Abdülhamit Theodor Herzl'in teklifini kabul etseydi ne olurdu?
Bildiginiz gibi Ermeni bir anneden dunyaya gelen ve mason oldugu konusunda hakkinda birtakim iddialar olan Abdulhamit, Theodor Herz'in Filistin topraklari  karsiliginda Osmanli'nin borclarini silinmesi teklifini red etmistir. Bu teklifi red etmesine gerekce olarak ise "Kanla alinan topraklar kanla verilir" demistir. Oysa ayni Abdulhamit Misir'i ve Kibris'i tek kursun atmadan ingilizlere teslim etmistir. Bu pek samimi degil yani.

Benim sahsi fikrime gore boyle  bir durumda Osmanli'dan bize dunya kadar borc kalmayacagi icin dunyanin en buyuk ekonomilerinden biri olabilirdik.  Mesela  bugun cebinizde 100 TL varsa o teklif kabul edilseydi 200 TL olacakti.

Ozellikle Balkanlari, Kibris'i, Misir'i bir kalemde veren bir adamin Filistin topraklari icin birden milliyetcilik taslamasi hic samimi degil.
Ara
Abdülhamid hakkında bizi her defasında yeni bilgilerle şaşırtmaya devam ediyordun sırada Andülhamit var sanırım.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 7 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Abdülhamit mısırı vermemiştir.Mısırda isyan çıkmıştır.Kavalalı Mehmet Ali paşa hatta bu olay daha Abdülhamit tahta değilken olmuştur.
Kıbrıs'a da yeteri kadar donanma olmadığı için çıkarma yapılmamıştır . Nasıl Trablusgarpta olduğu gibi.
Ara
Kavalaliyla abdulhamitin ne alakasi var. Kavalali olayi siz dua edin ingilizlere ruslara tatliya bagladilar. Yoksa misir tamamen kopacakti. Kavalali misir valisi ordusuyla kalkiyor kahireden kutahyaya kadar karsisina bir tane osmanli ordusu gelmeden geliyor . Vay be kardes ne imparatorlukmusuz ha. Az daha imparatorluk olsak world conq yapacakmisiz. hala bugun de tatli su osmanlicilari dolassin osmanliyi isterik diye
Ara
Kavalalı olayından sonra mısır bağımsız oluyor.Daha sonra İngiliz sömürgesi altına giriyor.
Anlaşılan kendini oyunlara baya kaptırmışsın bir imparatorluk düşün batısında Balkan kalkışması doğusunda Ermeniler güneyinde isyan etmiş paşası çok kolay bunlar çok hemen 20k paralı asker basıp yollayayım da fazla ilerlemesin
[+] 7 üye zeusclluber nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dis mihraklar yapti degil mi. Anlamadiginiz kisim su. Imparatorluklar adalet ve asayisin yuksek seviyede oldugu topluluklardir. tabi kadilar dunyanin rusvetini almaya baslarsa ekonomin cokerse asayisi saglayamazsan boyle seyler olur. Sen bugunku dolar amerikanin oyunu da diyor musun
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birkaç kitap okudum yeterince oyun oynadım artık bağnaz ve cahilce tarih tartışabilirim.
[+] 5 üye Spear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir görüşmenin olduğu gerçek ama borçların silinmesi teklifinin olduğu tamamen bir iddaa'dır. Ben böyle bir teklifin gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.
Ara
@gardyans 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını koy bence.Türkiye ile 2 günde WC yapabileceğini düşünüyorum.
[+] 4 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kavalalı isyanından sonra mısır artık bağımsız gibi oldu.Kağıt üstünde osmanlı toprağıydı ama önemi yok.Kavalalıdan sonraki yöneticiler borçlanmaya gittiler bizim Abdülaziz gibi borçlarını ödeyemeyince batılılar maliyeye el attılar.Ayrıca borçlar yüzünden Mısır ordusu küçültülüp subay maaşları düşürüldü.Anadoluya sahip olunmadığı için Türk subayların sayısı zamanla azalmıştı arap subaylar artmıştı.1881 de mısır araplarından orduda subay vazifesi gören Arabi Paşa adındaki arap milliyetçisi ekonomik ve siyasi bağımsızlık için arkasına 20 bin asker toplayarak isyan etti ingilizlerde mısıra çıkartmaya yaparak bu ayaktakımını kısa sürede imha etti.
Bu dönem 1881 yani 93 harbinin hemen sonrası harpte osmanlının eğitimli ve modern(martini-henry tüfekleri) ekipmanlara sahip 230 bin kişilik ordusu kötü komuta kademesi(Gazi Osman Paşa sayılmaz o diğer komutanları uyarmıştır fakat fikirleri önemsenmedi) ve insan gücü yenileme kapasitesine sahip olmamamız nedeni ile sayısı nerdeyse 1 milyona yaklaşan Rus ve Romen birlikleri tarafından imha edildiği ve borçlar ödenemeyeip duyunu umumiye kurulduğu için.Karadan göndereceğimiz ordu yoktu Abdülazizin hunharca borç alıp kurduğu donanma da çöptü.Mısıra biz müdahele edeceğimize İngilizler çabuk davranıp iskenderiyeye saldırdılar.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Butun bunlarin sebebi osmanlinin istediginiz kadar reddedin bunu ama somurgecilikte geri kalisi, dolayisiyla rekabetten geri kalisi, bilimin arap alfabesi yuzunden gelemeyisi, bilim gelemedigi icin silah sanayiide gelisememiz, cok sakirt padisahlarin gelisi ve egitimsizlikleridir
Ara
Bildiginiz gibi cogu kisi tarafindan mason oldugu iddia edilen Abdulhamit balkanlari misiri kibrisi kaybetmis, bazilarina gore ise satmistir.

