MMO: Black Desert Online
header.jpg?t=1493808451
Black Desert Online 2014 yılında çıkmış Pearl Abyss tarafından geliştirilen bir MMORPG.
Oyun 23 Mayıs'ta Steam'e geliyor.

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu görseller oyunun özel seçilmiş "en iyi görselleri" mi, yoksa standart bir gameplayde görmek mümkün mü? Eğer ki standardı bu kalitede bir oyunsa denememek ayıp olur Steam'e geldikten sonra.
G0kMNN.png
Ara
Tahminimce ayarlar sondadır. Paralıymış sanırım o sebeple ben başlamayabilirim ama yine de bir ihtimal var.
Uzun zamandır düzgün MMORPG yüzü görmedik.
Ülkemizin de içinde bulunduğu yeni sunucu açıldığında oyuna başlayacağım. Oyunun oynanış görüntülerini izledim ve beğendim. ESO faciasından sonra bu oyun bana iyi gelecek gibi geliyor.

Ayrıca oyun Türkçe gelecek.
D99lQz.jpg
Ara
Denemek isteyenler için 8-12 kasım cbtsi için key dağıtıyolar.

https://frpnet.net/haberler/oyun-haberle...z/amp#keys

Ayrıca bu cbt içinde oyunu bedavaya getirebileceğiniz bir yarışma da var: https://www.tr.playblackdesert.com/News/...oardType=3
Ara
Nedense ilgimi çekmedi. Elder Scrolls Online varken niye bunu oynayayım?
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-10-2017, 16:40)Lothebork : Nedense ilgimi çekmedi. Elder Scrolls Online varken niye bunu oynayayım?

2 oyunun vaadettiği şeyler çok farklı.

Eso story progression ve harita keşfine odaklıyken, bdo pvp ve grinding odaklı bir oyun. Biri batılı oyunculara biri doğulu oyuncu kitlesine göre tasarlanmış. Bunun dışında bir takım ciddi farklılıkları da var tabi; bdoda dungeon olmaması ama gemiyle denize açılma ve trade route çizip otomatik al sat yapma olması gibi.

Kısacası grind sevmiyorum ve pvp oyunun nihai amacı olacak kadar önemli değil diyorsanız bdo size göre bir oyun değil.
Ara
Ben oyunu EU serverında oynadım gayet iyi görsellere sahip düşük seviyede bile en azından ben baya beğendim Türkiye de 8 kasımda başlıyor betası combo devamlılığı çok iyi yapılmış. Merak edenlerin bence en azından betasına bakmasını tavsiye ederim.
Ara
Görsel

Görsel
Nasıl güzel mi ESO ile karşılaştırıldığında? Bir de kaç para olacak?
Ara
(06-11-2017, 15:39)Lothebork : Nasıl güzel mi ESO ile karşılaştırıldığında? Bir de kaç para olacak?

Ara
Aylık değil yani güzel. Deneyebilirim.
Ara
Rusya versiyonu bedava sanırım veya ben paralı olduğuna dair bir şeyle karşılaşmadım henüz.
CBT bugün(08.11.2017) saat 14:00da başlıyor.
Ara
YOVnOD.png

4G97z0.png
o6yGX2.png
d7MQLL.png
D99lQz.jpg
Ara
Oyuna başlayalı 5-6 gün oldu. Oynanışını beğendim. Görev sistemi gayet hoşuma gitti ve oyunda yapılabilecek 5binin üzerinde görev var. Ayrıca afk iken yapabildiklerinizde çok fazla olduğu için bağımlılık yapması muhtemel güzel bir MMORPG oyunu.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Bende bayadir oynuyorum guzel bir sistemi var ve crafting seven benim icinde zor bulunan mmorpglerden birisi
Ara
24 Nisan'a kadar Ellie'nin Gizemli Su Festivali ile Terrmian Sahili ve Heidel Demi Nehri'nden 500k fiyatlı inci tekir adlı balığı tutabilirsiniz.
Ara
Bunda da mı inci için balık tutuyonuz xd.
Sic Parvis Magna
Ara
hayır balık 500k gümüş değerinde geçtiğimi ay giriş ödülü olarak inci verildi sanırım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.