Sohbet: EU4 - Genel Sohbet: Kralın Konseyi
eu4.png
Europa Universalis IV - Kralın Konseyi
Europa Universalis IV ile ilgili, ayrı konu açılması gerekmeyecek tarzda sohbetler ve tartışmalar bu konu altından gerçekleştirilebilir. 
Bu konuyu, bölümde mevcut bir başka konunun yerine kullanmamaya özen gösterin.
Reddit'te, Paradoxplaza'da Paradox'un DLC politikasını eleştiren bir konunun silindiği, ardından 'konu neden silindi' diye açılan bir başka konunun daha kaldırılıp çok sayıda üyenin banlandığı veya uyarı aldığı iddia ediliyor: https://www.reddit.com/r/eu4/comments/6d..._thoughts/
Yakışır.
G0kMNN.png
[+] 5 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk haklı
Ara
Birileri cikar daha iyisini yaparsa o zaman ne saklabanliklar yapacaklar acaba bir witcher yapimcilarina bakiyorum birde bunlara yazik cok yazik cidden
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
(24-05-2017, 19:15)Duman : Reddit'te, Paradoxplaza'da Paradox'un DLC politikasını eleştiren bir konunun silindiği, ardından 'konu neden silindi' diye açılan bir başka konunun daha kaldırılıp çok sayıda üyenin banlandığı veya uyarı aldığı iddia ediliyor: https://www.reddit.com/r/eu4/comments/6d..._thoughts/

Böyle ucuz şeyler yapmasalar keşke...
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Johan Rock Paper Shotgun'a röportaj vermiş, eğer EU4'ün şu anki halini başlangıçtaki haliyle karşılaştırırsanız EU1 ve EU2 arasındaki farktan çok daha fazlasını görürsünüz, seriyi yeni oyunlar çıkartarak geliştirmek istesek şu anda EU12'de olurduk demiş.
Yazının tamamı: https://www.rockpapershotgun.com/2017/06...-2-future/
EU12 mi, sad.

EU5 hakkında hiç ümitlenmeyelim o zaman.
G0kMNN.png
Ara
bir devleti vasalladığımızda eskiden o devletin vasalı yada pu su bize geçerdi şu anda ise bu saydıklarım bağımsız oluyo
Ara
Bir devleti vassalladığında değil, bir devleti ilhak ettiğinde vassalı ya da PU'su na geçiyor.

@GaulTurk Yazının tamamını CK2 bölümünde söyleşi olarak açacağım bugün. Bayağı enteresan kısımlar var.
Görsel

EU4 haritası ve Google Maps
[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Boş zamanlarda Google Earth'de gezmek lazım zaten ben bir ara dünya haritasını Eu4'ün 1444 açılış haritası gibi düşünmeye başlamıştım. :grinn:
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-06-2017, 19:22)Zebercet : Boş zamanlarda Google Earth'de gezmek lazım zaten ben bir ara dünya haritasını Eu4'ün 1444 açılış haritası gibi düşünmeye başlamıştım. :grinn:

Ben hala öyle düşünüyom.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
qWYLGZ.png

Yukarıdaki incelemenin Paradox tarafından 'abusive' (kötü dil) olması sebebiyle işaretlendiği iddia ediliyor. Steam üzerinde yazılan incelemeler, oyunun geliştiricisi tarafından bu şekilde işaretlenebiliyor. İşaretlenme sonrası inceleme ön planda gözükmemekle birlikte yine de erişilebiliyor. Steam moderatörleri bu işaretlemeyi inceleyip içeriğin gerçekten kötü dil içerip içermediğine bakıyor ve eğer herhangi bir ihlal varsa inceleme tamamen siliniyor, ihlal yoksa işaret kaldırılıyor.

İncelemeyi yazan kişi incelemesinde EU4 event sistemine atıfta bulunarak şöyle bir şey yazmış:

Alıntı:DLC Politikası Topluluk Tarafından Beğenilmedi!

Seçenek 1: Topluluğa yardım edelim! (-%15 vergi geliri, +2 diplomatik saygınlık)
Seçenek 2: Fiyatları daha da arttırıp kazanabildiğimiz kadar para kazanalım! (+1000 altın, -2 diplomatik saygınlık)

Görünüşe bakılırsa Paradox ülkesi 2. seçeneği seçmiş durumda.

Paradox'un bu incelemeyi abusive olarak işaretlemesi iddiası şu sıra Reddit ve Paradoxplaza üzerinde "Paradox kötü incelemelere sansür uyguluyor" başlığı altında tartışılıyor. Meseleyle ilgili Paradox'un geliştiricilerinden Groogy bu hareketin Paradox'un incelemelere olan yaklaşımına aykırı bir hareket olduğunu belirtmiş ve herhangi bir bilgi edinmesi durumunda bunu paylaşacağını ifade etmiş.