Abdulhamit kaybettigi toprklarin sadece yuzde 1'i kadarini yahudilere verseydi biz osmanlinin borclarini odemek zorunda olmayacaktik.
Ara
1.Kaynak Gösteriniz
2. Lütfen olayı o tarihin sartlarina gore degerlendiriniz Osmanli cok uluslu bir devletti Fransız İhtilali ve ülkenin kötüye gidişatı itibari ile birçok millet isyan edip kendi devletini kurmustur
3. Yani AbdülHamitHan keyfinden vermedi buraları
4.AbdülHamitHan o günün şartlarında Osmanlı nın nasıl yönetilmesi gerekiyor ise öyle yönetmiştir Bu şahıs hakkında birşey bilmeden kaynak göstermden sırf Osmanlı Devletine iftira atmak için mesajlar atmayınız
[+] 3 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Abdulhamit doneminde ordu isyan bastirmak adi altinda kendi koyunu yagmaliyordu. Bunu bizzat Ataturkten duyuyoruz. Halk sefil, ordu maaslari odenemiyor. Vatan ve hurriyet kelimeleri yasaklanmis. Namik Kemal gibi osmanli milliyetcileri surgun ediliyor. ihtilal e sebep olur diye imparatorluga kitap sokulmuyor. Okuma yazma kadinlarda sifir erkeklerde maksimum yuzde 8. Tarihin arastirilmasi istenmiyor. Fatihin donemi bilinirse suanki acizlik gun yizine cikar diye. Ben bir bosnak im ama ilk ogrendigim dil turkcedir. Gururla soylerim ki osmanli da turkiye de biziz. Tarihi arastirip ders almak da gorevimiz. Bu kadar niye yazdim bilmiyorum ama celallendirmeyin kaiseri yakarim valla burayi
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ordunun kendi köyünü yağmalaması 1593-1606 uzun savaş döneminde olmasın

Ermeni isyanları onlar ermeniler boşuna kızıl sultan demiyor
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Cevap vereyim dedim konuyu acani gordum. Vazgectim.

Abdulhamit'e de senden baska mason diyen yok.
[+] 1 üye brkrs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-02-2017, 22:31)cemal : Ordunun kendi köyünü yağmalaması 1593-1606 uzun savaş döneminde olmasın

Ermeni isyanları onlar ermeniler boşuna kızıl sultan demiyor

Atatürk'ün Şam'da görevli iken gördüğü budur. Osmanlı'nın Şam'daki ordusu - artık kaçıncı ordu unuttum - isyan adı altında köy soymuştur. Bunu ben Şevket Süreyya Önder'in "Tek Adam" serisinin birinci cildinde okudum ki bu seri Atatürk'e dair en önemli biyografidir ve tüm olaylar belgelidir. hadi eyw.
Ara
tm eyw öd
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Lafa geldi mi şu an yok Suriye'de yok Musul'da Osmanlı özlemi var. Ya kardeşim asayiş yok güvenlik yok. Halk güvenlik için verdiği vergiyi de kaçırıyor bu sebeple. Osmanlı sonrası dönem için bir şey diyemeyeceğim Suriye'de ama imparatorluk dediğiniz orta çağdan kalma derebeyliğin bu durumunu da kabul ediniz. Tarihinizden gerekli dersi çıkarınız. Bugün Almanya'da en detaylı işlenen tarih konuları Adolf Hitler ve o dönemin propaganda sistemidir. Böyle eğitirler çocuklarını ki bir daha başa Hitler gibi bir manyağı getirmesinler. Ben bir tane Osmanlı mağlubiyeti görmedim la okurken. Ayıp ayıp. Sonra dış mihrahlar yapiyi
[+] 2 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
................
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.