Forum Etiği
1
Foruma katılımda bulunmadan önce Forum Kurallarını hem de -varsa- bölüme has Bölüm Kurallarını okuduğunuza emin olmalısınız.
2
Açacağınız konuya benzer bir başka konu varolup olmadığından emin olmak için Arama fonksiyonunu kullanmayı unutmayın.
3
Açacağınız konunun başlığı konunun içeriğine dair bilgi verici olmalıdır, "yardım, imdat, lütfen bakın" gibi başlıklara sahip konular kaldırılabilir veya düzenlenebilirler.
4
Açtığınız konular 'düşük efor' kapsamında olmamalı, örneğin tüm konu içeriği başlıktan ibaret veya bir soruna yönelik açılmış ancak sorunun doğası dahi tam anlatılmamış tarzdaki konular kaldırılabilirler.
5
Attığınız iletilerin konunun amacına ve yapısına uygun olduğuna emin olmalı, konuyu amacından saptırmamalısınız.
6
Diğer üyeleri kışkırtma amacı taşıdığını düşündüğünüz veya kural ihlali içeren iletileri görmezden gelip yöneticilere rapor etmelisiniz, bu iletilere cevap yazıp olayı büyütmek sadece ihlalin etkisini güçlendirir.
7
İletinizin herkes tarafından okunabilir olması için yapısına (yazı büyüklüğü, renkler) dikkat etmeli, diğer üyeleri rahatsız edebilecek stillerden kaçınmalısınız.
8
İletinizin herkes tarafından anlaşılabilir olması için imla kurallarına dikkat etmeli, az kişi tarafından bilinen kısaltmalar kullanmaktan kaçınmalısınız.
9
Forum içerisinde aynı iletiyi birden fazla konuya atmak veya aynı konudan birden fazla bölüme açmak gibi işler yapmaktan kaçınmalısınız.
10
Üyelerin foruma kurallara uygun katılımını kısıtlayıcı veya engelleyici tavırlar takınmamalısınız.
11
Tamamı büyük harften oluşan iletiler yazmayın, sonunda bir ünlem işaretinden fazlasını barındıran cümleler kurmamalısınız.
12
Cevapladığınız ileti sizin iletinizin hemen üstünde yer alıyorsa o iletinin alıntılanmasına gerek yoktur.
13
Cevapladığınız ileti kendi içerisinde alıntılar içeriyorsa cevaplarken alıntılamanız halinde içerisindeki alıntıları silebilirsiniz.
14
Alıntıladığınız mesaj uzun bir mesajsa veya içerisinde görseller barındırıyorsa alıntının içeriğini kısaltabilirsiniz.
15
Başkasının karşılaştığı bir sorun üzerine açtığı konuya sonradan gelip kendi karşılaştığınız sorunlar için yardım istemeyin, bunun yerine ayrı konu açmalısınız.
16
Konuları herhangi bir üyeyle aranızda diyalog/sohbet konusuna dönüştürmemelisiniz.
17
Forumda bir başka platformdan 'kopyala yapıştır' olup kopyalandığı yerden renklendirme vb. stilleri almış bir biçimde konu açmamalısınız, azami özen barındırmayan konular kaldırılabilirler.
18
Esprili olduğunu düşündüğünüz iletilere dikkat edin, sizin için basit bir şaka olan sözü bir başkası çok farklı bir biçimde algılayabilir.
19
Diğer üyeleri görsel olarak rahatsız edebilecek imzalar kullanmaktan kaçınmalısınız.
20
Özel kalmasını istediğiniz bilgilerinizi forum üzerinde paylaşmamalısınız.
21
Kısa ve anlamsız iletiler atmaktan kaçınmalısınız: "çok iyi, sağol, eyv"
22
Forumun yeni üyelerine karşı her zaman yardımsever bir tavır takınmalısınız.Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.