Duyuru: Imperator: Rome Türkçe Yama - 1.1 (%100) Çıktı
#1
thumbnail.png

Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Çeviri 1.1 sürümü çıktı.

Yama 1.1 Pompey yamasına güncellendi.

Bu sürümde oyunun %100'üTürkçe.
Bu sürümle birlikte geriye dönük sürüm desteği oluşturuldu.

Bu güncelleme yamanın önceki sürümünden 6814 farklı satır içeriyor.
Bu sürümle birlikte oyunun girişinde beliren çeviriye dair olay penceresi kaldırıldı.
[+] 10 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Bu güncellemenin oyunun 1.0.x sürümleri için uyumlu önceki versiyonu 1.1.x'e taşımanın yanı sıra eski satırlarda önemli hata giderimleri ve çeviri iyileştirmeleri içerdiğini tekrar belirtmek isterim. 

Yamanın gelecekte alacağı güncellemelerde de sık sık "tamamlanmış" dosyalar üzerinde iyileştirmelerde bulunmaya, hatalar gidermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda bu sürümle birlikte başlattığımız "geriye dönük sürüm desteği" de önem sarfediyor. Yamanın 1.1.x için olan sürümünü hazırlarken bir yandan 1.0.x için uyumlu olan versiyonunda da iyileştirmelerde ve düzeltmelerde bulunduk, dolayısıyla bugün sadece 1.1 değil, aynı zamanda yamanın 1.0.1 sürümünün de iyileştirmeler yapılmış yeni versiyonu çıktı. İndirme konusu üzerinden ulaşılabilir.

Bununla birlikte bu sürümle oyuna girişte çıkan çeviri olay penceresini kaldırdık. Bu özellikle yamayı doğrudan link ile indirdiyseniz, bir sonraki sürümleri kurarken yama klasörünü silip ardından yeni klasörü yapıştırmanızın daha doğru olacağı anlamına geliyor - keza eski klasörün üstüne yenisini yapıştırmak silinen dosyaları silmeyecektir. Olay penceresini kaldırma sebebimiz her ne kadar girişte oyuncuya elindeki yamanın sürümü gibi bilgiler veriyor olsa da, genel olarak çeviri yamasında "event kodları" olmasını istemememiz.

Uzun bir süredir bu çalışmaya odaklanmıştık, önümüzdeki 1.2 Cicero yaması Eylül ayında çıkacak dolayısıyla bir süre rahatız denebilir. Bu süre zarfında bir ihtimal uzun zamandır yapmak istediğimiz "Mod Günlükleri"ne başlayabiliriz.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#3
Yamanın kalitesi oyununkini geçti diyebilirim. Imperator oynanmaya değer olduğunda ilk işim bu yamayı kurmak olacak, bundan eminim. Çok başarılı, elinize sağlık.
ezgif-3-81a4361eb228.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
Oyunu oynamasam da yapılan iş gerçekten harika olmuş.Emeği geçen herkesin eline sağlık.
Ayırt etmesi çok basit;

Uluyorsa Kurt'tur, Yalıyorsa İt'tir.
Ara
Cevapla
#5
Elinize emeğinize sağlık çeviri nadir olarak başlayıp biter bunu başarmak çok önemli bence
Ara
Cevapla
#6
1.2 cicero güncellemesinde düzgün çalışır mı?absurt bir soru ancak en azından yüzde 85 kadarı türkçe olsa iyi olur oyunun ingilizcesi beni epey zorlayacak gibi, bilinmeyen roman kitaplarında yer alan kelimeler var acaba 1.2 cicero güncellemesinde deneyen var mı? Elinize sağlık teşekkürler.
''The WOLF does not perform in the circus.''


STEAM PROFİLİM
[+] 1 üye YoskoBF nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
1.2 de çalışıyor ise bende ilk fırsatta denemek istiyorum. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Kolay iş değil.
Ara
Cevapla
#8
Çeviriyi farklı sürümlerde kullanmak önerilmez, ancak denenebilir.
Cevapla
#9
1.2 sürümü yama güncellemesi için tahmini bir tarihiniz var mı ?
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.