Imperator: Rome Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri
imperator.png
Imperator: Rome Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri
Bu konu altında henüz yeni duyurulmuş olan Imperator: Rome için yayınlanmış ekran görüntüleri paylaşılacaktır.

[+] 9 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hani Norveç yoktu ? Ucundan da olsa var bence. :D

Ayrıca oyun hangi zaman aralığında geçecek ?
Neden oyun EU:Rome 2 olarak değil de Imperator: Rome olarak duyuruldu ?
HUD'daki ilk üç ikon (ducat,manpower,stability) dışındaki ikonlar hangi özellikler ?
Bölge ekranı bana EUIII ekranını andırdı.

Ve LÜTFEN çıktığında optimizasyon konusunda sıkıntılı olmasın.
Ara
Askerî, yönetim ve diplomasi puanları da var. Aşırı derecede eu4 çakması gibi duruyor.
Ara
Arayüz muhtemelen değişim geçirecektir. Grafik açısından da. Tarih açısından sağ üstte 450 yazılmış. Roma'nın küçük hali göz önüne alındığında milattan önce 450 olabilir ki bu İskender'den bile önce bir tarih. Bir de küçük haritayı incelediğimizde Hindistan'ında oyuna dahil olduğunu görüyoruz. Bu da ilginç bir detay gibi duruyor. Tabiki bunlar ilk resimler. Pek bir şey yorumlamak doğru olmaz.
Ara
Ck esintileri içeren rome universalis olacak gibi duruyor. Umarım yanılırım da yeni birşeyler sunarlar :(
Ara
Eu4 un baya modlanmis hali gibi. Tabi bunlar daha ilk görseller, sırf oyunun geçtiği tarih bile heyecanlandırdı. Ama çok yolu var gibi
Dying
Ara
Görüntülerini görünce total war rome 2’nin map kısmına çok benzettim.Çok hoşuma gitti benim.Köle isyanlarını falan dört gözle bekliyorum şimdiden.Umarım yine bizi detaylarıyla boğar.
Ara
(19-05-2018, 13:23)Belendithas : Hani Norveç yoktu ? Ucundan da olsa var bence. :D

Ayrıca oyun hangi zaman aralığında geçecek ?
Neden oyun EU:Rome 2 olarak değil de Imperator: Rome olarak duyuruldu ?
HUD'daki ilk üç ikon (ducat,manpower,stability) dışındaki ikonlar hangi özellikler ?
Bölge ekranı bana EUIII ekranını andırdı.

Ve LÜTFEN çıktığında optimizasyon konusunda sıkıntılı olmasın.

Adından eu'yu çıkardılar çünkü ck2 stellaris gibi ayrı bir oyun serisi olarak değerlendirmek istiyorlar büyük ihtimalle
[+] 1 üye Sylvanas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hayal kırıklığına uğradım vic 3 olmadığı için her ne kadar zaten edeflarca olmadığını söyleselerde ama fenada gözükmüyo değil
A man's greatest joy is crushing his enemies
[+] 3 üye Raider41 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun Roma'nın yükselişinden Batı Roma'nın çöküşüne kadar devam etse hoş olur açıkcası. Tarihi gösteren kısımda "BC veya AD" yazmaması garip. 

Sol üst tarafta (butonların üstündeki bölgede) para, popülasyon, stability gibi kısımların olduğunu görüyoruz. Muhtemelen diğerleri de EU4'de olduğu gibi yönetim puanı vs. 

Haritanın geniş olması biraz endişe verici. Oyun çıktıktan sonra (tabi oyun tutarsa) birçok eklenti çıkaracaklar muhtemelen. Ayrıca oyundaki bölgelerin çoğu İberya'nın içi gibi boş bölgelerden oluşacak.

Oyun 2019'un ilk aylarında çıkacakmış eğer ertelenmezse. Şu an gördüklerim ile birkaç fikir sahibi olsam da oynanışı görüntülerini vs. görmeden yapacağımız değerlendirmeler hep havada kalacaktır.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Bu kadar gereksiz bir oyun daha olabilemez. 500 tane Devlet koymuşlar sanki millet Roma, Kartaca, Atina ya da Sparta'dan başkasını seçecekmiş gibi. Seçsen de ne olacak sanki? Tarihi meçhul kabileler. İspanya'nın içi niye boş onu da anlamadım ayrıca.

Her iddiasına varım oyun çakılacak satışlarda.

Vic3 çıkartsalar en azından adam akıllı bir şey yapmış olurlardı.
Ara
Asker basımını hoi4 deki gibi mp ile sınırlandıracaklar heralde
Ara
Roma döneminde geçen harita üzerinden oynanan strateji oyunu önerebilecek olan var mı? Rome hariç. O çok eski ve buglu.
Ara
(19-05-2018, 14:50)Doraemon : Oyun Roma'nın yükselişinden Batı Roma'nın çöküşüne kadar devam etse hoş olur açıkcası. Tarihi gösteren kısımda "BC veya AD" yazmaması garip.

Oyun muhtemelen 450 senesinden başlıyor. Tüm resimlerde o seneyi koymuşlar.
Sic Parvis Magna
Ara
AUC takvimine göre AUC 450 304 BC tarihine denk geliyor. Bende başta 450 BC olarak düşündüm.
Ara
Oyun hakkında konuşmak bence doğru değil daha çok değişir. Bence güzel bir oyun olacak.
Ara
(19-05-2018, 16:30)alpth : Bu kadar gereksiz bir oyun daha olabilemez. 500 tane Devlet koymuşlar sanki millet Roma, Kartaca, Atina ya da Sparta'dan başkasını seçecekmiş gibi. Seçsen de ne olacak sanki? Tarihi meçhul kabileler. İspanya'nın içi niye boş onu da anlamadım ayrıca.

Her iddiasına varım oyun çakılacak satışlarda.

Vic3 çıkartsalar en azından adam akıllı bir şey yapmış olurlardı.
Ama paradoxu farklı tutan da haritadaki detaylar, çünkü harita dışında oynanışı yok. Total war yıllarca çoğu devleti isyancılar adı altında yayınladı, hala bölgeleri geniş tutuyorlar her ülke gösterilemiyor. O yüzden oynansa da oynanmasa da ülke sayısının çokluğu oyunu güçlü kılar. Az olacaksa giderim rome 2 oynarım.
Ara
Görseller çok hoş, tam anlamıyla antik çağın havasını veriyor.
Ara
Görseller ilgi çekici, sanırım alacağım ilk Paradox oyunu bu olacak.
tTRiYax.png
Ara
S.P.Q.R hayranı olarak unide bu bölüm ağırlıklı okumuş ve avrupa tarihine meraklı bir vatandaş olarak iple çekiyorum bunun bir benzerini slitherine game yapmıştı hesapta hala yatııyor nedense suratına bakmamıştım
[+] 1 üye Magistratus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.