Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4'e Büyük Zam: 88 TL
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Bu olay bütün oyunlarda var galiba. Bu arada madem kur sabiti kalktı indirim zamanı biraz indirimi çoştursalar iyi olur. Fakat hoi4 ve eu4 geleçek dlcleri baya tuzlu olacak.
Forumdaki çoğu kişide Dlcler tam değil ve hala yeni dlc çıkarmaya devam ediyorlar. Gayet dert edeceğimiz bir konu. Mandate of Heaven'e 31 lira verirken tereddüt ettim. 45 liraya dlc mi alınır? Kusura bakmayın da yıllardır ucuza alıyoz diye bi savunma olamaz. Ucuza alamazsam hiç almam. Buyursunlar burdan kar etsinler.
sen istemezsen alma adamlar satacak kişiyi bulurlar.Fiyat bizim ülke için pahalı geliyor doğru ama bunun suçlusu paradox veya steam değil.
PDX harici oyunlarda bu şekilde bir değişim var mı benim attığım listedekiler dışında?
Şimdi ne olcak
(18-05-2017, 10:44)altnkurt : [ -> ] Forumdaki çoğu kişide Dlcler tam değil ve hala yeni dlc çıkarmaya devam ediyorlar. Gayet dert edeceğimiz bir konu. Mandate of Heaven'e 31 lira verirken tereddüt ettim. 45 liraya dlc mi alınır? Kusura bakmayın da yıllardır ucuza alıyoz diye bi savunma olamaz. Ucuza alamazsam hiç almam. Buyursunlar burdan kar etsinler.

DLC olayını ben steam'e geçince öğrendim.Ondan öncesinde ek paketler olurdu.Bir kere paketi alırdın oynardın.
CK2'yi düşünün.Arabistan için ayrı çin için ayrı şu için ayrı müzik için ayrı yok ebesinin..Hepsine 20-30 TL vereceksem Full DLC'li korsan indirir oynarım.

Steam'de oyunlar $ üzerinden olduğu için kur farkını yansıtması doğal.Fiyatların yükselmesi steam'in suçu değil.Onlar da kâr etmek zorunda.Kur ne kadar yükselirse kârlılık oranı o kadar azalıyor.Şu ana kadar düşük fiyata göz yumdular.Fiyatların artması kaçınılmazdı.

Suçu steamde arayacağınıza refah seviyenizi yükseltmeyen,gelir eşitsizliğini arttıran büyük insanlarda arayın.Eğer ekmeği 25 kuruşa,domatesi 1 liraya,ekran kartını 45 tl ye alsaydınız,1300 tl yerine 2000 tl maaş verilseydi,dolar 1,40 TL olsaydı,her DLC'ye değil 20 lira 50 lira gözünüz kapalı verirdiniz.
:think:
(18-05-2017, 10:54)Sübaşı : [ -> ] sen istemezsen alma adamlar satacak kişiyi bulurlar.Fiyat bizim ülke için pahalı geliyor doğru ama bunun suçlusu paradox veya steam değil.

Sen istemezsen alma ne alaka? Adamlar bunca yıl sanki bizim hayrımıza düşük fiyattan sattılar. Ceplerine para giriyordu ki o fiyattan satıyolardı. Fiyat bizim için yüksekse suçlusu steam veya paradoxtur demiyorum. Ama satmak istiyorlarsa düşük tutmaları gerek. Asgari ücrete veya kişi başı milli gelire göre oranla ona göre sat. Sonuçta her türlü cebine para girecek. Ucuza satınca zarar edecek değil ya. "Abi biz bunu satıyoz da bunun steam payı zart payı zurt payı var. Acaba kar eder miyiz?" gibi bir durum söz konusu değil. Zaten ortada hazır bir ürün var ve 1 liraya bile satsa bu para cebine girecek. Ortada bi maliyet söz konusu değil. Zaten harcanan para harcandı. Benim ucuza almamın adamları zarar ettirmesi söz konusu değil.
Bundan sonra oyunu korsan olarak oynayan olur artik
(18-05-2017, 11:38)altnkurt : [ -> ]
(18-05-2017, 10:54)Sübaşı : [ -> ] sen istemezsen alma adamlar satacak kişiyi bulurlar.Fiyat bizim ülke için pahalı geliyor doğru ama bunun suçlusu paradox veya steam değil.

Sen istemezsen alma ne alaka? Adamlar bunca yıl sanki bizim hayrımıza düşük fiyattan sattılar. Ceplerine para giriyordu ki o fiyattan satıyolardı. Fiyat bizim için yüksekse suçlusu steam veya paradoxtur demiyorum. Ama satmak istiyorlarsa düşük tutmaları gerek. Asgari ücrete veya kişi başı milli gelire göre oranla ona göre sat. Sonuçta her türlü cebine para girecek. Ucuza satınca zarar edecek değil ya. "Abi biz bunu satıyoz da bunun steam payı zart payı zurt payı var. Acaba kar eder miyiz?" gibi bir durum söz konusu değil. Zaten ortada hazır bir ürün var ve 1 liraya bile satsa bu para cebine girecek. Ortada bi maliyet söz konusu değil. Zaten harcanan para harcandı. Benim ucuza almamın adamları zarar ettirmesi söz konusu değil.

