Sohbet: CK2 - Genel Sohbet: Dükün Kalesi
ck2.png
Crusader Kings II - Dükün Kalesi
Bu konu altında Crusader Kings II ile ilgili sohbet edebilirsiniz.
Ara
Dlc'siz oynuyorum dün Georgia Kralı'yla oynuyordum. Tek akıllı ben olduğum için müslümanlığa geçip müslüman bir devletle oynamış olacağım aklımca. Geçince Game Over oluyomuşuz.
[+] 2 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sad story.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DLC'siz oynamamak lazım.
(01-07-2017, 15:13)Duman : DLC'siz oynamamak lazım.

Multi oynamak için aldım Paradox'un DLC politikasını doğru bulmuyorum. Herhangi bir DLC satın almayı da düşünmüyorum
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
CK2'deki multiplayer sistemi EU4'deki gibi mi işliyor dlcler falan ?
Ara
(01-07-2017, 15:24)ak_gandalf : CK2'deki multiplayer sistemi EU4'deki gibi mi işliyor dlcler falan ?

Aynen öyle. Hostun DLC'leri yetiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Geçen haftanın acısını çıkartır bir şekilde tüm ekibe teker teker kendini tanıttırdıkları bir günlük çıkartmışlar. 1-2 saate geliyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
CK2'ye olan ilgi artmışken bir hanedan oyunu yapalım mı?
Acelen ne Duman'ım. Hele bi sınıfı geçeydim.

Bu arada host olabilecekler kendini belirtirse güzel olur.
Sic Parvis Magna
Ara
Yakın zamanda ben de aranıza katılacağım. Bir etkinlik veya oyun olursa güzel olur.
Ara
@Duman olabilir, neresi ?
Ara
Uzun süreli bir campaign olması hem sıkmaması hem de sıra sonraları gelen kişilerin de ilgi çekici şeyler yapabilmesi açısından faydalı olur. En az 1 din değiştirmeli bir şey yapalım derim. Örneğin Tengri Türklerle başlayıp Müslümanlığa geçmek, Anadolu'ya yerleşmek gibi olabilir.
Olur bence.
Ara
Saka maka CK2 ilgi benim gitmemi bekliyormussunuz. Tesekkur ediyorum hepinize. Donem boyunca bir taraflarimi yirttim birilerini toparlayabilmek icin. Ama guzel bir gelisme yeni bir cok arkadas goruyorum.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
22 Mayıs Günlüğü - Yeni Kuşatma Ayarı: 2090 karakter.
29 Mayıs Günlüğü - Haraç Sisteminde Değişiklikler ve Sınır Anlaşmazlığı: 2738 karakter.
12 Haziran Günlüğü - Manişeizm, Nasturilik ve Khurmazta: 2332 karakter.
19 Haziran Günlüğü - Çocuk Eğitim Geliştirmeleri ve Önümüzdeki Yama: 3433 karakter.
----
3 Temmuz Günlüğü - Ekip Yapısı: 13506 karakter.
10 Temmuz Günlüğü - Hata Çözüm Süreci: 14335 karakter.*

Oyundaki geliştirmelerle alakasız şeylerle ilgili 6-7 günlük uzunluğunda günlükler yazmak nedir hiç bilmiyorum.
* Hala uğraşıyorum o günlükle, bu akşama gelmiş olur. Ancak sıkıldım.
Oyuna biraz daha roleplay alanında özellikleri eklenmesi gerekiyor. Koskoca imparatorluğum var 80k askerim ve hazinemde 25k ducat param var. Oğlumu 3 tane düklüğü olan bir düşese veriyorum aradan biraz zaman geçiyor ve varidin değiştiğiyle alakalı bir event aliyorum. Bir bakıyorum bizim oğlan karısının emriyle yakılarak öldürülmüş. Bu noktada benim asıl canımı sıkan nokta oyunun sanki böyle bir olay olmamış gibi davranması. Böyle bir olay oluyor ve halen savaş açmak için claim'e ihtiyaç duyuyorum. Böyle olayların düzenlenmesi gerekiyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beni geçen kendi vasalım sebepsiz yere tutuklayıp fidye ile serbest bıraktı, hiçbir şey de yapamadım adama. Sayısız örneği var şu durumun ama nedense düzeltmiyorlar.
[+] 2 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-07-2017, 18:34)TurkJedi : Beni geçen kendi vasalım sebepsiz yere tutuklayıp fidye ile serbest bıraktı, hiçbir şey de yapamadım adama. Sayısız örneği var şu durumun ama nedense düzeltmiyorlar.

Satanist olup kaçırmış olmasın? Teknik olarak vassal bir üstünü tutuklayamaz yok öyle bir seçenek :(

Gerçi Satanistler de kendi üstlerini kaçıramazlar. Seninki biraz bug olmuş bence.
Ara
Spy On'la tuzağa düşürüp kaçırabilir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.