Dizi: Mehmed: Bir Cihan Fatihi (2018)
Yine haremde geçmez inşallah.
Ara
Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolde olduğunu tüm fragmanlardan gördük ama ondan başka Çetin Tekindor, Gürkan Uygun gibi kral isimler de var dizide. Acayip bir yatırım var da geri dönüş olarak Muhteşem Yüzyıl çakması bir şey gelmemesini umuyorum. Ama şu ana kadar bakılırsa baya bi emek harcanmış
Ara
Kardeş katlini nasıl yansıtacaklar merak ediyorum, onun dışında ilgimi çekmiyor.
Ara
Kenan İmirzalıoğlu iyi oyuncu da ne bileyim 18 yaşındaki Fatihi canlandırınca gülesim geliyor.
[+] 1 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kenan İmirzalıoğlu layıkıyla giyinmiş yanındaki figüranlar gene paspal, şapşal geziyor. Şu tarihi filmlerde askerlere zincir zırh vs. giydirmeyi başaramadılar. Ucuz diye çakma derileri giydiriyorlar adamlara. Sanki yeniçeriler savaşa sade deri ile kumaş ile gidiyorlardı. Askerleri layıkıyla giydiremeyeceksen çekme kardeşim tarihi film. Stratejiseverlerin gözünden eminim ki kaçmamıştır bu durum. Kaliteli film olması için figürasyona ve kostümede önem vermeleri gerektiğini öğrenmeleri lazım.
q59zb6s.jpg
Ara
Diziyi izleyip geri geldim :). İlk bölümü izleyenleriniz mutlaka olmuştur. Benim kendi yorumum bu ama dizi bence gayet olmuş. Gerek o dönemki kıyafetler, mekan seçimleri falan. Asıl en çok hoşuma giden Fatih'in sadece iyi bi savaşçı ve komutan olmasına ek olarak bildiği diğer dilleri konuşturarak aslında bilgelik yanının ortaya çıkarılması.

Ayrıca Delibaş karakterini oynayan Gürkan Uygun yani Memati reis :) role cuk oturmuş. O savaş naraları falan adama yakışıyo yahu. Şimdi ikinci bölüme bakalım neler olacak.

Bu arada irfandurmus'a katılıyorum askerlerin kıyafetlerine bi tık daha özen gösterselermiş keşke.
Ara
Birazdan izlemeye başlayacağım. İnşallah hayal kırıklığı yaratmaz.
Ara
Filmin son sahnesindeki uç beylerinin birlikleri gerçekten öyle köylü kıyafetlerine mi sahipti? Hani bunlar düzensiz birlik, fix kıyafetleri yok ama bu kadar paçavra mı giyinoylardı? Eski minyatürlerde paçavra kıyafetleri var o yüzden filmde bilerek öyle göstermiş gibi. Gerçekte nasıldı merak ediyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.