EU4 için dizüstü mü masaüstü mü?
Arkadaşlar selam,

Uzun zamandır bu oyunu düşük bir dizüstünde oynuyorum, fakat takılması, donması canıma tak ettirdi.

Normalde CS:GO filan da oynuyorum. Şu aralar çok kararsızım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :pray:

Bütçe: Azami 3,500 TL

Hani çıkacak güncel oyunları oynayacağımdan değilde yine de onları kaldırabilecek bir seviyede bir masaüstü ne kadar mâl olur? Total War serilerini kaldıracak şekilde mesela. Ama dediğim gibi önceliğim EU4. :)

Bir de şu dizüstü firmasını önerir misiniz? Fena değil gibi geldi bana.  :think:

https://www.monsternotebook.com.tr/monst...?opf=p2752
Ara
Oyunlarda daha yüksek performans için masaüstü elbette.Sadece eu için bakıyorsan attığın linkteki dizüstülerde ihtiyacını karşılar.Eu çok işletim sistemi isteyen bir oyun değil benim önceki dizüstü bilgisayarımda gtx 960 vardı ve rahat bir şekilde oynatıyordu ama güncel oyunlara gelince mesela Pubg için çok yeterli kalmıyordu.Cs go yu da rahat oynarsın linkteki bilgisayarlar ile bütçene göre birini aldığını göz önüne koyarsak.Tercih senin.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynı fiyata daha yüksek performans almak istiyorsan masaüstü. Ancak yatakta oynamayı seviyorum, sürekli mobilim vs diyorsan dizüstü.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer ki çok seyahat etmiyorsan her türlü masaüstü. 3500tlye monitör dahil değilse çok güzel bir masaüstü kurabilirsin ancak monitör dahil diyorsan yinede fena olmayan ortalama bir masaüstü kurulur. Monster konusuna gelirsek bazı arkadaşlarım ısınmasından şikayetçi kendim hiç kullanmadım çok bir yorum yapamayacağım.
[+] 1 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Masaüstü. Dizüstü benim için bi' hayal kırıklığı oldu. İleride alırsam masaüstü alırım.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
EU4 oynatır oynatmasına 3500 tl lik dizüstü de başka oyunlarda istediğin performansı alamayabilirsin , birkaç yıl sonra sıkıntı çıkarmaya başlar oyunlarda o yüzden gerçekten gerekmedikçe oyun için masaüstü .
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Genel düşünce masaüstü yönünde. O zaman ekran hariç 3,500 TL’lik iyi bir bilgisayar toplanır. Ama uzak kaldım donanımsal konulara. DDR4 mü vardır, 5 mi vardır, en güncel işlemci nedir, vs.

İstanbul Kadıköy’ de güvendiğiniz bir bilgisayar firması var mı? Gidip toplatmalık. Ya da nette bu işi yapan yerler var mıdır?
Ara
Gtx 1050'ler para tuzağı. Eğer bütçeni arttırabilir ve ikinci ele yönelebilirsen 1060'lı bir Monster bulabilirsin. Nvidia'nın yeni ekran kartları bu sene içinde çıkacak onları da bekleyebilirsin.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
[+] 1 üye villager nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun bir süredir laptop kullanıyorum, EU4 gibi oyunlarda sorun yaşamadım ancak daha ağır AAA oyunlarda problem oluyor.
EU4 için pc alınmaz zaten. Aldığın pc çok dandik değilse -ki 3500 liradan bahsediyoruz- her türlü EU4'ü oynatır. Pc alırken daha realist kriterler koymalısın. Bi dönemin abi bu geta beş kaldırır mı furyası gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
(23-03-2018, 22:26)altnkurt : EU4 için pc alınmaz zaten. Aldığın pc çok dandik değilse -ki 3500 liradan bahsediyoruz- her türlü EU4'ü oynatır. Pc alırken daha realist kriterler koymalısın. Bi dönemin abi bu geta beş kaldırır mı furyası gibi.

Aslında ben eski Total Warcıyım. 2006’ dan beri oynuyordum. En son Napeleon TW’ den sonra elimi ayağımı çektim. Bu Atilla, Rome 2 oynamak istiyorum. Derdim biraz da bu :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.