Binalar her şehire kurulmalımı
(06-05-2018, 21:35)İlber Ortaylı : Öncelikle binaların büyük bir çoğunluğunu her şehire kurmak zorundasın. Çünkü bu binalar senin gelişmeni sağlıyorlar. Tur yetiştiremiyorsan inşaatlara büyük ihtimalle şehir yerleşiminde yada nüfus kontrolünde hata yapıyorsundur bu yüzden de şehirlerinin üretimi çok düşük kalıyordur. Bahsettiğin mutluluğu artırma ve filanca altını iki katı verme tarzı bina bonusları ''çoğunlukla'' yapıldığı andan oyun sonuna kadar devam eden etkilerdir aksi halinde zaten binanın kendisinde belirtir.

Bina, asker, işçi vs vs oyunda ki her şeye ait para kayıplarına karşılık olarak senin de sana para kazandıran şeyleri yapman gerekiyor. Oyun içinde bunu yapan binalar var örneğin Market , Stock Exchange vs vs bunun dışında şehirlerin arasına yol yaparak kazandığın geliri sağlam ölçüde artırabilirsin. Yada farklı şehirlere ticaret kervanları ve gemileri yollayarakta para kazanabilirsin. Oyunda maliyet arttığı gibi para kazanma imkanların da artıyor. Olay sadece her şeyi doğru anda yapmaya bakıyor. İstersen son oyununa ait bir kaç resim at onun üstünden daha detayli bilgi vermeye çalışayım. Resimler olmadan ancak bu kadar anlatabilirim.

Son windows güncellemesinden sonra oyunum mause takılması görüntü donması vss ile oynanmaz hale geldi.hafızadan sildim. Elimde olan son oyunumun resımlerıni atabilirim.Yalnız evden yardım alayım ekren görüntüsü pc den almayı bilmiyorum.Resimlerden öncede detay anlatayım şimdilik.Prens zorlukta oynuyorum.destansı seçmiştim uzun sürüyor standarta geçtim.oyunum genelde 2 gün sürüyor hemen bitiyor.Zaferlerim hiç savaşarak olmadı.Başlarda ilk komşularıma saldırdım baktım kasam boşaldı hepsi bir oldu sevmedim bu taktiği.Eski bir Black & White oyun fanıyım üretmek daha çok hoşuma gidiyor. Eski oyunum artık üretilmiyor The settlers oynadım oda bitti devamı olmayınca Civ denedım sevdim.Birde bayan olduğumdan sanırım kavga çıkarmakla bir oyun keyfime getiri göremedim.Onca masrafı sehır devletlerine yatırıp hepsini seçimde kullanıyorum.Bu taktikle diplomatik zafer elde ettim.Birde bilimsel zafer denedim oda oldu.Son teknolojiyi de merak ettim açana kadar yenilmedim.Gelecek teknolojiler dıyordu.Oyna oyna bir sey gelecek sandım oyun bitti heralde gelmedı.Sadece döngü devam etti.
Sanıyorum türkçeleşme yaması tam yetmiyor anlamakta zorluk çekiyorum.Oynandıkça öğreniliyor.Şimdi dediklerinizi zaten yapıyorum.Kervan yada kargo slotu açılır açılmaz anında para kazanıyorum.Danışmana bakıp akıl alıyorum.Diyor ki ' Para kazanıyoruz ' akabinde diyor ki ''bina ve askeri birim bakımlarına tur başına altın gidiyor binaları silin vss' .. Şimdi hem para kazanıyoruz diyor hemde masrafları kontrol edin.Kızın bu lafı bende binalar mı siliniyor eskiyi atıyoruz yeniyi yapıyoruz sorusunu uyandırdı.
Her sehırde arenadan bahçeye ahıra ne varsa açıldıkça yapıyorum.Ek bir ticarey yolu diyor anında çalıştırıyorum.Baktım şehir devleti yakınımda çok hımm ticretle bunlar zaten bana bağlanır deyip  markete odaklanıp bari kasam dolsun uzak şehir devletlerini satın alayım diyorum.Kasam doluyor askere yatırım yapmıyorum.Bu seferde danışman bizi dünyadan silecek filanca var asker üret diyor.Üretirken kasam boşalıyor danışman birimler masraflı diyor.Askeri eski model dururken yeni modellere çeviriyorum.Tamam oda masraf oluyor yeniler cıkınca eskileri siliyorum.Eh tur devam ediyor bakımları işliyor diye bir kaç kez eskiaskerleri sildim yenıler turda imal oluyordu anında boş kaldım diye üstüme saldırdılar savaş açtılar.Yanibir şeyleri halen hesapsız yapıyorum çözemedim.Size resim atacagım.Atana kadar yorum yaparmısınız herkes 6 zorlukta 6,8 sehır kurup oyun kazanırken ben neden 4 zorlukta savaşmadan bile kaybettim.Dünya kongresınınde hep başkanıyım.Dünya dini benım dini sectiriyorum.İdeolojiyi benımkını mecbur bırakıyorum.İlerde olan uygarlıklara ambargo da koyuyorum.Kendi lüx kaynaklarımı koruyorum onlarınkini yasaklıyorum.Dünya harikalarım çok diye hemen kültüriçin kararları aldırıyorum.Ama yinede birbirleriyle savaşıp masraf edip benden ileri asker ucak yapıyorlar onca işi yaparkende beni bir şeyle geçiyorlar. Bir gün kızdım zafer hedeflemedim onlar gibi savaş birimi yaptım asker teknolojilerine yuklendım gittim nükleer bombayla hepsini yaktım.Bir zafer kazanmadım ama kızdım yani .Şimdilerde oynarken kongre başkanıyım hep anında nükleer siahı yasaklıyorum.Olurda biri spatlatır diye moralimi bozmamam.Hal böyle iken ben neden hep gerı kaldım anlayamadım.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 06-05-2018, 21:25
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: altnkurt - 06-05-2018, 21:32
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 06-05-2018, 22:38
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 06-05-2018, 23:07
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 06-05-2018, 23:07
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 06-05-2018, 23:11
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 01:10
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: Turgay - 07-05-2018, 01:24
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 01:30
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: Turgay - 07-05-2018, 01:41
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 02:02
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: Turgay - 07-05-2018, 02:27
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 03:36
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 07-05-2018, 07:14
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 12:48
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 07-05-2018, 16:29
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 21:00
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 07-05-2018, 21:16
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 07-05-2018, 22:16
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: jax61 - 08-05-2018, 01:37
RE: Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 08-05-2018, 10:41
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: roquentin - 31-05-2018, 16:21
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 02-06-2018, 20:34
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: asln - 03-06-2018, 22:40
Binalar her şehire kurulmalımı - Yazar: ozan24 - 02-08-2022, 09:11

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.