düşünüyorum fakat zevk almayı bıraktığım için oynamaktan da vazgeçtim. Şimdi o dönemdeki kadar olmasa da düşük Platin seviyesine kadar çıkabiliyorum. Önemli başka bir şey ise oyuna ayırdığınız süre. Neredeyse her oyun gibi LoL'ü de ne kadar çok oynarsanız o kadar yüksek liglere çıkabiliyorsunuz. Yani düşük liglerde diğer oyunculara kıyasla çok daha iyi oyuncularla karşılaşmak mümkün.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.