Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Imperator: Rome Türkçe Yama - 1.1 (%100) Çıktı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
thumbnail.png

Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Çeviri 1.1 sürümü çıktı.

Yama 1.1 Pompey yamasına güncellendi.

Bu sürümde oyunun %100'ü Türkçe.
Bu sürümle birlikte geriye dönük sürüm desteği oluşturuldu.

Bu güncelleme yamanın önceki sürümünden 6814 farklı satır içeriyor.
Bu sürümle birlikte oyunun girişinde beliren çeviriye dair olay penceresi kaldırıldı.
Bu güncellemenin oyunun 1.0.x sürümleri için uyumlu önceki versiyonu 1.1.x'e taşımanın yanı sıra eski satırlarda önemli hata giderimleri ve çeviri iyileştirmeleri içerdiğini tekrar belirtmek isterim. 

Yamanın gelecekte alacağı güncellemelerde de sık sık "tamamlanmış" dosyalar üzerinde iyileştirmelerde bulunmaya, hatalar gidermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda bu sürümle birlikte başlattığımız "geriye dönük sürüm desteği" de önem sarfediyor. Yamanın 1.1.x için olan sürümünü hazırlarken bir yandan 1.0.x için uyumlu olan versiyonunda da iyileştirmelerde ve düzeltmelerde bulunduk, dolayısıyla bugün sadece 1.1 değil, aynı zamanda yamanın 1.0.1 sürümünün de iyileştirmeler yapılmış yeni versiyonu çıktı. İndirme konusu üzerinden ulaşılabilir.

Bununla birlikte bu sürümle oyuna girişte çıkan çeviri olay penceresini kaldırdık. Bu özellikle yamayı doğrudan link ile indirdiyseniz, bir sonraki sürümleri kurarken yama klasörünü silip ardından yeni klasörü yapıştırmanızın daha doğru olacağı anlamına geliyor - keza eski klasörün üstüne yenisini yapıştırmak silinen dosyaları silmeyecektir. Olay penceresini kaldırma sebebimiz her ne kadar girişte oyuncuya elindeki yamanın sürümü gibi bilgiler veriyor olsa da, genel olarak çeviri yamasında "event kodları" olmasını istemememiz.

Uzun bir süredir bu çalışmaya odaklanmıştık, önümüzdeki 1.2 Cicero yaması Eylül ayında çıkacak dolayısıyla bir süre rahatız denebilir. Bu süre zarfında bir ihtimal uzun zamandır yapmak istediğimiz "Mod Günlükleri"ne başlayabiliriz.
Yamanın kalitesi oyununkini geçti diyebilirim. Imperator oynanmaya değer olduğunda ilk işim bu yamayı kurmak olacak, bundan eminim. Çok başarılı, elinize sağlık.
Oyunu oynamasam da yapılan iş gerçekten harika olmuş.Emeği geçen herkesin eline sağlık.
Elinize emeğinize sağlık çeviri nadir olarak başlayıp biter bunu başarmak çok önemli bence
1.2 cicero güncellemesinde düzgün çalışır mı?absurt bir soru ancak en azından yüzde 85 kadarı türkçe olsa iyi olur oyunun ingilizcesi beni epey zorlayacak gibi, bilinmeyen roman kitaplarında yer alan kelimeler var acaba 1.2 cicero güncellemesinde deneyen var mı? Elinize sağlık teşekkürler.
1.2 de çalışıyor ise bende ilk fırsatta denemek istiyorum. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Kolay iş değil.
Çeviriyi farklı sürümlerde kullanmak önerilmez, ancak denenebilir.
1.2 sürümü yama güncellemesi için tahmini bir tarihiniz var mı ?