Forum Kuralları
Strategyturk Forumları Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Bu yazıda belirtilen hususlar ve sizin işbirliğiniz bu amacın gerçekleşmesi konusunda bize yardımcı olacaktır. Bu üyelik sözleşmesinde taraflar Strategyturk (biz, bizim) ve sizsiniz. Bu üyelik sözleşmesi Strategyturk websitesi, forumları ve çeşitli resmi kanalları için geçerlidir. Sözleşmede bahsedilen hususlar stratejiseverler için güzel bir topluluk ortaya çıkartma hususunda büyük önem taşıyan hususlardır. Strategyturk'e kaydolan herkes aşağıdaki sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.
1
Bu sözleşmede yer alan hususların ihlal edilmesi durumunda veya herhangi bir başka sebepten öncesinde herhangi bir uyarı yapılmaksızın, üyeliğinize veya direkt olarak Strategyturk'e erişiminizi engelleyebiliriz, Strategyturk üyelik haklarınızdan birini veya birkaçını alabiliriz ve/veya üyeliğinize bağlı içerikleri düzenleyebiliriz. Strategyturk'ü denetleme ve yönetme görevi yöneticilerdedir ve bu sözleşme dahilinde yöneticilerin denetleme ve yönetme haklarını kabul etmiş sayılırsınız.
2
Strategyturk'te aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, yöneticilere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük ve antlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler göndermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Strategyturk forumlarda karşılaştığınız herhangi bir içerik üzerine aldığınız kararlar üzerinde sorumluluk kabul etmez.
3
Strategyturk herhangi bir içerik veya hizmet için bir reklam alanı değildir ancak site içerisinde minimum düzeyde çeşitli reklam içerikleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu reklamlar Google tarafından kullanıcıya özel belirlenmektedir ve sitede gözüken reklamların, bu reklamlara tıklandığında gidilen sayfaların, reklam aracılığıyla alınan üründen edindiğiniz tecrübenin sorumluluğu Strategyturk'te değildir. Bunun yanı sıra Strategyturk'ü herhangi bir yasadışı ürün satmak veya pazarlamak amacıyla kullanamazsınız.
4
Strategyturk'te üyelik açarken üyelik isminizi, şifrenizi ve e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Strategyturk üyeliğinizde üyelik ismi olarak genel ahlak kurallarına aykırı takma ad seçemezsiniz. Strategyturk'e üye olurken sahte veya geçici e-posta adresi belirtemezsiniz. Herhangi bir sebepten forum üyeliğinizi bir başkasına transfer edemezsiniz veya satamazsınız. Strategyturk'teki üyelik isimlerinden Strategyturk herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
5
Strategyturk forumlarında herhangi bir sebepten birden fazla hesaba sahip olamazsınız. Birden fazla üyeliğe sahip olan üyelerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse başka bir üyelik açarak bu cezayı geçersiz hale getiremezsiniz, bu durum farkedildiği takdirde ikincil hesabınız yasaklanırken ilk hesabınızın cezası ağırlaştırılabilir.
6
Strategyturk üzerinde görseller, yazılar, fotoğraflar, resimler, videolar ve daha birçok türde içerik bulunabilir. Bu içeriğe bu sözleşmede belirtilmiş hususlar doğrultusunda erişim sağlayabilirsiniz ancak herhangi bir biçimde bu içeriği içerikten fayda sağlanacak bir biçimde kopyalayamaz, türevlerini üretemez veya başka bir platformda yayınlayamazsınız.
7
Strategyturk'te üyeliğinizle bağlantılı içerikler üzerindeki tüm dağıtım ve yayımlama hakları ebedi olarak ve geri alınamaz bir biçimde Strategyturk'e aittir. Strategyturk'te üyeliğinizle bağlantılı içerikler üzerinde içeriği kaldıracak veya bütünüyle değiştirecek şekilde düzenleme yapamazsınız. Bu içerikler dahilinde telif hakkı ihlal eden dosya vb. materyaller paylaşamaz veya o tür öğelerin paylaşımının yapıldığı mecralara yönlendirmede bulunamazsınız.
