CK2 - Hanedanlarınız
selam.png
Sardinya Adasında bir şeyler yaşanıyor
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

1066 da dük ve halife olan karakterle ile başladım kültürü türke dini de katoliğe çevirdim. hedef outremer kurmaktı rahat bir şekilde kurdum. 

kültür haritası da şöyle

unknown.png
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hala ck2 oynayan görmek beni mutlu etti.
Ara
(03-09-2022, 23:08)Takeda Akane : Hala ck2 oynayan görmek beni mutlu etti.

ck3te başarım kalmadı yeni dlc de hayal kırıklığı gibi duruyor ben de eksik ck2 başarımlarını kovalamaya başladım
t8nubAh.gif
Ara
Ben de oynuyorum da nasıl resim atayım :xd: ?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(03-09-2022, 23:58)unonimus : Ben de oynuyorum da nasıl resim atayım :xd: ?
Yoksa... Anladım anladım.
Ara
867 başlangıcı olması lazım pek emin değilim. İtalyada bir dük olarak başlayıp spqr başarımını almak için kurduğum save de amacıma ulaştım. Şansıma ilk krallığımı kurduktan sonra doğan çocuğum child of destiny oldu ben de bu fırsatı değerlendirip karakterimi hemen öldürüp ona geçtim.

t8nubAh.gif
[+] 5 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2022, 23:08)Takeda Akane : Hala ck2 oynayan görmek beni mutlu etti.
Geçerli.
Ara
image.png
Oyunun en az başarılma yüzdesine sahip olan başarımı olan headhunter başarımını yapmayı denedim. 3 karakterle oynadım ilkinde standart 769 svitjod başlangıcı yaptım. ana karakter ölünce yetiştirdim çocuk ile 16 yaşından itibaren duellolara başladım. yaklaşık yarı yolda duello da hayatını kaybetti, 2. denememde yeniden yeni karakter yapmakla uğraşmayayım diye 867'de 17 yaşında 4 topraklık svitjod vasalı aldım ama bu seferde hem vasal olduğumdan dolayı sürekli savaşlara çağrılmam hem de kötü askeri yetenek başlangıcı nedeniyle yeterince hızlı gidemedim ve sonuç olarak yine duelloda öldüm, son olarak internetten güzel ülke bakıp 867'de viken ile başladım hem askeri özellikleri iyiydi hemde gayet güzel başlangıc toprakları ile birlikte sadece 17 yaşında olması başarımı baya kolaylaştırıyordu. Sürekli brave ve proud traitine sahip karakterlerle ilişkimi -100 yapıp antagonize ederek rival yapmaya çalışırken bir yandanda yağmalarımın sonucunda esir aldığım kadınları concubine yapıp bırakarak kocalarını ve çocukları öldürerek ailelerini rival yapmaya çalıştım. İşin sonunda karakter baya yaşlanınca başarımı tamamlamayı başardım.
image.png
Başarımı yapayım derken arada 2 bloodline daha götürdüm biri emin olmamakla birlike muhtemelen sea raider'dan diğeri warrior lodge'da legendary gathering ile
image.png
[+] 3 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png

Bende aldım ama benim stratejim One Proud Bavarian kanalından gördüğüm exploit olduğundan daha erken ve daha rahat bitirdim. Merak edenler için taktik şu:

Düzenleme: Oyunu birkaç yıl ilerlettikten sonra RNG sayesinde gameover yediğimden save e devam edemiyorum...
t8nubAh.gif
Ara
image.png
random bir dünyada 200 yıl oyna başarımı yaparken aynı zamanda tall oynamanın sınırlarını test edeyim dedim.
Önce izlandada 4 kontluk tribal bir ülke aldım 1066'da ve ticaret cumhuriyeti yaptım, oyun boyunca sadece bölgeleri genişletip ticaret yolları döşedim sonuç bunlar.
image.png
Başkentim başta sadece 3 holding sınırı vardı yaklaşık 10k altın ödeyerek 3 slot daha ekledim. Tek başına geliri aylık 100 altın.
Ara
Cümbür cemaat ck2'ye başlamış herkes elimdeki oyunlar bitsin bende dönerim. Utan paradox.
Ara
Screenshot_44.png
Screenshot_19.png
Goat Karakterlerim. ilki sonrada aziz ilan ediliyor ama yaşıyorkenki statları canavardı diye böyle atmak istedim. İkincisi HRE'yi kurup çok hızlı bir şekilde gönüllü şekilde İtalyanları altında birleştiren 3 tane bloodline'ı tek ömürde oluşturan bir canavardı.
[+] 3 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png
867'de Ascalon emiri Türk karakter
omnia fui et nihil expedit
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Khan of Khans başarımı için açtığım kayıttan birkaç ekran görüntüsü. Başarımın açıklaması Kıta Batı Avrupasını fethet olduğundan çok yavaş bir şekilde her yeri yağmalayarak ilerlemiştim başarım gelmeyince wikiden gereken yerlere baktım da Tartaria dahil Batı Avrupa sayılamayacak yerleri istediği için son 50 yılda diğer gereken her yer için hızlı hızlı savaşmam gerekti. Yağmalamayı bu kadar fazla yapmak isteme sebeplerimden biri de eğer holding yoksa holding aramak zorunda kalmam diye düşünmekti.