İncelemeye EU4 Steam sayfasında öne çıkarılanlar kısmında ulaşılabiliyor, bu da kabaca 3 anlama geliyor. Ya Steam moderatörleri abusive olmadığına karar verip işareti kaldırdı, ya Paradox işareti geri aldı ya da yukarıdaki resim sahte. Bu esnada Paradoxplaza'da incelemenin abusive olarak işaretlenmesinin haklı olduğunu düşünenler de var.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Konuyu açtığım gibi Paradoxplaza'daki konuya Paradox'un topluluk yöneticisinden cevap geldi. Tam olarak ne olduğunu biz de anlayamadık ancak bir hata olmuşa benziyor denmiş. Genellikle sadece incelemeler ırkçılık, hakaret veya küfür içeriyorsa abusive olarak işaretliyoruz, ayrıca biz abusive olarak işaretlesek bile Steam moderatörleri incelemeden silinmiyor denmiş.

Büyük ihtimalle birisi ya kazara ya da bir yanlışlık sonrası abusive olarak işaretlemiş deniyor.
Sorun yok o zaman.
Ara
Bu konu genelinde canları çok yanacak, yazık edecekler harbiden Paradox dip rep -3 yemiş gibi görünüyor.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 5 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-06-2017, 11:33)Duman : qWYLGZ.png

Yukarıdaki incelemenin Paradox tarafından 'abusive' (kötü dil) olması sebebiyle işaretlendiği iddia ediliyor. Steam üzerinde yazılan incelemeler, oyunun geliştiricisi tarafından bu şekilde işaretlenebiliyor. İşaretlenme sonrası inceleme ön planda gözükmemekle birlikte yine de erişilebiliyor. Steam moderatörleri bu işaretlemeyi inceleyip içeriğin gerçekten kötü dil içerip içermediğine bakıyor ve eğer herhangi bir ihlal varsa inceleme tamamen siliniyor, ihlal yoksa işaret kaldırılıyor.

İncelemeyi yazan kişi incelemesinde EU4 event sistemine atıfta bulunarak şöyle bir şey yazmış:

Alıntı:DLC Politikası Topluluk Tarafından Beğenilmedi!

Seçenek 1: Topluluğa yardım edelim! (-%15 vergi geliri, +2 diplomatik saygınlık)
Seçenek 2: Fiyatları daha da arttırıp kazanabildiğimiz kadar para kazanalım! (+1000 altın, -2 diplomatik saygınlık)

Görünüşe bakılırsa Paradox ülkesi 2. seçeneği seçmiş durumda.

Paradox'un bu incelemeyi abusive olarak işaretlemesi iddiası şu sıra Reddit ve Paradoxplaza üzerinde "Paradox kötü incelemelere sansür uyguluyor" başlığı altında tartışılıyor. Meseleyle ilgili Paradox'un geliştiricilerinden Groogy bu hareketin Paradox'un incelemelere olan yaklaşımına aykırı bir hareket olduğunu belirtmiş ve herhangi bir bilgi edinmesi durumunda bunu paylaşacağını ifade etmiş.

İncelemeye EU4 Steam sayfasında öne çıkarılanlar kısmında ulaşılabiliyor, bu da kabaca 3 anlama geliyor. Ya Steam moderatörleri abusive olmadığına karar verip işareti kaldırdı, ya Paradox işareti geri aldı ya da yukarıdaki resim sahte. Bu esnada Paradoxplaza'da incelemenin abusive olarak işaretlenmesinin haklı olduğunu düşünenler de var.

Paradox a acıyorum cok zalim bir kitlesi var rockstar ubisoft ea daha kalitesiz 10-20 saatte biten oyunları 200 tl den satıyor kozmetik dlc lerini ve oyun içi paraları en az 50 tl ye satıyorlar ama kitleleri bir şey demiyor paradox ağızıyla kuş tutsa kitlesi yine beğenmiyor şu konuya bir açıklık getirelim paradox istediği fiyata satabilir bu oyunu isterse 200 tl yapar fiyatını ve bu size oyunu korsan oynayıp hırsızlık yapma ve ya adamlara hakaret içerikli mesaj yollama hakkını vermez istiyorsan alırsın 200 tl verip istemiyorsan almazsın sonuçta sen mercedes çok pahalı diye gidip mühendislere küfredip mercedes çalmıyorsunuz

(15-06-2017, 03:25)Duman : Görsel

EU4 haritası ve Google Maps

Keşke eu4 te antartikayı da kolonize edilebilir bir şekilde koysalar
[+] 1 üye aegon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hatırladığım kadarıyla bir mod vardı, benimde favorilerimde olan, daha realist bir harita tasarlanmış; yuvarlağımsı ve Antartika kıtasının da bulunduğu üstüne bir de koloni edebildiğin güzel bir mod idi. Lakin 1.15'te çalışıyor.

[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@aegon

Mercedes'in direksiyonunu bile parayla satmaya başlarlarsa biz de kendimiz direksiyon üretiriz yerine takarız, olay bu.
[+] 4 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.