8
Strategyturk üyelerine kullanım üzerinde herhangi bir yasal güvence sunmaz ve sitelerin her zaman çalışması gerektiği gibi çalışacağının garantisini vermez. Strategyturk üyeliğinizde girdiğiniz bilgilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağını garanti eder, ancak herhangi bir istenmeyen olay sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi durumunda Strategyturk sorumluluk kabul etmez. Strategyturk'te üyeliğinizle bağlantılı içerikler sonsuza dek saklanmak zorunda değildir. Herhangi bir sebepten içerik kaybı yaşanabilir. Üyelik sözleşmesiyle birlikte üyeler bunu kabul etmiş sayılır.
9
Strategyturk'teki üyeliğinizle bağlantılı içeriklerden Strategyturk sorumlu tutulamaz, site dahilinde herhangi bir içeriğin bulunması bu içeriğin Strategyturk tarafından onaylandığı ve denetlendiği anlamına gelmemektedir. Şahısların yazdığı yazılardan ve sunduğu içeriklerden Strategyturk herhangi bir biçimde sorumluluk kabul etmez. Strategyturk üyeliğinizle yaptığınız her şey sizin sorumluluğunuzdadır.
10
Strategyturk içerisinde amacı Strategyturk'ün amacı ile örtüşen websitelerin linkleri paylaşılamaz, üyeler amacı Strategyturk ile örtüşen çeşitli platformlara davet edilemez, uygun bir şekilde paylaşılan linklere tıklamanız sonucu karşılaştığınız içerikten Strategyturk sorumlu tutulamaz. Üyeler Strategyturk hesaplarını safi reklam yapma, bir unsuru tanıtma ve paylaşma amacıyla kullanamazlar.
11
Strategyturk Forumlarına dahil çeşitli forumların ve bu forumlar içerisindeki konuların kendilerine has bir kural metni ve işleyiş stili olabilir. Bu forumlar ve konular içerisinde önceden belirlenmiş işleyişi sağlayacak çeşitli unsurlar belirlenip katılımcılara dayatılabilir. Bu forumlarda ve konularda katılım gösteren üyeler bu belirlenmiş spesifik işleyişi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu işleyişe aykırı içerikler yöneticiler tarafından taşınabilir, başka bir konuyla birleştirilebilir veya kaldırılabilir. Konu açma dahil olmak üzere forumun hiçbir mekaniği amacının dışında, zararlı bir şekilde kullanılamaz.
12
Üyeler çeşitli yollarla Strategyturk dahilindeki yönetim ekiplerine katılabilir. Bu üyeler hiçbir şekilde Strategyturk'ü veya yönettikleri bölümü temsilen bir antlaşma yapamaz, sahip oldukları konumu Strategyturk'ün aleyhine değerlendiremezler. Hiçbir Strategyturk yöneticisi herhangi bir eylem için başka bir üyenin üyelik bilgilerini talep etmez.
13
Strategyturk Forumlarında üyeliğinizle ilgili içeriklerin herhangi bir sebepten silinmesi hususunda yegane karar mercisi yöneticilerdir. Üyeler hangi mesajların silinip silinmeyeceği konusunda hak sahibi değildir. Tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir. Aynı şekilde, forum altyapısı yazdığınız her mesajın sonsuza dek saklanacağını taahhüt etmez. Altyapı sorunları veya başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir veya kaybolabilir. Forumda katılım gösteren üyeler bu işleyişi kabul etmiş sayılırlar.
14
Spam olarak görülebilecek hiçbir görsel, yazı, fotoğraf, resim, video vb. içerik paylaşamazsınız. Bu tür içerikler Strategyturk'ün kalitesini düşürür ve üyelerin deneyimini olumsuz etkiler. Bu üyelik sözleşmesiyle Strategyturk'e veya Strategyturk'ün işleyişine zarar verecek, üyelerin siteyi kullanmasını olumsuz yönde etkileyecek, açılmış anketleri manipule edecek veya başka bir kullanıcının Strategyturk'ü yanlış kullanmasına sebebiyet verecek eylemlerde bulunamayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.
15
Strategyturk forumda gönderdiğiniz tüm iletilerinizde IP adresinizi kayıt altında tutar, bu IP adresi sözleşmenin veya forum kurallarının ihlali durumunda Strategyturk'e erişiminizi engellemek için yasaklanabilir. Bunun yanı sıra Strategyturk tarayıcınızın önbelleğine kullanıcı adınız ve parolanız gibi bilgileri içeren çerez belgesi kaydeder. Bu bilgiler siteye girişiniz için kullanılır, Strategyturk herhangi bir biçimde bilgisayarınızdan veri almaz veya bilgisayarınıza veri göndermez.Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.