Bu oyun için kalan 50 yılda hangi başarımları rahatça alabilirim? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.
t8nubAh.gif
Ara
(07-10-2023, 13:34)Val Thorne : Khan of Khans başarımı için açtığım kayıttan birkaç ekran görüntüsü. Başarımın açıklaması Kıta Batı Avrupasını fethet olduğundan çok yavaş bir şekilde her yeri yağmalayarak ilerlemiştim başarım gelmeyince wikiden gereken yerlere baktım da Tartaria dahil Batı Avrupa sayılamayacak yerleri istediği için son 50 yılda diğer gereken her yer için hızlı hızlı savaşmam gerekti. Yağmalamayı bu kadar fazla yapmak isteme sebeplerimden biri de eğer holding yoksa holding aramak zorunda kalmam diye düşünmekti.

Bu oyun için kalan 50 yılda hangi başarımları rahatça alabilirim? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.
"Pax Mongalica" başarımını almadıysanız alabilirsiniz. 3 ticaret karakolunu tam kademe geliştirirseniz geliyor olması lazım efenim.
Aut viam invemiam aut viam creo
Ara
(07-10-2023, 15:39)Hanno barca : "Pax Mongalica" başarımını almadıysanız alabilirsiniz. 3 ticaret karakolunu tam kademe geliştirirseniz geliyor olması lazım efenim.

Aldım bu başarımı. Çok fazla altınım var bunu kullanıp rahatça yapabileceğim bir başarım var mı acaba? Ya da bu kadar fazla toprağı kullanarak
t8nubAh.gif
Ara
(07-10-2023, 22:25)Val Thorne :
(07-10-2023, 15:39)Hanno barca : "Pax Mongalica" başarımını almadıysanız alabilirsiniz. 3 ticaret karakolunu tam kademe geliştirirseniz geliyor olması lazım efenim.

Aldım bu başarımı. Çok fazla altınım var bunu kullanıp rahatça yapabileceğim bir başarım var mı acaba? Ya da bu kadar fazla toprağı kullanarak

"Go West Young Mongol" başarımı olabilir efenim. Britanya Adaları'nı işgal ederseniz geliyor olması lazım. Veya 20.000 altınla "Merchant Price" başarımını alabilirsiniz.
Aut viam invemiam aut viam creo
Ara
(08-10-2023, 00:39)Hanno barca : "Go West Young Mongol" başarımı olabilir efenim. Britanya Adaları'nı işgal ederseniz geliyor olması lazım. Veya 20.000 altınla "Merchant Price" başarımını alabilirsiniz.

Maalesef bunları da aldım. En iyisi bu kayıt bir süre bilgisayarda kalsın. Yapamadığım başarım olursa buna bakarım.
t8nubAh.gif
Ara
"White Hun" ve "Empire of the Sun" başarımları için oynadığım oyunum. Zunistlerin warrior lodge'u gördüğüm en kırık buffları veren pagan tarikatı olabilir. Sadece -1.00 health -%0.15 doğurganlık karşılığında 5 yıllığına %40 moral bonusu, +100 personal combat skill ya da %50 leading center gibi bonuslar alabiliyorsunuz. Bunun dışında "warrior training" ile aldığınız çölde ve dağlık bölgelerde bonus veren askeri traiti de var.

Bunun dışında hapistekiler için Zun tarafından sınanma diye bir işkence(?) yöntemi var. Oyunda yazana göre hiçbir eşya verilmeden çöle bırakılıyor(-2.00 health) ve geri dönebilirse serbest kalıyor. Hanedanınızda öldürmek istediğiniz ama hanedan katili traitini almak istemediğiniz durumlar için bu + throw in oubliette kullanarak -4.00 penaltı sağlayıp kolayca ölmesini sağlayabilirsiniz.

Zunistlerin diğer pagan dinleri gibi reformlarken kendilerine özel bir doktrinleri var. Bu doktrin polygamy + divine marriage'den oluşuyor. Enatic clans alarak bunu kadınlar için denemek istemiştim ama ülke enatic olmasına rağmen 4 kişiye kadar eş alabilenler erkek karakterlerdi. Bu problem dini reform eden karakterin erkek olmasından mı kaynaklı yoksa polygamy sadece erkek karakterler için mi ayarlanmasından kaynaklı bilmiyorum.

Başarımdaki benim için tek büyük sıkıntı göçebe paralı askerlerinin sadece benim topraklarıma yağmaya gelmesiydi. Durmadan tapınak yağmaladıkları için moral otoritem dini reformladıktan sonra asla 100'ü görmedi. Hatta bir ara 30'lara kadar düştü (4 holy site'ı elimde tutmama rağmen). Divine Marriage hatırladığımdan daha kırıktı. Evlilik başına 1.5-2k arası altın alabiliyordum. Polygamy de olduğunu düşünürsek çok rahat sadece buradan gelen paralarla oyun idare edilebilirdi. Bu kadar para verme sebebi zunist özel doktrini mi olması yoksa gelirimin çok yüksek mi olması bilmiyorum.
t8nubAh.gif
[+] 3 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.