EU4 - İmparatorluklarınız
Ming
Diplomasi odaklı oynadım. Britanya toprakları için province warscore cost reduction stackledim. Osmanlı genişlemesin diye Safeviler ile müttefik oldum (Ming ile oynarken oyun boyunca herhangi bir savaşta müttefiğe ihtiyaç duymuyorsunuz).
eu3zf6z.jpg
g3thjgo.png
fo1ppp9.png
Ara
Boğdan-Romanya (Dracula's Revenge)
Eflak ile başlamak zor olacağından Boğdan'ı tercih ettim. Roman's Invasion eventi gelmeden Lehistan ile müttefik oldum (Burada önemli bir nokta var, eğer Lehistan Litvanya'yı PU alırsa topraklarınıza göz dikiyor, müttefik kalamıyorsunuz, Lehistan Litvanya ile birleşmemeli). Eflak'ı yutup bir iki müttefik daha buldum. Hersek'e no cb savaş açtım, savaş bitmeye yakın Bosna da Hersek'e savaş açtı, Hersek'i vassal alıp Bosna'nın topraklarını da aldım. Bu esnada Osmanlı Bizans'ı yutmasına rağmen başkentini İstanbul'a taşımadı, imparatorluk olmadı. Osmanlı, Venedik ve Macaristan'dan gerekli toprakları alıp oyunu tamamladım.
lr9qnql.jpg
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Antemoro (Where are the penguins?)
Antemoro müslüman olduğu için Kilva ile müttefik olabiliyorsunuz, bu sayede enstitü yayılım bonusu alıyorsunuz. Adayı temizledikten sonra anakarada altın madenleri için Mutapa'ya no cb saldırdım (sahil şeridinde toprağı olmadığından core yapılamıyor, bu yüzden önce komşusu olan küçük devletlerden birini vassal aldım. Vassalınıza komşu olan düşman topraklarını kendinize alabiliyorsunuz). Kilva beni rival seçti, onu da annexledim. Bir an önce Ümit Burnu'nu kolonize edip Güney Amerika'ya gittim, sonra da Avusturalya'ya. Osmanlı ile kimse bana saldırmasın diye müttefik oldum.
9q56lr6.jpg
rfpats9.png
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.