Steam'in muhasebe kayıtlarını,hatta sene sonu mizanını görebilseydik,Paradox ile olan hesap hareketlerinde kar mı zarar mı ediyor anlayabilirdik.Ama böyle bir imkanımız yok.Ayrıca Gider Hesapları şişkin de olabilir.
Hem ne farkederki fiyatlar zaten artacaktı.Sürekli aynı seviyede kalması beklenemez.Ama eski oyunlarda fiyat düşürülebilirdi.EU3,Hoi2-3 bunlar güncelliğini yitirmiş oyunlar.
(18-05-2017, 10:00)KARTAL : [ -> ]http://www.milliyet.com.tr/steam-oyunlar...i-2390477/

Bu haberi hazırlayan adam neden bahsettiğini bilmiyor. Şöyle biraz araştırsa bu olayın Türkiye'yi etkileyen bir şey olmadığını, birkaç dakikasını ayırıp İnternet'te "Avrupa Komisyonu" diye yazıp aratsa, bu komisyonun AB'nin bir nevi yürütme organı olduğunu görebilir, en geç '98'de AB'ye üye olacak ülkemizi etkilemediğini anlayabilirdi...

Özet geçeyim: Karar çıktığında bizi ilgilendiren bir şey yok, komisyon uygulamayı adil bulmazsa Avrupa Birliği'ne üye olan ülkeler arasındaki fiyat farklarının dengelenmesini amaçlıyor, olay bu.
sen almazsan alma derken kastettiğim senin alıp almaman adamları ilgilendirmiyor.Türkiye'den 10 kişiye satacakken 6 kişiye satıp bu parayı çıkarırlar yine.Adamlar alacağı paraya bakıyor böyle daha fazla kazanacak olmasalar fiyatı arttırmazlardı.
Ucuza satsalar zaten kaybedecekleri bir şey yok diye düşünme bu oyunu almak isteyen biri bugün vazgeçer yarın alır.
Bugüne kadar ucuza sattıkları bizim karımızdı.Bundan sonra oyunu gerçek fiyatına satacaklar sadece.
(18-05-2017, 11:54)Doraemon : [ -> ]
(18-05-2017, 10:00)KARTAL : [ -> ]http://www.milliyet.com.tr/steam-oyunlar...i-2390477/

Bu haberi hazırlayan adam neden bahsettiğini bilmiyor. Şöyle biraz araştırsa bu olayın Türkiye'yi etkileyen bir şey olmadığını, birkaç dakikasını ayırıp İnternet'te "Avrupa Komisyonu" diye yazıp aratsa, bu komisyonun AB'nin bir nevi yürütme organı olduğunu görebilir, en geç '98'de AB'ye üye olacak ülkemizi etkilemediğini anlayabilirdi...

Özet geçeyim: Karar çıktığında bizi ilgilendiren bir şey yok, komisyon uygulamayı adil bulmazsa Avrupa Birliği'ne üye olan ülkeler arasındaki fiyat farklarının dengelenmesini amaçlıyor, olay bu.

gene olan bize oldu
Haberde kararın Avrupa için geçerli olduğu doğru.
Ama Türkiye'deki fiyatların baz alındığı kurun gerçek kur ile arasındaki fark gittikçe artıyor.Bu yüzden de fiyatların artması kaçınılmazdı.
benim en iyi dostum torrent o olmasa ben ne yapardım inan :D
Ya bence bu tamamen Paradox'un palazlanmasıyla yüz bulması sonucu oldu.Hani dolar kuru Avrupa Komisyonu bilmem ne ama kaç sene önce %75 indirim yaptığı dlclre bile uzun süredir %50'nin altında indirim yapmaz oldular zaten millet her şekilde alıyor diye. Yine de böyle bir şey olacağını düşünmezdim, görünce şok oldum. HOI4 alayım diyordum o da yalan oldu ek paket bile 40 tl olmuş neredeyse
(18-05-2017, 12:07)Zebercet : [ -> ]Ya bence bu tamamen Paradox'un palazlanmasıyla yüz bulması sonucu oldu.Hani dolar kuru Avrupa Komisyonu bilmem ne ama kaç sene önce %75 indirim yaptığı dlclre bile uzun süredir %50'nin altında indirim yapmaz oldular zaten millet her şekilde alıyor diye. Yine de böyle bir şey olacağını düşünmezdim, görünce şok oldum. HOI4 alayım diyordum o da yalan oldu  ek paket bile 40 tl olmuş neredeyse

Steam Yaz İndirimleri'ni bekle.22 Haziranda başlayacak diye biliyorum.O zaman alırsın.
(18-05-2017, 11:17)Duman : [ -> ] PDX harici oyunlarda bu şekilde bir değişim var mı benim attığım listedekiler dışında?

Valla bilemedim ben aldığım oyunları hep indirimli aldığımdan normal fiyatları hatırlamıyorum. Ama dolar kurunu tam yansıtmıyorlar. Tam yansıtsalar yanından geçemeyiz. Moh dlcsi 19.99$ 71 lira ediyor.
bence en iiii si torrent
(18-05-2017, 12:08)KARTAL : [ -> ]
(18-05-2017, 12:07)Zebercet : [ -> ]Ya bence bu tamamen Paradox'un palazlanmasıyla yüz bulması sonucu oldu.Hani dolar kuru Avrupa Komisyonu bilmem ne ama kaç sene önce %75 indirim yaptığı dlclre bile uzun süredir %50'nin altında indirim yapmaz oldular zaten millet her şekilde alıyor diye. Yine de böyle bir şey olacağını düşünmezdim, görünce şok oldum. HOI4 alayım diyordum o da yalan oldu  ek paket bile 40 tl olmuş neredeyse

Steam Yaz İndirimleri'ni bekle.22 Haziranda başlayacak diye biliyorum.O zaman alırsın.

Zaten yaz indiriminde alacaktım ondan bahsediyorum. Şimdi indirimin de bir numarası kalmadı ki.
bundan sonra oyun alan olmaz
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7